Informacja prasowa: 

Na pierwszej w historii KSW gali w Lublinie dojdzie do starcia dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej Gracjana Szadzińskiego (8-2, 6 KO) i Mariana Ziółkowskiego (20-7-1, 5 KO, 12 Sub). W hali Globus 27 kwietnia na KSW 48 do klatki wejdzie też spektakularnie walczący Filip Wolański (11-3, 3 KO, 2 Sub) i debiutujący w największej organizacji MMA w Europie Filip Pejić (13-2-2, 8 KO, 3 Sub).

Gracjan Szadziński to przykład zawodnika, który świetnie wykorzystał szansę daną mu przez KSW. Po przegranej, ale bardzo wyrównanej walce z Kamilem Szymuszowskim, którą wziął w ramach zastępstwa, „Czołg ze Stargardu” rozpoczął widowiskową drogę na szczyty rankingów kategorii lekkiej. Po znokautowaniu Leonida Smirnova na gali Babilon MMA, 29-latek powrócił do klatki KSW i w ostatniej sekundzie pierwszej rundy posłał na deski Macieja Kazieczkę na KSW 41. Podczas KSW 44 Szadziński dołożył kolejny nokaut, już szósty w karierze, kiedy to potężnym uderzeniem wyłączył światło Paulowi Redmondowi.

Marian Ziółkowski jest specjalistą od trudnych wyzwań. Warszawianin w pierwszej walce dla KSW wskoczył w miejsce kontuzjowanego Marcina Wrzoska i stanął naprzeciw byłego mistrza Klebera Koike Erbsta. W kolejnym pojedynku nie było łatwiej, ponieważ „Golden Boy” skrzyżował rękawice z byłym pretendentem do pasa Grzegorzem Szulakowskim. 28-latek pokazał jednak, że jego miejsce jest w czołówce i zupełnie zdominował nieprzewidywalnego „Szuliego”.

Filip Wolański to zawsze gwarancja spektakularnych bojów na najwyższym poziomie. Krakowianin wygrał 10 z ostatnich 12 pojedynków, a jedyne porażki odniósł po bardzo wyrównanych walkach z Danielem Torresem i Marcinem Wrzoskiem. W pozostałych pojedynkach dla KSW „Wolan” wypunktował twardego Brazylijczyka Denilsona Nevesa oraz łódzkiego specjalistę od parteru, Bartłomieja Koperę.

Filip Pejić to jeden z najlepszych zawodników wagi piórkowej na Bałkanach. 26-latek z Zagrzebia ma na koncie występ dla organizacji UFC oraz tytuł mistrzowski chorwackiej organizacji Final Fight Championship. Uznany uderzacz do tej pory stoczył 17 pojedynków i tylko trzykrotnie musiał zdać się na decyzję sędziów. Mieszkaniec Zagrzebia znany jest ze swojego mocnego uderzenia, o czym przekonało się ośmiu rywali. Na KSW 48 zadebiutuje w okrągłej klatce KSW.

Walka wieczoru

65,8 kg/145 lb: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1) – Walka o tymczasowy pas wagi piórkowej

Karta główna

93 kg/205 lb: Łukasz Jurkowski (16-11) vs. Stjepan Bekavac (19-9)
65,8 kg/145 lb: Filip Wolański vs. Filip Pejić
70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (8-2) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1)

Kolejne starcia zostaną ogłoszone.

38 KOMENTARZE

 1. Walka wieczoru

  65,8 kg/145 lb: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1) – Walka o tymczasowy pas wagi piórkowej

  Uuu kurcze gdzie jakiś freak. Lipa

 2. O kurwa mać jaki plakat :DC:

  Oczywiście #teammariano najnormalniejszy z nienormalnych

  W sumie to jest trochę taka walka pt "zero sterydów vs bardzo dużo sterydów" :razz:enn: Ciekawa rzecz.

 3. War Marian, przetrwać pierwsze nawałnice ciosow a później obalać i próbować poddać. Ewidentny eliminator o pas lekkiej.

 4. Uuu kurcze gdzie jakiś freak. Lipa

  O kurwa mać jaki plakat :DC:

  Ogólnie jakaś mała ta gala, hala Globus ma 4500 miejsc, więc to pewnie rozbieg przed jakimś pierdolnięciem w maju albo czerwcu. Ch^j tam, ja wolę brak freaka i plakaty po kosztach, jeżeli to ma doprowadzić do zwiększenia liczby gal w roku. 🙂

 5. Pejić. Pamiętam jak kozaczył do Damiana Stasiaka, który pokazał mu gdzie jest jego miejsce. To było za czasów afery #ZagrzebGate

 6. WD-40 oficjalnym sponsorem gali KSW 48

  :juanlaugh:

  Castorama. Dobre przeróbki już śmigają po necie.

  Marian vs Gracek, dobre logiczne zestawienie. Czekam.

 7. Castorama. Dobre przeróbki już śmigają po necie.

  Marian vs Gracek, dobre logiczne zestawienie. Czekam.

  O kurwa ten Juras z wałkiem!

  :mjsmile:

 8. Po co oni tak tą piórkową ładują? Nie lepiej wzmaniac pozostale dywizje? Ten Pejic zadna rewelacja 1,5 roku bez walki.

 9. Coraz lepsza ta karta sie robi..  jakichś cięższych mogliby jeszcze dorzucić.

  Widziałem ze w Lublinie plakaty juz porozklejane oczywiście z Jurasem w roli głównej..

 10. Coraz lepsza ta karta sie robi..  jakichś cięższych mogliby jeszcze dorzucić.

  Widziałem ze w Lublinie plakaty juz porozklejane oczywiście z Jurasem w roli głównej..

  Juras rzeczywiście taka gwiazda i tylu fanów ma że go na pierwszy plan wszędzie pchają? Bo np moich wielu znajomych go za bardzo nie zna, inni nie uważają że jest kimś istotnym, jeszcze inni po prostu nie lubią. Nie znam nikogo kto bylby jego fanem, o co tu chodzi?

 11. KSW zwykle robi lepsze gale z walkami zawodników z drugiego szeregu, niż z tzw. gwiazdami. 48 pewnie będzie dużo lepsze niż 47…

 12. Spoko walki. Pejic w UFC się nie popisał, ale ostatnio pokonał byłego pretendenta do pasa KSW małego Jacare. 

 13. Juras rzeczywiście taka gwiazda i tylu fanów ma że go na pierwszy plan wszędzie pchają? Bo np moich wielu znajomych go za bardzo nie zna, inni nie uważają że jest kimś istotnym, jeszcze inni po prostu nie lubią. Nie znam nikogo kto bylby jego fanem, o co tu chodzi?

  Każdy fan mma go zna..  z tej karty jak narazie jest najbardziej znany, jako były i aktualny zawodnik no i komentator.  Jest polskim pionierem mma/ksw.

  A czym swoich fanów? Nie wiem..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.