Informacje prasowe organizatora:

Już po raz trzeci w Polsce odbędzie się oficjalna gala Kickboxingu na zasadach K-1. W niedzielę 28 marca 2010 w hali „Torwar” w Warszawie, ośmiu zawodników stanie do europejskiej rywalizacji K-1 World GP 2010 In Warszawa, która wyłoni zwycięzcę turnieju. Będzie on miał szansę występu na najlepszych ringach Europy i Japonii. Wśród zaproszonych uczestników turnieju, jest dwóch polskich zawodników K-1 wagi ciężkiej: uznany za najlepszego zawodnika K-1 w 2009 roku Tomasz Sarara trenujący w holenderskim teamie Beast Of The East i amatorski Mistrz Świata organizacji WAKO z 2009 roku Izuagbe Ugonoh – nazywany „polskim Remym Bonjaskym”. Organizator turnieju – międzynarodowa grupa MMA Bushido i jej polski partner firma Asami, gwarantują wydarzenie na najwyższym poziomie sportowym i widowiskowym.

W 2008 roku impreza K-1 MAX Europe zgromadziła 3500 tysiąca osób w tym samym miejscu, w którym odbędzie sie obecna edycja. Był to wielki organizacyjny sukces. Rok później K-1 WGP w Łodzi obejrzało ponad 3 tysiące osób i setki tysięcy w całej Europie na kanale Eurosport, który transmitował w całości to wydarzenie. Przypomnijmy – zwycięzca Zabit Samedov z Białorusi, wystąpił w Japonii wśród szesnastu najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie! Było to możliwe dzięki polskiej eliminacji K-1, która była jedyną usankcjonowaną imprezą przez FEG (właściciel organizacji K-1 i Dream) w Europie. Mamy nadzieję, że w tym roku to jeden z dwóch najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia, dostanie taką szansę by reprezentować i Polskę i polską edycję gali na ringach K-1, przed milinami widzów..

K-1 zyskało sobie na całym globie ogromną rzeszę sympatyków sportów walki, którzy obserwują uważnie światowe zmagania liderów tej formuły walki. Nazwiska Ernesto Hoosta, Remy Bonjaskyego, Semmy Schilta czy Jerome Le Bannera na trwałe weszły do historii sportu.

Coroczne japońskie finały gromadzą miliony widzów na całym świecie i transmitowane są  do kilkudziesięciu krajów świata. Od 1993 roku wielcy zawodnicy kreowali tę markę najlepszej organizacji Kickboxingu na świecie i dostarczali niesamowitych wrażeń fanom.

Wśród wielkich postaci pojawił się też zawodnik urodzony w Polsce Paweł Słowiński, który tak jak wielu naszych rodaków wyjechał w latach 90-tych jako młody chłopiec z kraju do Australii i tam trenując wspiął się na szczyt kariery. Został mistrzem świata tajskiego boksu i wszedł do elity K-1. Paweł nigdy nie zapomniał o Polsce i zawsze wychodził do walk z orłem na piersi. Znają go kibice Muay Thai na całym świecie i kojarzą nie tylko z Australią, ale głównie z Polską. Paweł będzie główną gwiazdą warszawskiej gali i przyjedzie ze swoim wielkim mistrzem i największą legendą tego sportu Ernesto Hoostem, w którego teamie jest liderem. Po roku przerwy Polak pod okiem 4 krotnego mistrza walczyć będzie ze zwycięzcą turnieju K-1 GP na Łotwie, Konstantinem Gluhovem. To będzie walka wieczoru na „Torwarze”.

Kibice zobaczą też pojedynek najlepszego polskiego zawodnika K-1 Michała Głogowskiego z szalonym litewskim fighterem znanym na całym świecie Remigijusem Morkeviciusem. Będzie to wielki powrót Litwina do walk, co już zostało odnotowane we wszystkich światowych serwisach MMA i K-1. Michał Głogowski w 2008 roku w tej samej hali dotarł do finału turnieju. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie to szczęśliwy dla niego obiekt, a wielka gwiazda MMA Remigijus Morkevicius (16 wygranych i tylko 5 porażek) zostanie pokonany ku radości kibiców.

W roku 2010 będzie to największe wydarzenie polskiej sceny sportów walki, które śmiało może rywalizować z innymi imprezami jakich przybyło ostatnio nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Oficjalna licencja światowej organizacji K-1 gwarantuje najwyższą jakość i zobowiązuje do dostarczenia produktu najwyższej klasy widzom spragnionym świetnych walk i wielkich emocji.

Organizator zaprasza Państwa na tą niepowtarzalną imprezę  sportów walki.

Aktualną rozpiskę gali K-1 znajdziecie tutaj

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.