szymusz

Dwóch zawodników wagi półśredniej zmierzy się w klatce KSW 35 w piątek 27 maja w trójmiejskiej ERGO ARENIE. Niepokonany w KSW Kamil Szymuszowski (MMA 14-4) skrzyżuje rękawice z walczącym jeszcze niedawno w organizacji FEN, Mindaugasem Verzbickasem (MMA 10-3-1)

Szymuszowski pokonał w zeszłym roku najpierw byłego mistrza KSW w wadze lekkiej Macieja Jewtuszkę oraz byłego pretendenta pasa w wadze półśredniej Davida Zawadę. 26-letni Zgierzanin jest niepokonany od czasu zejścia do limitu 77 kilogramów w siedmiu kolejnych występach.

Jeden z lepszych obecnie zawodników na Litwie, Verzbickas ma na koncie cztery zwycięstwa nad polskimi zawodnikami. 25-letni „Cichy Zabójca” poddawał w pierwszych rundach m.in. Marcina Mencla, Alberta Odzimkowskiego i ostatnio w styczniu Pawła Kiełka. Były judoka wszystkie swoje zwycięskie walki kończył nokautami lub poddaniami.

Prezes organizacji FEN tak zareagował na informację o przejściu Verzbickasa do KSW

118 KOMENTARZE

 1. Konkretne zestawienie, ewentualna wygrana powinna dać Kamilowi walkę z kimś ze ścisłego topu KSW o ewentualnego tsa. 😆

 2. O kurwa! Kolejny cios w FEN. KSW pokazuje, że mogą mieć każdego zawodnika, który postawił nogę na Polskiej ziemi. Jeżeli walka zejdzie do parteru to Szymuszowki będzie klepał.

 3. Uuu, a jednak 😀 Czyżby kolejne poddanie na koncie Silent Assassina?

  Kozak rozpiska się zapowiada :applause:

 4. A podobno Litwin celowal w UFC :lol:. Swietne zestawienie, zwlaszcza dla Kamila. Wiem, wiem walki z Albertem i Pawlem tez mial przegrac, ale w starciu z Szymuszowskim mit fenomenalnego grapplera zostanie brutalnie obalony a Mindaugas stlamszony fizycznie. Mark my words.

 5. Myślę, że na tym transfery z FEN do KSW się nie skończą. Kto następny? Szymański? Kopera? Żelazowski? Każdy z tych zawodników byłby fajnym wzmocnieniem w swoich kategoriach KSW.

 6. Zapewne Prezes FEN stwierdzi,że nie mieli podpisanego z zawodnikiem kontraktu na wyłączność lub że kontrakt był podpisany na jedną walkę i to zawodnik decyduje gdzie chce walczyć. Oni jako federacja nie ingerują w decyzję podejmowane przez zawodników 🙂

 7. Rozumiem tych ktorzy ciesza sie z kolejnego, swietnego zestawienia na KSW 35. Kompletnie natomiast nie rozumiem tej ekstazy z racji jakiegos tam niepowodzenia FEN.

 8. Cieszy mnie kolejne dobrze zapowiadające się starcie.

  Jeśli Kamil wygra to w drodze powrotnej do Łodzi pojadę przez Stryków, omijając Zgierz aby nie zatruwać spalinami jego miasta 😉

 9. VaeVictis

  A podobno Litwin celowal w UFC :lol:. Swietne zestawienie, zwlaszcza dla Kamila. Wiem, wiem walki z Albertem i Pawlem tez mial przegrac, ale w starciu z Szymuszowskim mit fenomenalnego grapplera zostanie brutalnie obalony a Mindaugas stlamszony fizycznie. Mark my words.

  Jak się dowiedział że fen chce 20 procent to przestał całować :-))

 10. MPS

  Zapewne Prezes FEN stwierdzi,że nie mieli podpisanego z zawodnikiem kontraktu na wyłączność lub że kontrakt był podpisany na jedną walkę i to zawodnik decyduje gdzie chce walczyć. Oni jako federacja nie ingerują w decyzję podejmowane przez zawodników 🙂

  Tak lub powie, że są "młodą federacją" czego nie omieszkał stwierdzić kilka razy w GP.
  A poważnie to śmieszne będzie takie tłumaczenie bo decyzja zawodnika poprzedzona jest ofertą federacji i widocznie ta z FEN była mało kusząca.

