kimbo_slice
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Mamy już szczegółowe dane dotyczące wpadki uczestników dwóch walk wieczoru gali Bellator 149. Zarówno „Kimbo Slice” jak Ken Shamrock, wpadli na sterydzie o nazwie nandrolon. U Shamrocka jednak dodatkowo znaleziono metadon, który jest syntetycznym opioidowym lekiem przeciwbólowym i który jest stosowany przy leczeniu osób uzależnionych od heroiny.

Na chwilę obecną obaj zawodnicy zostali zawieszeni na 90 dni i ukarani grzywną w wysokości 5 tys. dolarów. Jednak wysokość grzywny jak i czas zawieszenia z pewnością ulegną zmianie. Departament Licencji oraz Rozporządzeń Stanu Teksas (TDLR) dał czas obu zawodnikom do 31 marca na wyjaśnienie swojej wersji wydarzeń dlaczego w ich organizmach znalazły się sterydy oraz w przypadku Kena, opioidy. W wyniku działania nandrolonu poziom testosteronu do epitestosteronu u Shamrocka wyniósł 12.4:1, a u „Kimbo” 6.4:1. TDLR oraz WADA dopuszczają maksymalnie 4:1 T/E.

19 lutego „Kimbo” wygrał z Dadą 5000 przez TKO w trzeciej rundzie, a Ken został odprawiony ciosami w pierwszej rundzie przez Royce’a Gracie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. Cóż za emocjonująca walka byłaby jakby chłopacy wyszli czyści … 😀

  2. DADA 5000 😀 prawie umarl, ale czysty! Respect! Bic sie z nakoksowanymi… 😀

  3. Przypierdalanie sie o doping jest nie etyczne kiedy sam psikaleś plakiem po filtrach,gaźnikach xd

  4. nandrolony sa niezwyke dlugo wykrywalne i malo popularne w sportach walki bo robia przyrosty a nie daja wiele energi agresji i regeneracji, pewnie mieli grube cykle i nie poczyscili organizmu skutecznie ze srodka ktory mozna przez rok wykryc jesli zawodnik nie przetoczy krwi itp.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.