Jak donosi Raphael Marinho z portalu Combate.com, organizacja UFC jest bliska zakontraktowania pojedynku w kategorii półśredniej pomiędzy Rafaelem Dos Anjosem, a Kamaru Usmanem, do jakiej ma dojść na gali TUF 28 Finale.

Usman (MMA 13-1) w swojej ostatniej walce pokonał Demiana Maię przez jednogłośną decyzję sędziów. Ich pojedynek był walką wieczoru gali UFC Fight Night 129, która odbyła się w maju w Chile. Zawodnik jest niepokonany w UFC, do którego dołączył w 2015 roku po programie The Ultimate Fighter. W zawodowym MMA zadebiutował w 2012 roku.

Dos Anjos (MMA 28-10) przegrał swoją ostatnią walkę, której stawką było tymczasowe mistrzostwo w wadze półśredniej. Miało to miejsce na gali UFC 225 dwa tygodnie temu, a jego rywalem w tym boju był Colby Covington. Wcześniej Brazylijczyk miał serię trzech zwycięstw z rzędu, które odniósł w walkach z kolejno: Tarecem Saffiedine’em, NeilJak donosi Raphael Marinho z portalu Combate.com, organizacja UFC jest bliska zrealizowania zestawienia w kategorii półśredniej pomiędzy Rafaelem Dos Anjosem (28-10), a Kamaru Usmanem (13-1), o czym donosiliśmy jakiś czas temuem Magnym oraz Robbie Lawlerem. Dos Anjos to były mistrz UFC w wadze lekkiej. Na UFC 185, przez jednogłośną decyzję sędziów, pokonał wtedy Anthony’ego Pettisa. Swój pierwszy i ostatni raz tytuł obronił w grudniu tego samego roku, nokautując już w pierwszej rundzie Donalda Cerrone. Pas stracił nieco ponad rok później, przegrywając z Eddie’em Alvarezem. Brazylijczyk jest zawodnikiem UFC od 2008 roku. W swoim debiucie dla największej organizacji MMA na świecie uległ przez TKO w trzeciej rundzie Jeremy’emu Stephensowi. Po ostatniej walce Rafael dos Anjos zmuszony był poddać się plastyce ucha, która wyklucza go z treningu na 6 tygodni.

Gala TUF 28 Finale odbędzie się 30 listopada.

2 KOMENTARZE

  1. Niestety nie te progi dla RDA , który jest na półśrednią za mały i brak mu odpowiednich umiejętności na tą kategorię. Usman przez pewną decyzję.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.