konstantin_erokhin
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Komisja sportowa stanu Nevada ujawniła, że Konstantin Erokhin został zawieszony na rok za anaboliczny steryd, który został wykryty w jego organizmie po TUF 22 Finale.

W próbce, która została pobrana przed walką, wykryto drostanolon. Rosjanin nie jest już zawodnikiem UFC i został zwolniony tej porażce z Gabrielem Gonzagą, jednak zawieszenie będzie obowiązywać na terenie Stanów Zjednoczonych. Kara obowiązuje od 11 grudnia czyli od dnia walki, którą przegrał Konstantin.

Zawodnik ten miał być zabawieniem wagi ciężkiej UFC, swe poprzednie boje kończył w pierwszych rundach przez brutalne nokauty, ale okazał się wielkim niewypałem. Po dwóch walkach i dwóch decyzjach, UFC podziękowało mu za współpracę. Jego ostatni pojedynek z Gabrielem Gonazagą był jednym jednym z najsłabszych bojów w historii wagi ciężkiej.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

18 KOMENTARZE

  1. I to jeszcze steryd do kształtowania sylwetki. Może myślał że to zawody kulturystyczne z jedną pozą obowiązkową na wadze. A że potem go wsadzili do klatki i jakiś drugi się na niego rzucił to się bronił jak umiał. A nie umiał niewiele

  2. straszny_raptor

    Kolejny do mojej czarnej listy. Będę tępił koksiarzy po całej ziemi, aż wybiję ostatniego z nich, he he.

    Jak by to powiedział Gimli – masz mój topór!

  3. Wszyscy biorą.. 120kg, głównie mięśnie, masakryczne obciążenie treningiem i to wszystko na kreatynie i diecie? Jasne.

  4. Walka z dopingiem nastawiona jest na aspekt uczciwości więc aspekt zdrowotny jest nie istotny zatem jaka jest różnica czy efektywność podnosi nadranol czy kreatyna, boostery testo, suple na stawy etc.?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.