Do zmiany w rozpisce gali UFC 286 doszło na niespełna miesiąc przed wydarzeniem. Gunnar Nelson zawalczy z biorącym walkę w zastępstwie Bryanem Barbereną, który zastąpił Daniela Rodrigueza. Informację o walce w dywizji półśredniej przekazał na Twitterze sam „Bam Bam”. Dodatkowo nie znane są przyczyny wycofania z pojedynku Rodrigueza.

Barberena (MMA 18-9) przegrał ostatnie starcie na grudniowej gali UFC w Orlando. 33-latek musiał uznać wyższość Rafaela dos Anjosa, który poddał go w drugiej rundzie. Tym samym dobiegła końca seria trzech zwycięstw Amerykanina, który w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2014 roku. Do dnia dzisiejszego stoczył 16 walk, z których wygrał 9, a przegrał 7. 13 z 18 zwycięstw kończył przed czasem.

Nelson (MMA 18-5) powróci do oktagonu po rocznej przerwie. W marcu 2022 na gali UFC w Londynie pokonał Takashi Sato przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych. Tym samym Islandczyk przerwał serię dwóch porażek i odniósł pierwsze zwycięstwo od grudnia 2018. Nelson to również doświadczony zawodnik, który dla UFC walczył 14 razy. Jego dotychczasowy bilans zawiera 9 wiktorii i 5 porażek. Z pewnością Nelson będzie dążył do przeniesienia walki do parteru, bowiem 14 z 18 zwycięstw zdobywał przez poddania.

Gala UFC 286 odbędzie się 18 marca w londyńskiej O2 Arenie. Wydarzenie uświetni mistrzowski rewanż Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem o pas dywizji półśredniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Raven
Raven

KSW
Middleweight

5,671 komentarzy 22,017 polubień

Będzie deja vu z walki z RDA. Do jednej mordy :fjedzia:

Odpowiedz polub