 11. Comber

  Przecież ten transfer był znany ponad miesiąc temu. Nie rozumiem zaskoczenia.

  czyli to jest ta bomba od Mazura?

 12. Swoją drogą po raz kolejny potwierdziły się plotki, o których pisał jakiś czas temu Wojtek 🙂
  Zestawienie naprawdę bardzo dobre i brawa za to dla KSW, jednocześnie wygląda na to że rzeczywiście FEN musi bardzo mocno popracować nad kontraktami dla swoich zawodników, bo chyba nie o to im chodzi aby zasilać szeregi, jakby nie było, głównego konkurenta.
  Karta KSW 35 wygląda póki co konkretnie i aż szkoda, że zostały na niej jeszcze TYLKO miejsca na dwa nowe zestawienia…. Chciałbym w nich zobaczyć starcia Vegha z Celińskim, a także Komara z Kitą, ale przeglądając ostatnio fejsbuki różnych zawodników raczej pewny jest występ na tej gali Rafała Moksa, a możliwym rywalem chyba Robert Radomski. Z 3 wymienionych potencjalnych zestawień, właśnie to ostatnie jest przynajmniej dla mnie najmniej interesujące.

 13. Oj Szymuszowski musi uważać, bo Verzbickas pokazał, że nawet z pleców potrafi bardzo dużo ugrać.

 14. KSW wie jak podbierać zawodników. Sama walka zapowiada się świetnie, a dla Kamila będzie to bardzo trudne starcie.

 15. VaeVictis

  Rozumiem tych ktorzy ciesza sie z kolejnego, swietnego zestawienia na KSW 35. Kompletnie natomiast nie rozumiem tej ekstazy z racji jakiegos tam niepowodzenia FEN.

  Odnośnie Twoich słow to wydaje mi się, że FEN jest gwiazdą z nieba dla KSW.
  Po pierwsze zmiany w FEN wymuszają zmiany w KSW (klatka, łokcie).
  Po drugie jest federacja, gdzie zawodnicy mogą się bić i stawać się choć trochę rozpoznawalni dla Januszy, a Kawul z Lewym w każdej chwili kiedy chcą mogą wziąść do siebie, już choć trochę znaną twarz co zmniejsza czas na medialne budowanie zawodnika w KSW.
  Po czwarte KSW swoją oprawa i realizacją gali (nawet tych w Polsacie) bije na głowę FEN. Co jeszcze dobitnie pokazuje ich poziom po za sportowy.
  Po trzecie to co mówisz, większa część jadu który wylewał się na KSW teraz przechodzi na FEN.

 16. Cieszy mnie fakt, że dojdzie do tej walki. Co do FENu, to nie cieszę się z ich straty, bardziej zastanawia mnie, że to już drugi dobry zawodnik po Wójciku, który z ławością przechodzi do konkurencji, a oni nie mogą ich zatrzymać kontraktami.

 17. midern

  bardziej zastanawia mnie, że to już drugi dobry zawodnik po Wójciku, który z ławością przechodzi do konkurencji, a oni nie mogą ich zatrzymać kontraktami.

  Mnie to nie dziwi, bo to po prostu wynik zbyt duzej wiary w fenomen zawodnikow ze Szczecina i Olsztyna. Przeciez Wojciech Janusz mial wygrac z Wojcikiem a Kielek z Verzbickasem. Marcinem i Mindaugasem nikt sobie glowy nie zaprzatal. A wystarczylo tylko czytac moje komentarze na temat zawodnika z Pily 😉 Pawel Jozwiak ewidentnie dopiero uczy sie tego sportu, czasem na bledach.

 18. Jak piszę w inny temacie że KSW może mieć każdego z FENu to cohones hejtuje, macie naoczny widok.

 19. trpone92

  Jak piszę w inny temacie że KSW może mieć każdego z FENu to cohones hejtuje, macie naoczny widok.

