„Walka z Drwalem to byłby ogromny zaszczyt” – Łukasz Bieńkowski po wygranej na KSW 38

17 KOMENTARZE

 1. Narodowy ?

  Po to żeby zanudzić 50tyś osób na stadionie ?

  Zdecydowanie najgorsza walka na tej gali.

  Po tej walce KSW może obu podziękować za współpracę.

  Trzymanie przez jednego i drugiego dystansu niczym przeciw Stefanowi Struve było nad wyraz żenujące, a cepy latające 2 metry od brody też nie robiły wielkiego wrażenia.

 2. Ta walka przypomniała mi czemu od paru lat unikam oglądania Chmielewskiego. Na temat tego pana mam teraz te same odczucia. Swoją drogą to w sumie całkiem zabawne, że z takiego prawilnego git co konfidentowi ręki nie poda, wyszła taka strachliwa pizda w klatce 😀

 3. Dla Drwala walka z tym zamulaczem to byłaby gruba zniewaga. Po tym czymś, co Bieńkowski z Antkiem wczoraj wyczarowali, powinno się im obu podziękować. Chłopak tyle czasu z Jotką trenował, a wyglądał jakby wyniósł z tego jedynie tajską opaleniznę :/

 4. Łukasz dał fatalną walkę, ile on zadał ciosów ? 10 ? Cały czas czekał aż Antek pierwszy zaatakuje, Andrzej Janisz ciekawie to podsumował " to jest CO-ME od nich powinno się wymagać czegoś więcej". Co do walki z Tomkiem, czemu nie, Gorylowi przyda się walka na przetarcie, a Bieńkowskiemu lekcja.

  @Assocati nie dziwię się, troche mnie poniosło za co przepraszam

 5. Przez dlugi czas, zwlaszcza od walki z Andrzejem Grzebykiem, bylem niemal psychofanem Lukasza. Po wczorajszym wystepie jest mi niemal obojetne czy i z kim stoczy kolejna walke. Co do ewentualnej walki z Tomkiem, to zestawianie razem dwojki zawodnikow borykajacych sie bez przerwy z kontuzjami daje niemal 100 % pewnosc, ze nigdy do niej nie dojdzie.

 6. Drwalu to może bić się jedynie z czołówką 84, czyli de facto Mamed i tyle, ew. Karaoglu ale wiadomo jak tu sprawa wygląda. Zestawianie go z innymi pseudo zawodnikami to znieważenie Tomka. Mógłby się ew. zrewanżować temu pseudo mistrzowi materli ale wiadomo, że na razie on ogląda kwadratowy świat.

 7. Mam głęboką nadzieję, że przestaną go promować z uporem maniaka jako polskiego Wanderleia Silvę. Nawet punktu zaczepienia nie ma w sposobie walki (chyba, że ten pamiętny soccerkick).

  Albo niech już dodają, że jaki kraj taki Wanderlei…

 8. Po tym co wczoraj pokazał to ja nie chcę go oglądać wcale , a na starcie z takim nazwiskiem jak Drwal to trzeba sobie czymś zasłużyć a gość nie pokazał nic.

 9. Naprawdę nie rozumieją niektórzy, że tu styl zrobił walkę? Jeden mocno stójkowy, drugi mocno parterowy. Obaj z przeświadczeniem, że przy tych skrajnościach obaj są idącymi po szybkie skończenie, a nie zamulaczami. W Sensie Bieńkowski –> KO, Antek –> poddania. No i wyszła bardzo taktyczna walka. Na pewno nie na śledzenie na żywo, na pewno nie na śledzenie w grupie, ale dla kogoś oglądającego w skoncentrowany sposób walka była jedną z wielu. Po prostu dość nietrafionych zestawień. Bo matchupy grappler vs striker nie są wszystkie "jednej maści". Czasem różnica zapaśnicza decyduje, a w tej walce z pozycji obu doskonale rozumiałem jakoś takie nastawienie do rywala…Nie spodziewałem się ataków, gameplan zrozumiały z obu stron, bo otwarta walka mogła i dla jednego i dla drugiego się skończyć porażką dość szybko.

  Idąc dalej mało kto sobie zdaje sprawę, że wiele walk by tak wyglądało, gdyby nie ci, którzy je przegrali. Walka Cruza z Garbrandtem chociażby czy kilka walk Conora, gdy nastawił się na skontrowanie rywala, ale tamci byli na tyle chętni do bitki, że atakowali…nie jak Chmielewski czekali. Problem w tym, że w tej walce na KSW obaj byli mocno nastawieni na kontrę, a nie tylko jeden. Dlatego trzeba propagować ofensywny styl, przy równej walce np. by unikać takich walk jak ta. Nie można na MMA patrzeć w tak prosty sposób jak to niektórzy robią. To jest zbyt złożony sport, a dodając do tego zróżnicowanie ludzkich charakterów, sylwetek, naprawdę nic nie jest zwykle takie samo, a detale decydują o tym jak wygląda jedna walka, a jak inna, choć na papierze coś wygląda "tak i tak"…

 10. Bieniu dał najnudniejszą walke na ksw 38, unika walki a on chce z Drwalem he he he. Jestem pewien ze Siwy by go dojechał jesli dostałby kontrakt w ksw.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.