Relacja dzięki uprzejmości Samolewski Team Poznań

Poznań uległ reszcie Polski
RELACJA Z WIECZORU SPORTÓW WALKI – POZNAŃ, 6 LUTEGO 2010, HALA CR AWF
Pełna hala dopingowała zawodników poznańskich klubów sportów walki. Niestety nie udało się i Poznań uległ reszcie Polski 2:4.

W sobotni wieczór poznańska Hala AWF przeżyła prawdziwe oblężenie kibiców sportów walki, którzy wypełnili ją po brzegi przybywając na drugą edycję meczu Poznań vs reszta Polski. Dla wielu przybyłych nie starczyło już miejsca na hali. Po raz kolejny byliśmy świadkami emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków amatorów i zawodowców oraz interesujących pokazów, które przygotowali organizatorzy.

Kibice zobaczyli łącznie 11 pojedynków w formułach MMA, K-1 rules i muay thai, z czego 6 rozegrano w ramach meczu Poznań kontra Reszta Polski.

Pierwszym pojedynkiem, który na dobre rozruszał publiczność było starcie w MMA Piotra Dziatkiewicza z Tomaszem Stronką. Był to debiut dla Tomka, który pierwszy raz miał okazję „pochodzić w linach” na ringu. Dlatego pojedynek był raczej jednostronny, a rywal okazał się być mocnym przeciwnikiem.

Jeszcze większe zainteresowanie wzbudził pierwszy w historii Poznania pojedynek MMA kobiet, w którym zmierzyły się Klaudia Stępień i Aleksandra Jurkowska. Niestety, publiczność nie doczekała się widowiskowego „parteru”, ponieważ cała walka przebiegała w stójce. – Tak wyszło – odpowiedziały równym głosem zawodniczki, które nie da się ukryć pozostawiły poznańskiej publiczności lekki niedosyt. Po zwycięstwie Jurkowskiej i Olafa Morkunasa reszta Polski prowadziła 2:1.

Wynik pogorszył się jeszcze po walce Mikołaja Rogińskiego. Wszyscy liczyli, że bilans poprawi Łukasz Szulc – jeden z najlepszych zawodników K-1 w Polsce, który przygotowuje się do walki o Puchar Europy i postanowił wziąć udział w amatorskiej gali, traktując walkę z Rafałem Jakubowskim jako poważniejszy sparing. „Siwy” nie zawiódł i po jego wygranej Poznań miał jeszcze szanse na wyrównanie wyniku.

Dość nieoczekiwanie w pojedynku Radosława Demczura z Marcinem Łepkowskim w formule Muay Thai lepszy okazał się jednak Marcin i tym samym mecz z Poznaniem wygrała reszta Polski.

Szansa na rewanż już 14 marca, kiedy to będzie miała miejsce kolejna edycja zawodów. Zapraszamy już dziś. Szykują się wielkie emocje.

Wieczór Sportów Walki – wyniki: (pogrubioną czcionką zwycięzcy)

Poznań – reszta Polski (2:4)
Volodymyr Cherkasov – Mariusz Kowalski (muay thai)
Olaf Morkunas – Robert Bronszkiewicz (K-1)
Klaudia Stępień – Aleksandra Jurkowska (MMA)
Mikołaj Rogiński – Dominik Baran (MMA)
Łukasz Szulc – Rafał Jakubowski (K-1)
Radosław Demczur – Marcin Łepkowski (muay thai)

Wynik: 2:4

Pozostałe walki:
Marcin Wójcik – Michał Ziarkowski (K-1)
Tomasz Stronka – Piotr Dziatkiewicz (MMA)
Marcin Kostrubiec – Kamil Podgórski (K-1)
Mariusz Muth – Bartosz Kołodziejczak (muay thai)
Damian Kachniarz – Dominik Zadora (muay thai)

Zdjęcia z imprezy na Photosport.com.pl i MMPoznań.pl

8 KOMENTARZE

 1. Widowiskowy parter w wykonaniu kobiet, czyli marzenie każdego mmaniaka 😉

 2. Mimo braku parteru w walce kobiet… nie ma co walka naprawde udana, dziwi mnie tylk fakt dlaczego przegrała dziewczyna która było widać że jest lepsza… Mam nadzieje że będzie rweanż bo tak tego nie można zostawić…

 3. Siwy wygral chyba tylko w oczach sedziow…

  gala ogolnie rzecz biorac udana, ale skad sie wzial ten werdykt, to nie wiem (a raczej chyba wiem, ale nie powiem 😛 )

  co do walki pan – wszystko pieknie, ale co z tym strojem pani (panny?) Jurkowskiej? Rashguard, albo nawet ciasna koszulka, to jasne, ok, ale takie cos? Wstyd troche.

 4. Bikini, haha mogło by być ciekawe zjawisko na ringu, no ale niestety to wyglądało jak koszula nocna.
  Zgadzam sie z przedmówcą TOMEM, bo zadziwił mnie (i chyba nie tylko mnie) werdykt co do tej walki kobiet, dziwne zjawisko się stało, że przegrała lepsza dziewczyna.
  No ale właśnie co do walki Szula też można by było dyskutować.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.