Jak podano w programie Puncher Extra Time, rywalem Kamila Gniadka na gali FEN 22 w Poznaniu będzie Jacek Jędraszczyk. Walka odbędzie się 20 października.

Informacja prasowa: 

Jędraszczyk stoczy swój drugi pojedynek w FEN. Zawodnik z Ostrowa Wielkopolskiego jest uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników w kategorii półśredniej. Jego największym dotychczasowym sukcesem jego pokonanie Mateusza Głąba na początku października 2017 roku.

Jędraszczyk stworzył wraz z Tymoteuszem Łopaczykiem kapitalne widowisko podczas FEN 21. Co ciekawe – federacja przyznała wtedy dwie najlepsze walki wieczoru, a jedna z nagród powędrowała właśnie do niego. Jędraszczyk aż cztery z dotychczasowych zwycięstw odniósł walcząc na pełnym dystansie.

Gniadek to stary dobry znajomy FEN. Pochodzący ze Szczecina zawodnik trzykrotnie walczył pod szyldem organizacji i trzykrotnie zwyciężał. Kamil zaczynał od grapplingu i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), ale szybko zdecydował się na MMA – pierwszą zawodową walkę stoczył mając zaledwie 17 lat. Doświadczenie w nowej dyscyplinie zbierał tocząc zacięte boje m.in. z przyszłymi zawodnikami UFC – Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim.

W sierpniu 2016 roku na gali FEN 13 „Summer Edition”, w swoim debiucie, jeszcze w klatkoringu FEN, duszeniem zza pleców pokonał Klemensa Ewalda, a na gali FEN 15 „Final Strike” już w pierwszej rundzie skrętówką wygrał z Francuzem Vincentem Del Guerrą. Jego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w marcu 2017 roku, gdy pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Łukasza Stanka.

Znakomite zestawienie dwóch zawodników, którzy mają aspiracje mistrzowskie w naszej federacji. Szczerze? Nie mam pojęcia kto wygra ten pojedynek, ale to jest dobra informacja dla kibiców – tak naprawdę nie wiadomo, co wydarzy się w klatce – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 22:

  • TBA VS TBA
  • Radosław Paczuski VS TBA-85 kg K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
  • Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
  • Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk
  • Kamil Łebkowski VS TBA -66 kg
  • TBA VS TBA
  • TBA VS TBA
  • TBA VS TBA

Bilety na galę FEN 22 można nabyć w serwisie Eventim.pl.

1 KOMENTARZ

  1. ME Grabowski vs. litewski Psikutas, a po walce Sianos wchodzi do klatki i sprzedaje plaskacza obu. Sprzeda się jak show Panów K&L.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.