Sytuacja w kategorii średniej UFC jest dość ciekawa. Aktualnie nie ma tam klarownej odpowiedzi na to kim będzie kolejny pretendent. Zwycięzca TUF oraz pogromca takich zawodników jak Michael Bisping czy Vitor Belfort, Kelvin Gastelum, stwierdził w ostatnim wywiadzie z Lukiem Thomasem, iż aktualny mistrz, Robert Whittaker, dwukrotnie odrzucił ofertę walki z nim.

Wiem, że dostał dwie oferty na walkę ze mną i jej nie przyjął. Wierzę, że nie stało się to bez przyczyny. Wie, iż dałbym mu najcięższą ze wszystkich walkę. Jestem dla niego niezwykle ciężkim rywalem.

Mówi się, że Gastelum rywalizuje o walkę o pas mistrzowski ze swoim byłym rywalem Chrisem Weidmanem, lecz Kelvin nie wierzy, iż były posiadacz tytułu zasługuje na kolejną szansę walki o pas.

Nie wiem dlaczego on miałby na to zasługiwać. Był kontuzjowany, dawno nie walczył. Mówi, że ma na swoim koncie więcej sukcesów w przeszłości, ale my przecież rozmawiamy o tu i teraz. Aktywni zawodnicy, którzy mają serię zwycięstw powinni być za nią nagradzani.

Kiedy Chris walczył ze mną byłem 9 w rankingu. On wracał do oktagonu po 3 porażkach z rzędu. Od czasu pojedynku z nim walczyłem z samą czołówką.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.