Zarządy światowej (www.iska.com) oraz europejskiej (www.iska-europe.com) federacji kick-boxingu przyznały Polsce prawo do organizacji pucharu Europy ISKA w formułach muay thai i K-1 rules. Przy okazji pucharu odbędzie się również zawodowa międzynarodowa gala K-1 w kategorii do 75 kilogramów, w której Polskę reprezentował będzie Bartłomiej Kubiak zawodnik Arkadia Team Sport.

Pomysłodawcą zorganizowania pucharu Europy w Polsce był Arkadiusz Wełna, prezes Kaliskiego Stowarzyszenia MuayThai „Arkadia” oraz zawodowej grupy Arkadia Team Sport. Obie światowe organizacje przychylnie odniosły się do propozycji znanego promotora sportów walki z Kalisza i już kilka miesięcy temu przyznały prawo do organizacji turnieju.

Puchar Europy odbędzie się w Kaliszu w dniach 10-12 października 2008 r. Głównym organizatorem jest Kaliskie Stowarzyszenie MuayThai „Arkadia”. Współorganizatorami zawodów są: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu (www.osir.kalisz.pl) oraz Team Arkadia Sport (www.welnateam.pl). Zarówno puchar Europy, jak i zawodowa gala K-1 rules odbędą się w kaliskiej hali sportowej „Winiary Arena” (www.osir.kalisz.pl/winiaryarena).

Do najważniejszych zawodów zorganizowanych do tej pory przez Arkadię Kalisz należą: Puchary Polski, Mistrzostwa Polski i pierwsza w Polsce gala S-1. Oprócz tego Arkadia organizuje liczne szkolenia i seminaria z udziałem znanych zawodników i trenerów. Za przygotowanie wielu imprez sportowych Arkadiusz Wełna został wyróżniony nagrodą “Złoty organizator 2007″ przez Polskie Zrzeszenie Muay Thai.

Już teraz zachęcamy wszystkich fanów boksu tajskiego i K-1 do licznego przybycia w październiku tego roku do Kalisza.

5 KOMENTARZE

 1. Zawody amatorskie muay thai/k1 tez sie odbeda? czy to jest tylko gala zawodowa?

 2. Sama nazwa „Puchar Europy” wskazuje, że będą to zawody amatorskie w formułach muay thai i K-1. Z racji 'otwartości’ turnieju przyjazdem zainteresowani są nawet zawodnicy z Kamerunu i Uzbekistanu ;), a z Polski może startować każdy zawodnik bez względu na przynależność do jakichś innych organizacji (PZKb czy PZMT).

  Program zawodów:

  10.10.2008
  – 8:00-11:00 – oficjalne warzenie zawodników
  – 16:00 – oficjalne otwarcie Pucharu Europy
  – 17:00 – walki eliminacyjne, ćwierć finały

  11.10.2008
  – 14:00 – walki półfinałowe

  12.10.2008
  – 16:00 – walki finałowe oraz turniej K-1 rules

  Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony imprezy: http://www.mt2008.info

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.