Informacja prasowa przesłana przez organizatora

To będzie nie lada gratka dla kibiców sportów walki w regionie. 27 kwietnia w hali Globus po raz pierwszy w historii województwa odbędzie się gala KSW 48. Tym samym jedna z największych na świecie organizacji MMA zawita ze swoim wydarzeniem do siedemnastego miasta w Polsce.

KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) od 15 lat tworzy historię polskiego MMA, organizując najbardziej rozpoznawalne gale w Europie. Organizacja popularyzuje dyscyplinę i kształtuje jej sportowe gwiazdy.

W ostatnim czasie Federacja święci znaczące sukcesy: zorganizowała m.in. drugą na świecie galę MMA pod względem frekwencji – KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym w Warszawie, na którą sprzedano 57 766 biletów, a także spektakularne wydarzenia za granicą – w Irlandii i Anglii.

KSW już 27 kwietnia po raz pierwszy zagości w Lublinie, a oficjalnymi partnerami wydarzenia zostało Województwo Lubelskie oraz Miasto Lublin. Walką wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy Romanem Szymańskim (11-4, 1 KO, 3 Sub) a Salahdine’em Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 Sub). W hali Globus zobaczymy także rewanż za walkę sprzed 14 lat uwielbianego przez polskich kibiców Łukasz „Jurasa” Jurkowskiego (16-11, 4 KO, 6 Sub) z Stjepanem Bekavacem (19-9, 13 KO, 4 Sub).

„Cieszę się, że KSW będzie mogło zadebiutować w Lublinie. Partnerstwo i zaangażowanie województwa oraz miasta, pokazuje nam, że organizowane przez nas gale cieszą się niesłabnącą popularnością we wszystkich regionach Polski” – powiedział Martin Lewandowski, założyciel i właściciel KSW.

Przed galą wszyscy kibice będą mieli niepowtarzalną okazję na spotkanie z gwiazdami MMA w specjalnej Strefie Fana (wstęp wolny).

Transmisja KSW 48 będzie dostępna 27 kwietnia od 19:00 w Polsat Sport Fight oraz od 20:00 w Polsacie i Polsacie Sport.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.