karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz już w wakacje wróci do oktagonu UFC, aby zmierzyć się w kolejnej walce dla amerykańskiej marki.

Karolina Kowalkiewicz ostatni raz walczyła w sierpniu 2021 roku. Stoczyła wówczas pojedynek z Jessicą Penne i została przez nią poddana. Kolejną walkę Karolina stoczy w wakacje, o czym powiedziała w rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube.

Walka się szykuje. Ja już wszystko wiem, ale obowiązuje mnie kontrakt i nie mogę nic zdradzić. (…) Znam już rywalkę. Mniej więcej znam miejsce, ale nie jest ono jeszcze potwierdzone.

Karolina powiedziała również, że niedługo wybiera się do USA, gdzie rozpocznie przygotowania do pojedynku. Kowalkiewicz planuje trenować w klubie American Top Team na Florydzie, w którym przebywa aktualnie też Joanna Jędrzejczyk, szykująca się do swojego powrotu do klatki

Kowalkiewicz w UFC zadebiutowała w 2015 roku pokonując decyzją sędziów Randę Markos. Kolejne dwa zwycięstwa, z Heather Clark i Rose Namajunas, doprowadziły Polkę do walki o pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej. Jej rywalką była Joanna Jędrzejczyk, jednak po pięciu rundach lepsza okazała się mistrzyni.

Aktualnie Karolina ma za sobą trudniejszy okres w karierze – jest po pięciu przegranych z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.