  Jak w Gdansku Gamer zawalczy z Szymanskim to przyznam Ci racje.

 20. pablos_83

  czyli to jest ta bomba od Mazura?

  Było mówione o tym w jakiejś audycji, że KSW sprzątnęło Wójcika i Verzbickasa. Podobno ten drugi też rozważał UFC.

 21. VaeVictis

  Rozumiem tych ktorzy ciesza sie z kolejnego, swietnego zestawienia na KSW 35. Kompletnie natomiast nie rozumiem tej ekstazy z racji jakiegos tam niepowodzenia FEN.

  Ja życzę FENowi jak najlepiej natomiast rozumiem ludzi że śmieją się z ich nieudolności. To tak jakbyś pomagał odpalić złodziejowi swój samochód.

 22. Litwin jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem – kocur, liczę na świetną walkę.

  A myślałem, że Verzbickas dostanie szansę na walkę z Romkiem.

 23. Szymuszowski jakoś mnie jeszcze nie przekonał pamiętam, że ostatnio nawet Zawada mu parę razy zagroził poddaniem liczę, że buk da dobry kurs 😎

 24. Szymuszowski jakoś mnie jeszcze nie przekonał pamiętam, że ostatnio nawet Zawada mu parę razy zagroził poddaniem liczę, że buk da dobry kurs 😎

 25. Z tym akurat Litwinem to Jóźwiak mówił że nie mieli żadnej umowy na wyłączność( i że to niby był ostatni raz gdzie dobrych zawodników nie kontraktują na wyłączność) tak więc nie ma co się jarać. Litwin przegra z Szymkiem i albo już więcej nie wystąpi znając KSW albo po kolejnej wtopie wróci szybko do FEN:wink: ale starcie fajnie się zapowiada!

 26. Z tym akurat Litwinem to Jóźwiak mówił że nie mieli żadnej umowy na wyłączność( i że to niby był ostatni raz gdzie dobrych zawodników nie kontraktują na wyłączność) tak więc nie ma co się jarać. Litwin przegra z Szymkiem i albo już więcej nie wystąpi znając KSW albo po kolejnej wtopie wróci szybko do FEN:wink: ale starcie fajnie się zapowiada!

 27. Droni

  Miejsce Litwina jest na FEN, po KSW zostanie mu jedynie PLMMA

  Bardzo optymistyczny scenariusz. Prawdopodobnie Litwin – jak większość zagranicznych zawodników KSW – nie prędko wypełni swój kontrakt (prędzej wygaśnie, niż zawodnik stoczy te 3-4 walki jakie ma zapisane w kontrakcie), a tym samym marne szanse, by pojawił się w Polsce ponownie.

 28. Droni

  Miejsce Litwina jest na FEN, po KSW zostanie mu jedynie PLMMA

  Bardzo optymistyczny scenariusz. Prawdopodobnie Litwin – jak większość zagranicznych zawodników KSW – nie prędko wypełni swój kontrakt (prędzej wygaśnie, niż zawodnik stoczy te 3-4 walki jakie ma zapisane w kontrakcie), a tym samym marne szanse, by pojawił się w Polsce ponownie.

 29. Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane? Wojek wiele razy mówił że ludzią się tylko wydaję że wiedzą. 😉

 30. Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane? Wojek wiele razy mówił że ludzią się tylko wydaję że wiedzą. 😉

 31. trpone92

  Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane?

  Wielokrotnie mówiło się, że zawodnik KSW może walczyć w Polsce tylko przy ich 'zgodzie'. Chyba nie zaprzeczysz, że coś jest na rzeczy, skoro w Polsce z zawodników KSW walczyła tylko 'druga liga', typu Kowalewicz, Grudniewski czy Wałujew. 😉

 32. trpone92

  Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane?

  Wielokrotnie mówiło się, że zawodnik KSW może walczyć w Polsce tylko przy ich 'zgodzie'. Chyba nie zaprzeczysz, że coś jest na rzeczy, skoro w Polsce z zawodników KSW walczyła tylko 'druga liga', typu Kowalewicz, Grudniewski czy Wałujew. 😉

 33. Spike

  typu Kowalewicz, Grudniewski czy Wałujew

  Warto tez zwrocic uwage na to na jakich galach odbywaly sie te wystepy. Jak juz zostal przywolany Grudniewski, to o pierwszym "spektakularnym" przejsciu z FEN do KSW wiekszosc juz dawno zapomniala, zreszta nie ma sie co dziwic.

