Informacja prasowa przesłana przez organizatora

To będzie nie lada gratka dla kibiców sportów walki w regionie. 27 kwietnia w hali Globus po raz pierwszy w historii województwa odbędzie się gala KSW 48. Tym samym jedna z największych na świecie organizacji MMA zawita ze swoim wydarzeniem do siedemnastego miasta w Polsce.

KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) od 15 lat tworzy historię polskiego MMA, organizując najbardziej rozpoznawalne gale w Europie. Organizacja popularyzuje dyscyplinę i kształtuje jej sportowe gwiazdy.

W ostatnim czasie Federacja święci znaczące sukcesy: zorganizowała m.in. drugą na świecie galę MMA pod względem frekwencji – KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym w Warszawie, na którą sprzedano 57 766 biletów, a także spektakularne wydarzenia za granicą – w Irlandii i Anglii.

KSW już 27 kwietnia po raz pierwszy zagości w Lublinie, a oficjalnymi partnerami wydarzenia zostało Województwo Lubelskie oraz Miasto Lublin. Walką wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy Romanem Szymańskim (11-4, 1 KO, 3 Sub) a Salahdine’em Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 Sub). W hali Globus zobaczymy także rewanż za walkę sprzed 14 lat uwielbianego przez polskich kibiców Łukasz „Jurasa” Jurkowskiego (16-11, 4 KO, 6 Sub) z Stjepanem Bekavacem (19-9, 13 KO, 4 Sub).

„Cieszę się, że KSW będzie mogło zadebiutować w Lublinie. Partnerstwo i zaangażowanie województwa oraz miasta, pokazuje nam, że organizowane przez nas gale cieszą się niesłabnącą popularnością we wszystkich regionach Polski” – powiedział Martin Lewandowski, założyciel i właściciel KSW.

Przed galą wszyscy kibice będą mieli niepowtarzalną okazję na spotkanie z gwiazdami MMA w specjalnej Strefie Fana (wstęp wolny).

Transmisja KSW 48 będzie dostępna 27 kwietnia od 19:00 w Polsat Sport Fight oraz od 20:00 w Polsacie i Polsacie Sport.

10 KOMENTARZE

 1. po co taki news :facepalm:

  Wydaje mi się, że to ciekawa informacja dla fanów MMA. Mnie cieszy, że miasta i województwa nie tylko nie robią pod górkę organizatorom gal, ale też wchodzą z nimi w partnerstwo, co jeszcze X lat temu było nie do pomyślenia.

 2. Wydaje mi się, że to ciekawa informacja dla fanów MMA. Mnie cieszy, że miasta i województwa nie tylko nie robią pod górkę organizatorom gal, ale też wchodzą z nimi w partnerstwo, co jeszcze X lat temu było nie do pomyślenia.

  Właśnie nie wiem czy do końca się cieszyć. KSW wychodzi przy organizacji wydarzenia po siano samorządowe. (Nie musi to być koniecznie twardy pinionc ale jakieś ustępstwa/rabaty/pomoc w promocji) a nie wszyscy pewnie są zadowoleni, że województwo zaprzęga środki finansowe/czas/energie/możliwości promocyjne i poświęca je na prywatny biznes który ani jest szeroko popularny wśród mieszkańców ani nie jest to wydarzenie o wielkich wartościach sportowych jak np olimpiada, mistrzostwa Europy/świata ani nie wspiera lokalnej firmy która wspiera w jakiś sposób społeczność województwa. Nie będzie to też taki zysk dla hotelarzy, restauratorów itd jak w przypadku UFC w Vegas, żeby się tłumaczyć takim argumentem jak promocja regionu bo wielu nawet nie nocuje, a ci co już zostają (pewnie w porywach 1000-1500 osób) to będzie na prawdę mały procent który i tak nie pójdzie do muzeum czy do jakiejś galerii tylko zawinie z kacem do domu.

  Np Wrocław wydał dużo siana na to, żeby być Europejską Stolicą Kultury czy też organizować olimpiadę sportów nieolimpijskich ale potem pisały o tym portale w całej Europie i poza nią. Za to to, że miasto kładzie siano na Śląsk Wrocław jest przez dużą część mieszkańców błędem bo ani to jest ważne dla miasta ani też nie są to walory sportowe które by mogły usprawiedliwiać wydatki. Przychodzi na mecze parę tysięcy osób pewnie nawet więcej niż pojemność hali w Lublinie.

  Albo przykład partnerstwa

  Sytuacja nie taka sama ale podobny mechanizm.

  Z punktu widzenia tego, że MMA nie kojarzy się samorządowcom z walki psów to jak najbardziej i zgodzę się z tobą, że to fajne, że ktoś chce w to wchodzić. Jednak wątpię, że to partnerstwo polega na tym, że Lublin napisze o KSW na swoich kanałach w sieci czy udostepni za jakieś siano przestrzeń miejską pod eventy ksw. Może się mylę. Jeżeli tak to popraw mnie ale uważam że tutaj strumień korzyści będzie płynął bardziej z miasta do KSW niż odwrotnie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

 3. Wydaje mi się, że to ciekawa informacja dla fanów MMA. Mnie cieszy, że miasta i województwa nie tylko nie robią pod górkę organizatorom gal, ale też wchodzą z nimi w partnerstwo, co jeszcze X lat temu było nie do pomyślenia.

  No to proszę wyjaśnić co ma miasto za to że gala będzie w Lublinie. I czy gdyby nie pięniądze samorządowe czyli publiczne gala by się tam nie odbyła?? To jest po prostu branie publicznych pieniędzy za prywatną imprezę która nie jest darmowa. Czy jak Reprezentacja Polski w piłce zagra kiedyś na Stadionie w Lublinie (taki przykład z kosmosu chociaż stadion tam jest piękny) czy Lublin zapłaci za to PZPN ???

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.