Po wczorajszej gali KSW 40, która odbyła się w Dublinie, Internet podzielił się na dwa obozy, potępiając lub chwaląc zachowanie Marcina Bilmana. Młody zielonogórzanin uderzył po walce Normana Parke, kiedy ten odepchnął Borysa Mańkowskiego. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj. W wywiadzie dla polsatsport.pl Bilman wyjaśnia, co nim kierowało w tym czasie i czy sam uważa swoje zachowanie za stosowne.

Nigdy w życiu nie zrobiłbym czegoś takiego. Twierdzi, że walka musi być przerwana, bo tak boli go oko, a potem podbiega do Mateusza i zaczyna się próbować z nim przepychać. Potem podchodzi do mojego przyjaciela i znikąd, kiedy Borys ma rozłożone ręce, znienacka popycha go i robi taką minę jakby mu chciał zaraz sieknąć na szczękę. No to niestety, jestem wychowany tak, że to ja pierwszy jego sieknę na szczękę, zanim on sieknie mojego kolegę.

Nie widzę w tym nic dobrego, ale też uważam, że nie mogłem zachować się inaczej. Może mogłem, ale cała wcześniejsza sytuacja nie pozwoliła na to.

W krótkim materiale wideo widać całe zamieszanie z innej kamery. Jest tam także załączona wypowiedź Borysa Mańkowskiego.

Zostałem zaskoczony przez Normana Parke’a, ale nie zdążył się nawet rozwinąć, bo Marcin Bilman zastopował całą akcję. Dziwna sprawa, bo według mnie, ktoś kto nie może dalej walczyć, ma problemy ze wzrokiem, to nie pruje się, nie rzuca i nie krzyczy, tylko chwyta się za oko i próbuje dojść do siebie.

5 KOMENTARZE

  1. Riki tiki  fajne bryki, głęboki wpis, nie wszyscy zrozumieją.  Jakaś walka na horyzoncie w przypadku Marcina się szykuje?

  2. Nie zła beka z tego całego Bilmana  wali z partyzanta typa jak baba tymi małymi piąstkami i jedyny pozytywny efekt to ten że nie połamał sobie rączek i powybijał kosteczek lamus jeden

  3. Czekam tylko na weryfikację polskich chamów, tak się świecą że mój ekran nowych barw nabrał.Gamrot naćpany dwie walki z rzędu mógłby ojebać i jeszcze na rundy hotelowe coś by zostało.Zresztą o jakiej ja kurwa weryfikacji mówię, nosa nie wychylą za Wielkopolskie.

  4. Jestem za tym aby dać Bilmanowi walke do 61kg w Ksw. A Normana na kolejnej gali zestawić z Borysem lub Rajem.

  5. Nie wiem na chuj wgl Norman, tam poszedl… Przerwał walkę, wszyscy wkurwieni dookoła, ( nawet Janusze się piorą na trybunach) a temu nagle się na zbijanie piątek zebrało, może chciał piwo i wspólne treningi dogadać, albo trylogie ? lub specjalnie  poszedl do nich i chciał burzę  rozpętać jakąś.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.