 34. Spike

  typu Kowalewicz, Grudniewski czy Wałujew

  Warto tez zwrocic uwage na to na jakich galach odbywaly sie te wystepy. Jak juz zostal przywolany Grudniewski, to o pierwszym "spektakularnym" przejsciu z FEN do KSW wiekszosc juz dawno zapomniala, zreszta nie ma sie co dziwic.

 35. Droni

  Szkoda Józwiaka.
  Miejsce Litwina jest na FEN, po KSW zostanie mu jedynie PLMMA

  A co to dla Ciebie za roznica ? FEN czy KSW i tak bedzie u Ciebie na kontrakcie 😀

 36. Droni

  Szkoda Józwiaka.
  Miejsce Litwina jest na FEN, po KSW zostanie mu jedynie PLMMA

  A co to dla Ciebie za roznica ? FEN czy KSW i tak bedzie u Ciebie na kontrakcie 😀

 37. KSW pokazuje że moze miec kazdego z FEN jesli tylko beda chcieli.I prawidłowo.Zestawienie jak najbardziej mi sie podoba.

 38. KSW pokazuje że moze miec kazdego z FEN jesli tylko beda chcieli.I prawidłowo.Zestawienie jak najbardziej mi sie podoba.

 39. trpone92

  Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane? Wojek wiele razy mówił że ludzią się tylko wydaję że wiedzą. 😉

  W sumie możliwe…..różne mogą być tam zapisy……bo np. ktoś wie, gdzie jest Waluś…?

  Spoiler
 40. trpone92

  Skąd wiecie jak te kontrakty KSW są skonstruowane? Wojek wiele razy mówił że ludzią się tylko wydaję że wiedzą. 😉

  W sumie możliwe…..różne mogą być tam zapisy……bo np. ktoś wie, gdzie jest Waluś…?

  Spoiler
 41. Anonymous

  W sumie możliwe…..różne mogą być tam zapisy……bo np. ktoś wie, gdzie jest Waluś…?

  Spoiler

  Dostał KO od MMA
  [​IMG]

 42. Anonymous

  W sumie możliwe…..różne mogą być tam zapisy……bo np. ktoś wie, gdzie jest Waluś…?

  Spoiler

  Dostał KO od MMA
  [​IMG]

 43. Z tym obwieszczaniem, ze KSW moze miec kazdego z FEN czy innych organizacji to bym sie nie zagalopowywal. Jakos zastepstwa za Szulakowskiego nie udalo sie znalesc a z zawodnikow widocznych na zdjeciu ponizej wazny kontrakt z KSW ma tylko jeden i nie jest to zwyciesca tej walki.
  [​IMG]

 44. Z tym obwieszczaniem, ze KSW moze miec kazdego z FEN czy innych organizacji to bym sie nie zagalopowywal. Jakos zastepstwa za Szulakowskiego nie udalo sie znalesc a z zawodnikow widocznych na zdjeciu ponizej wazny kontrakt z KSW ma tylko jeden i nie jest to zwyciesca tej walki.
  [​IMG]

 45. bartolllox23

  Kto następny? Szymański? Kopera? Żelazowski? Każdy z tych zawodników byłby fajnym wzmocnieniem w swoich kategoriach KSW.

  ciekawe gdzie ich upchna przy 36 walkach rocznie :D:crazy:

 46. bartolllox23

  Kto następny? Szymański? Kopera? Żelazowski? Każdy z tych zawodników byłby fajnym wzmocnieniem w swoich kategoriach KSW.

  ciekawe gdzie ich upchna przy 36 walkach rocznie :D:crazy:

 47. zychal

  ciekawe gdzie ich upchna przy 36 walkach rocznie :D:crazy:

  Weszły łokcie, 3 rundy, może się doczekamy i tej 10-11 walki na fighcardzie.
  Swoją drogą z wyżej wymienionych dla KSW najciekawszy byłby chyba Kopera ze względu na płytką kategorię 66 kilo w KSW.

