Khabib Nurmagomedov miał kilka słów dla swojego niedoszłego rywala, Tony’ego Fergusona, po ogłoszeniu przez UFC pojedynku o pas tymczasowy kategorii lekkiej, o który zmierzą się Max Holloway i Dustin Poirier. Rosjanin postanowił przypomnieć swoją drogę do zdobycia tytułu.

Chcę Wam przypomnieć, że przed zostaniem mistrzem byłem bliski walko o tytuł 3 razy i za każdym razem straciłem tę okazję. Pierwszy raz miałem zawalczyć o pas w lipcu 2016 roku, lecz z powodu Ramadanu odrzuciłem ten pojedynek. Druga okazja to UFC 205, dostałem ofertę, podpisałem kontrakt, ale doskonale wiecie co się stało. Trzeci raz to UFC 209 – trafiłem do szpitala i prawie umarłem.

Z każdym jednym upadkiem powtarzałem: straciłeś szansę więc teraz znowu musisz zasłużyć na pojedynek kolejną wygraną.

Tony, miałeś swoją okazję i ją straciłeś, to tylko i wyłącznie Twoja wina. Wiesz, że jestem zawieszony i nie mogę walczyć, ale pozbawienie mnie tytułu nie byłoby fair, walczyłem 3 razy w ciągu 9 miesięcy, wygrałem i obroniłem swój pas mistrzowski.

Jako zawodnik zasługujesz na walkę o pas, jesteś świetnym zawodnikiem i rywalem, ale teraz musisz walczyć albo możesz poczekać na mnie (UFC tego nie chce). Nie rozumiem Twoich pretensji. Kiedy upadasz, musisz wstać, nie marudzić.

Zawodnicy kilka razy byli ze sobą zestawieni, lecz ich starcie nigdy nie doszło do skutku. Teraz o tymczasowy tytuł w kwietniu zmierzą się Max Holloway oraz Dustin Poirier. Oznacza to, iż wygrany tego starcia miałby być rywalem Khabiba w jego powrocie do oktagonu UFC, który możliwy będzie w listopadzie tego roku.

View this post on Instagram

I want to remind you guys, that before I become champion, I was close to the title fight 3 times and all 3 times I missed my opportunity. First was in July 2016 when I was offered to fight in Ramadan month and I turned it down, second was UFC 205 NYC when I was offered a title fight, bout agreement signed, but my title was given away, you know the story. Third time was UFC 209 where I was hospitalized and almost died. But after every single fail I were said: you missed your chance, earn your shot with one more victory. Tony you had your chance and you missed it, and that’s your fault only. You know that I’m disqualified and can’t fight, but it’s not fair to strip me off the title, I fought 3 times in 9 months. I won and defended my belt. As a fighter you deserve a title fight, you are great fighter and opponent, but now you have to fight or wait for my DQ to be over and fight(but UFC doesn’t want it). I don’t understand your offenses, if you fell down, you got to get up, not complain. #ufc #mma #ufclightweight

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

2 KOMENTARZE

  1. Domaga się większej kasy bo daje rozpierdol w klatce i odprawia każdego kogo mu dadzą a Khabib to Khabib , sprzedajny i hipokryta i na dodatek kurwa rok ma pasa nie bronić przez swoje widzi mi się.

  2. Mnie sie wydaje, ze Tonemu nie do konca juz zalezy. Po walce z Pettisem mowil, ze moglby cale to MMA zostawic ot tak gdyby chcial.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.