ken kimbo

W zeszłym miesiącu szef Komisji Sportowej Stanu Missouri, Tim Lueckenhoff poinformował, że wspomniany organ nadzorczy będzie domagał się od Bellatora tego, by Ken Shamrock (MMA 28 – 15 – 2) oraz Kimbo Slice (MMA 4 – 2) przeszli dodatkowe badania lekarskie przed ich czerwcową walką na gali z numerem 138. Jak się okazało, Komisja postawiła również wymóg przeprowadzenia dodatkowych testów antydopingowych.

W poniedziałek portal MMAjunkie rozpoczął korespondencje z Lueckenhofferm w celu ustalenia, na czym ów dodatkowe testy miałyby polegać. W odpowiedzi szef komisji napisał:

Promotor walki został poproszony o przeprowadzenie badań, w tym testów na obecność niedozwolonych substancji w organizmach obu zawodników. Jeżeli nie zostanie to dopilnowanie, walka nie zostanie dopuszczona do realizacji. Nie planujemy narzucania rodzaju testów, ale można o to zapytać samych zawodników, jak i promotora.

Tim został poproszony o udzielenie bardziej konkretnej odpowiedzi, lecz ograniczył się do napisania:

Obaj zawodnicy będą zobligowani do poddania się dodatkowym badaniom lekarskim, w tym testom na obecność silniejszych leków oraz sterydów. Na razie szczegóły nie zostaną podane do informacji publicznej.

MMAjunkie skontaktowało się zatem z szefem Bellatora, Scottem Cokerem, że opisywane testy będą zorganizowane na wzór rozwiązań stosowanych przez Komisję Sportową Stanu Kalifornia. Badania przeprowadzane w związku z galą Bellator138 będą opierały się na tym, że zawodnicy dostarczają wymaganą dokumentacje, a organizacja będzie pilnowała tego, by wszystko było w jak najlepszym porządku.

Przesyłamy zawodnikom formularze, które ci nam odsyłają już po wypełnieniu, podobnie rzecz ma się z próbkami odsyłanymi do Komisji Stanu Missouri.

Pozostawienie w gestii zawodników wypełnianie dokumentacji i przesyłanie próbek brzmi kuriozalnie, lecz Coker uspakaja, twierdząc iż Bellator 138 to początek nowej ery.

Tylko poczekajcie, będzie test za testem. Jeden z nich będzie polegał na stawieniu się w wskazanym laboratorium w przeciągu najbliższych 24 godzin. Tak to zrozumiałem, ponieważ poprosili nas o adresy wszystkich zawodników i zazwyczaj oznacza to wyszukiwanie najbliższego laboratorium. To będzie bardziej uregulowane niż wam się wydaje.

Coker chwalił pracę komisji stanów Kalifornia, Missouri oraz plemienia Moheganów za wzmożone wysiłki w przeprowadzaniu testów w okresie „poza zawodami”, co ma dawać organizacji szansę na reakcję w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Jako promotor chcę otrzymywać wyniki najszybciej jak to możliwe, ponieważ gdy pojawią się problemy z którymkolwiek z zawodników to muszę zadbać o zmianę składu walki. Trzeba znaleźć zastępstwo. Komisja przeprowadzając testy z wyprzedzeniem pomaga nam, gdyż odpowiednio wcześnie jesteśmy informowani o problemie. A spoglądając na poczynania nawet największych gwiazd tego sportu to lepiej wiedzieć o tym wcześniej, niż parę dni przed galą. Wolę dowiedzieć się o tym znacznie wcześniej.

Według Lueckenhoffa wszelkie naruszenia polityki antydopingowej będą upublicznione dopiero po tym, jak Komisja Sportowa Stanu Missouri zainicjuje postępowanie dyscyplinarne. Niemniej, sam promotor będzie miał możliwość podania informacji o przyłapaniu kogoś na dopingu.

6 KOMENTARZE

 1. Komisja chyba zabiera się do testów od przysłowiowej złej strony.
  Przecież jeśli obaj nie wpadną, to będzie to kompromitacja dla komisyjnych testów.
  Oni pewnie mają w sobie tyle koksu ile ma niejaki Mariusz znad Wisły. Albo i jeszcze więcej.
  Zdecydowanie walki dziwadeł w mma powinny się kierować dziwacznymi zasadami, to tak jakby wprowadzić do pewnej polskiej organizacji mma testy antydopingowe.

  To nie ma sensu.

  Komisje niech pilnują walk sportowych, a nie walk pokazowych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.