 48. zychal

  ciekawe gdzie ich upchna przy 36 walkach rocznie :D:crazy:

  Weszły łokcie, 3 rundy, może się doczekamy i tej 10-11 walki na fighcardzie.
  Swoją drogą z wyżej wymienionych dla KSW najciekawszy byłby chyba Kopera ze względu na płytką kategorię 66 kilo w KSW.

 49. Prawie wszyscy cisną z FEN ja stanę w ich obronie.
  Nie wiem czym się podniecać, zarówno Verzbickas jak i Szymuszowski przerżnęli z Grzebykiem, a Grzebyk wciąż jest w FEN. KSW zbiera odpady. W FEN nie ma miejsca dla przypadkowych graczy 😎

 50. Prawie wszyscy cisną z FEN ja stanę w ich obronie.
  Nie wiem czym się podniecać, zarówno Verzbickas jak i Szymuszowski przerżnęli z Grzebykiem, a Grzebyk wciąż jest w FEN. KSW zbiera odpady. W FEN nie ma miejsca dla przypadkowych graczy 😎

 51. A mi się wydaje, że to taki pokaz siły KSW, a nie wzmocnienie. Litwin zawalczy pewnie raz, bo z Szymuszowskim przegra przez decyzję, a potem zniknie na długo 🙂 Ale oczywiście mogę się mylić.

 52. A mi się wydaje, że to taki pokaz siły KSW, a nie wzmocnienie. Litwin zawalczy pewnie raz, bo z Szymuszowskim przegra przez decyzję, a potem zniknie na długo 🙂 Ale oczywiście mogę się mylić.

 53. A się zastanawiałem, czemu koleś nie był wspominany w kontekście walki o pas 77 kg FENu. Teraz wiadomo. Z drugiej strony w FENie mógłby ugrać, w KSW nim pozamiatają.

 54. Jak jesteśmy w temacie osłabienia konkurencji i kat. 77kg, to może by się tak zainteresować pewnym Pniakiem i Venatora ? Ładnie Proszę.

 55. Jak jesteśmy w temacie osłabienia konkurencji i kat. 77kg, to może by się tak zainteresować pewnym Pniakiem i Venatora ? Ładnie Proszę.

 56. q.

  Prawie wszyscy cisną z FEN ja stanę w ich obronie.
  Nie wiem czym się podniecać, zarówno Verzbickas jak i Szymuszowski przerżnęli z Grzebykiem, a Grzebyk wciąż jest w FEN. KSW zbiera odpady. W FEN nie ma miejsca dla przypadkowych graczy 😎

  A Grzebyk z DiChirico, wiec koniec koncow i tak jak to mawia Miroslaw Okninski, wygrala PLMMA :lol:.

 57. q.

  Prawie wszyscy cisną z FEN ja stanę w ich obronie.
  Nie wiem czym się podniecać, zarówno Verzbickas jak i Szymuszowski przerżnęli z Grzebykiem, a Grzebyk wciąż jest w FEN. KSW zbiera odpady. W FEN nie ma miejsca dla przypadkowych graczy 😎

  A Grzebyk z DiChirico, wiec koniec koncow i tak jak to mawia Miroslaw Okninski, wygrala PLMMA :lol:.

 58. Fajno. Dowód na to, że konkurencja jest tylko wartością dodaną. Oczywiście z naszego punktu widzenia.

  Co do samego zestawienia to obawiam się, że Szymek zabije widowisko. UD dla reprezentanta GBŁ.

 59. Fajno. Dowód na to, że konkurencja jest tylko wartością dodaną. Oczywiście z naszego punktu widzenia.

  Co do samego zestawienia to obawiam się, że Szymek zabije widowisko. UD dla reprezentanta GBŁ.

