Karolina Kowalkiewicz na październikowej gali UFC w Polsce zmierzy się z debiutującą w organizacji Jodie Esquibel. Jak się okazuje, w grę wchodziły także inne rywalki, ale z różnych względów nie zgadzały się na pojedynek. Podopieczna Łukasza Zaborowskiego mówi o tym w rozmowie z Tomaszem Dębkiem z polskatimes.pl.

21 października zmierzy się Pani z Jodie Esquibel. Miała Pani propozycje wystąpienia na innej gali lub przeciwko innej przeciwniczce?

Z rywalką dla mnie było dużo problemów. Z tego co wiem, w tym terminie żadna dziewczyna nie chciała się ze mną bić. Dlatego UFC zakontraktowano nową zawodniczkę spoza organizacji.

Esquibel nie jest znaną zawodniczką, ale to żaden „ogórek”. Niedawno miała walczyć o pas organizacji Invicta, w czym przeszkodziła jej jednak kontuzja. Stoczyła też 15 zawodowych walk w boksie. Na jej stójkę trzeba będzie szczególnie uważać?

O Jodie wiem na razie niewiele. Sama dowiedziałam się, że będziemy walczyć zaledwie kilka dni temu. Ale moi trenerzy już ją rozpracowują. Mówią, że jest bardzo twarda i wszechstronna. W naszej dywizji większość dziewczyn dobrze radzi sobie w każdej płaszczyźnie, więc to żadne zaskoczenie. Wiem też, że Esquibel walczyła dla Invicty. Ale na razie nie skupiam się szczególnie na niej. Po prostu cieszę się, że ktoś chciał ze mną walczyć w Polsce.

Amerykanka trenuje w klubie Jackson Wink MMA w Albuquerque, gdzie do walki z Panią przygotowywała się Gadelha – Esquibel jej w tym pomagała. Trzeba będzie wymyślić coś nowego, by zaskoczyć rywalkę?

Mam wrażenie, że wiesz o niej więcej ode mnie. (śmiech) Na razie nie sprawdzałam jej bardzo dokładnie. Mam jednak stuprocentowe zaufanie do moich trenerów. Jestem pewna, że będę doskonale przygotowana do tej walki. A na Jodie przyszykujemy coś naprawdę fajnego. (śmiech) Zresztą już teraz nie mogę narzekać na formę. Od powrotu z Brazylii cały czas jestem w treningu. Będzie dobrze, możecie być o to spokojni.

Pojedynek Kowalkiewicz vs. Esquibel odbędzie się 21 października w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Cała rozmowa Karoliny z Tomaszem Dębkiem dostępna jest pod tym linkiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.