Krzysztof Jotko poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się w następnej walce w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Jak informuje MMA Junkie oraz sam Polak w swoich mediach społecznościowych, Jotko zmierzy się w następnym pojedynku z bardzo doświadczonym Geraldem Meerschaertem. Do walki dojdzie 30 kwietnia na gali UFC w Las Vegas w UFC Apex.

Jotko (23-5 MMA) w ostatniej walce wygrał po nudnym dla fanów starciu z Mishą Cirkunovem na październikowej gali UFC przez decyzję sędziowską. Dla Jotki była to już 15 walka dla organizacji UFC. Polak zasilił największą organizację MMA na świecie w grudniu 2013 roku. W swojej karierze mierzył się z m.in. Scottem Askhamem, Erykiem Andersem, Uriah Hallem czy Bradem Tavaresem. Większość swoich wygranych, bo 16 z 23, w swojej karierze zdobywał przez decyzje sędziowskie.

Meerschaert (34-14 MMA) wygrał trzy walki z rzędu, z czego za dwie otrzymał bonusy po galach UFC. Zawodnik po tym jak w świetnym stylu rozprawił się z Bartoszem Fabińskim i Makhmudem Muradovem wygrał z Dustinem Stoltzfus przez poddanie na grudniowej gali UFC. 26 z 34 wygranych w swojej karierze Amerykanin zdobywał przez poddania. Tylko dwa zwycięstwa w przeszłości zdobywał przez decyzje sędziowskie.