 60. W sumie to takie transfery powinny być normalne, z mniejszej do większej ligi. Gdyby tak jeszcze nieco łatwiej było opuścić KSW…

 61. W sumie to takie transfery powinny być normalne, z mniejszej do większej ligi. Gdyby tak jeszcze nieco łatwiej było opuścić KSW…

 62. VaeVictis

  A podobno Litwin celowal w UFC 😆

  Ani nie pierwszy, ani tym bardziej ostatni, którego podbój UFC zakończył się na KSW…

 63. VaeVictis

  A podobno Litwin celowal w UFC 😆

  Ani nie pierwszy, ani tym bardziej ostatni, którego podbój UFC zakończył się na KSW…

 64. KSW oprocz szeregu innych aspektow w ktorych ma przewage nad FENem ma jeden argument, ktory czesto bywa decydujacy czyli pieniadze. Zapewne to one zadecydowaly o transferze. Teraz Litwin moze spotkac na swojej drodze naprwde mocnych rywali i o ile jest w stanie pokonac Szymuszowskiego o tyle w kolejnej walce dostanie kogos z TOP 3 -77 KSW a nawet w przypadku porazki i tak moze zmierzyc sie z Moksem.

 65. KSW oprocz szeregu innych aspektow w ktorych ma przewage nad FENem ma jeden argument, ktory czesto bywa decydujacy czyli pieniadze. Zapewne to one zadecydowaly o transferze. Teraz Litwin moze spotkac na swojej drodze naprwde mocnych rywali i o ile jest w stanie pokonac Szymuszowskiego o tyle w kolejnej walce dostanie kogos z TOP 3 -77 KSW a nawet w przypadku porazki i tak moze zmierzyc sie z Moksem.

 66. Nie mogę się nadziwić poruszeniu…
  Przecież Jóźwiak sam wie, że są daleko za KSW jeszcze, raczkują, ale coraz pewniej. Verzbickas nie jest ich gwiazdą, choć solidnym zawodnikiem, którego szkoda. Jednak dla januszy i fanów ważniejsze, że FEN ma Kiełka np.
  Wiadomo też, że FEN nie ma kontraktów na wyłączność jeszcze, więc cóż tym bardziej dziwnego? Wolny zawodnik, KSW go bierze, bo zbudował sobie rekord nieźle na polskiej ziemi. To jakby mówić, że UFC wbiło cwela KSW podpisaniem Janka, choć znaczył dla nich więcej niż Verzbickas dla FEN'u…jednak 🙂

  Fajne wzmocnienie KSW, a FEN pozbył się pogromcy Polaków, więc wiara w pas dla naszych powraca;)

 67. Nie mogę się nadziwić poruszeniu…
  Przecież Jóźwiak sam wie, że są daleko za KSW jeszcze, raczkują, ale coraz pewniej. Verzbickas nie jest ich gwiazdą, choć solidnym zawodnikiem, którego szkoda. Jednak dla januszy i fanów ważniejsze, że FEN ma Kiełka np.
  Wiadomo też, że FEN nie ma kontraktów na wyłączność jeszcze, więc cóż tym bardziej dziwnego? Wolny zawodnik, KSW go bierze, bo zbudował sobie rekord nieźle na polskiej ziemi. To jakby mówić, że UFC wbiło cwela KSW podpisaniem Janka, choć znaczył dla nich więcej niż Verzbickas dla FEN'u…jednak 🙂

  Fajne wzmocnienie KSW, a FEN pozbył się pogromcy Polaków, więc wiara w pas dla naszych powraca;)

 68. Tak już bywa w biznesie , że wygrywa ten , który ma więcej hajsu. Don't hate the player hate the game :boss:

 69. Tak już bywa w biznesie , że wygrywa ten , który ma więcej hajsu. Don't hate the player hate the game :boss:

 70. MirsadBektic

  Miałem pisać o tej twarzy nieskalanej emocjami, ale ta blondi… Brałbym jak uchodźca zasiłki.

  właśnie śmiałem się z jego zdjęć po walce.
  "wygrałem pas i kupkę hajsu, hura"
  [​IMG]

 71. MirsadBektic

  Miałem pisać o tej twarzy nieskalanej emocjami, ale ta blondi… Brałbym jak uchodźca zasiłki.

  właśnie śmiałem się z jego zdjęć po walce.
  "wygrałem pas i kupkę hajsu, hura"
  [​IMG]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.