Weteran i były zawodnik UFC oraz Pride FC, Ken Shamrock wystartował z własną organizacją Valor Bare Knuckle w której walki toczyć się będą na gołe pięści.

Pierwsza gala Valor Bare Knuckle odbędzie się 21 września w kasynie 4 Bears Casino w Północnej Dakocie z transmisją w systemie pay-per-view.

Jedną z głównych atrakcji pierwszej gali VBK: 1 będzie jednodniowy turniej wagi ciężkiej w którym zobaczymy trzech byłych zawodników UFC: Jacka May`a, Rameau Thierry Sokoudjou i Marka Godbeera oraz weterana kickboxingu – „Mighty Mo.”

Na gali zapowiedziano również walkę byłego mistrz świata w boksie, 41-letniego Ishe Smitha (Boks 29-11) z byłym zawodnikiem UFC, Estevanem Payanem (MMA 17-13).

Nic nie wskazuje na to aby 55-letni Ken Shamrock chciał powrócić ze sportowej emerytury i stoczyć walkę dla swojej własnej organizacji. Gdyby tak się jednak stało, chęć stanięcia po drugiej strony ringu wyraził inny weteran, 54-letni Mark „The Hammer” Coleman komentując wpis Shamrocka oznajmiający start nowej organizacji:

„W końcu spotkam się w ringu z Kenem. Walka na gołe pięści. Nie będę już musiał odpowiadać ludziom, czy walczyłem z legendarnym Kenem Shamrockiem! Powodzenia przyjacielu”

 

Ken Shamrock ostatni raz walczył w 2016 roku na gali Bellator MMA 149 przeciwko Royce’owi Gracie. Przegrał wtedy przez TKO w pierwszej rundzie i zakończył karierę mając serię trzech porażek z rzędu.

Mark Coleman zakończył karierę w 2010 roku po walce z Randym Couture na gali UFC 109, którą przegrał przez poddanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.