(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Kenny Florian (MMA 15-5, UFC 12-4, #3 w rankingu MMARocks) nie musiał będzie długo czekać na walkę o pas w kategorii piórkowej – do klatki z Jose Aldo (MMA 19-1, WEC/UFc 9-0, #1 w rankingu MMARocks) wejdzie już na UFC 136 8 października w Houston. Będzie to trzecia walka o pas w karierze Floriana, poprzednie dwie, obydwie w wadze lekkiej, przegrywał kolejno z Seanem Sherkiem i B.J. Pennem. W piórkowej Florian udanie zadebiutował na gali UFc 131 pokonując na punkty Diego Nunesa.

Aldo, kolega Nunesa z obozu Nova Uniao, wygrał 12 walk z rzędu od maja 2006 roku i ostatnio udanie obronił po raz pierwszy pas UFC w walce przeciwko Markowi Hominickowi na UFC 129 w Toronto. UFC 136 będzie zatem pierwszą galą od wspomnianego UFC 129 z maja 2011, kiedy na szali będą dwa pasy mistrzowskie.

Dodatkowo na tej samej gali dojdzie do starcia innego byłego mistrza WEC bowiem Anthony Pettis (MMA 13-2, WEC/UFC 5-2, #12 w rankingu MMARocks) wyjdzie na przeciw Jeremy’ego Stephensa (MMA 20-6, UFC 7-5) w pojedynku wagi lekkiej. Pettis nie miał udanego początku przygody w UFC gdzie Dana White najpierw odebrał mu obiecaną walkę o pas gdyż Edgar i Maynard zawalczyli na remis. Następnie przegrał w swoim debiucie z Clayem Guidą, odnosząc pierwszą porażkę w 5 ostatnich walkach.

Stephens w ostatnich pięciu występach również tylko raz zaznał porażki przegrywając niejednogłośnie na punkty z Melvinem Guillardem na UFC 119 w wrześniu ubiegłego roku. W ostatnich występie na finale 13-tego TUFa wyraźnie na punkty pokonał Danny’ego Downesa, sparingpartnera Pettisa.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.