Podczas trwania gali TUF 27 Finale, UFC ogłosiło trenerów do kolejnej edycji programu. W 28 sezonie The Ultimate Fightera swoje drużyny poprowadzą Robert Whittaker oraz Kelvin Gastelum.

Nagrania do prawdopodobnie ostatniego sezonu TUF ruszą na początku przyszłego tygodnia, a Whittaker i Gastelum mają się spotkać w oktagonie jeszcze w tym roku. Obaj zawodnicy w przeszłości występowali w The Ultimate Fighterze. Kelvin Gastelum wygrał 17 edycję, a Whittaker zwyciężył w odsłonie „The Smashes” dla zagranicznych zawodników.

Whittaker posiada aktualnie serię 8 zwycięstw z rzędu w kategorii średniej. Najpierw w 2017 roku zdobył pas tymczasowy tej dywizji, a niedługo potem przyznano mu główny tytuł. Podczas UFC 225 Robert zwyciężył z Yoelem Romero, jednak nie może zaliczyć tej wygranej do obron pasa, ponieważ Kubańczyk nie wypełnił limitu wagi średniej.

Gastelum w swoich dwóch ostatnich pojedynkach pokonał Michaela Bispinga oraz Ronaldo Souzę. Aktualnie znajduje się na 4 miejscu w oficjalnym rankingu. Gastelum 10 z 15 zwycięstw w karierze odnosił przed czasem.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.