Już w ten weekend do klatki KSW wróci niegdyś najsilniejszy człowiek na całym świecie, Mariusz Pudzianowski. Popularny „Pudzian” wystąpi pierwszy raz w klatce polskiej organizacji po wygranej z Erko Junem na KSW 51, która odbyła się w listopadzie 2019 roku. Rywalem Polaka będzie Serigne Ousmane Dia, znany na całym świecie jako „Bombardier”

Podczas nadchodzącej gali KSW 59 dojdzie do prawdziwego pojedynku gigantów. 120-kilowy Mariusz Pudzianowski zmierzy się w nim ze 140-kilogramowym Serigne Ousmane Dią, zapaśnikiem z Senagalu. Z tej okazji organizacja KSW postanowiła przypomnieć fanom poprzednie wygrane „Pudziana”. Zobaczcie w jakim stylu wygrywał on z „Popkiem” i Tyberiuszem Kowalczykiem.

Dla Pudzianowskiego (13-7, 1 NC MMA) będzie to 22. walka w karierze w MMA. 8 z 13 wygranych w przeszłości zdobywał on przez KO/TKO. Poza „Popkiem” czy Kowalczykiem, wygrywał on także z m.in. Pawłem Nastulą czy Rollesem Gracie Jr. Dla jego rywala, „Bombardiera” (2-0 MMA), będzie to trzecia walka w MMA, lecz zawodnik jest niezwykle doświadczony w innej dyscyplinie. Zdobywca tytułu „Króla Aren” ma na swoim koncie wiele występów w senegalskich zapasach, w których odnosił wielkie sukcesy.

Zobacz także: KSW 59. Gdzie oglądać, transmisja gali w telewizji i Internecie

Wykup dostęp do KSW 59

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.