(Fot. AdamJankowski.pl)

Informacje prasowa organizatora gali:

Polski mistrz świata w Kickboxingu 24 letni Izuagbe Ugonoh, nie ma typowo polsko brzmiącego nazwiska, co nie zmienia postaci rzeczy, iż zawodnik zdrobniale zwany „Izu„, jest urodzonym w Polsce czarnoskórym zawodnikiem i nie budzi to już żadnej sensacji. Jego sukcesy są powodem do dumy dla nas wszystkich a to najlepsza forma przekonania się do tego sympatycznego fightera. Również z powodu ewidentnego podobieństwa do trzykrotnego mistrza K-1 World GP Remy Bonjasky’ego – interesują się nim wszyscy.

W 2009 roku Izu wywalczył tytuł amatorskiego Mistrza Świata w Villlach (Austria) i drzwi do zawodowej kariery stoją przed nim otworem. 28 marca podczas turnieju K-1 World GP 2010 na warszawskim „Torwarze”, wraz z kolegą i rywalem Tomkiem Sararą, spróbują spotkać się w finale imprezy. Wygrana poza prestiżem i otworzy im szanse na szybkie wejście do elity światowej w wadze ciężkiej K-1. Izu wierzy, że uda mu się zwyciężyć. Poprosiliśmy go o odpowiedź na kilka nurtujących kibiców pytań przed galą. Oto co odpowiedział:

Redakcja: Izu, powiedz cieszysz się z możliwości występu na gali K-1 WGP w Warszawie?

Izuagbe Ugonoh: Oczywiście. Jest to dla mnie wielki zaszczyt oraz duża szansa.

Redakcja: W 2009 roku zdobyłeś MŚ amatorów w Kickboxingu, uważasz że w tym turnieju tamten sukces będzie miał znaczenie?

Izuagbe Ugonoh: Uważam, że każde doświadczenie ma znaczenie w kolejnych walkach, aczkolwiek traktuję ten turniej jako zupełnie coś nowego,nową szansę i kolejne wyzwanie.

Redakcja: Ty i Tomek Sarara jesteście faworytami tego turnieju, jako Polacy. Czy to Cię będzie motywować, czy też presja może być odczuwalna w walkach?

Izuagbe Ugonoh: Myślę, że to tylko kwestia podejścia. W moim przypadku fakt ten jest motywujący, a jak będzie w walce okaże się już wkrótce.

Redakcja: Jesteś często nazywany „Polskim Remym Bonjaskym” ze względu nie tylko na wizualne podobieństwo, ale też styl walki. Czy to właśnie Bonjasky jest Twoją inspiracją, czy wzorujesz się jakimś innym zawodniku?

Izuagbe Ugonoh: To niezwykle mi schlebia, szczególnie, że pamiętam jak oglądałem pierwsze walki Remy’ego i w duchu myślałem sobie, że chciałbym walczyć tak jak On. Remy jest niezwykle inteligentnym zawodnikiem. Dysponuje rewelacyjnym kopnięciem i obroną, a styl jego walki podoba się publiczności. Chciałbym kiedyś osiągnąć tyle co ten fighter. Nie jest on jednak jedynym zawodnikiem z którego czerpię inspirację, bardzo podoba mi się styl walki Gokhana Saki.

Redakcja: Opowiedz, jak przygotowujesz się do tego występu i przedstaw ludzi, którzy Ci pomagają?

Izuagbe Ugonoh: Moje przygotowania trwają praktycznie od początku tego roku. Przygotowuję się do walki w swoim klubie GKSK Corpus. Jak wiadomo trening zawodnika k-1 jest bardzo złożony. Trzeba się przygotować pod względem psychicznym, kondycyjnym, siłowym, technicznym oraz opracować strategię do walki. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, ale głównymi osobami, które mi pomagały był mój przyjaciel i prezes klubu GKSK Corpus, Dobrosław Bielecki. Kolega kadrowy Piotr Kobylański oraz wszyscy zawodnicy i koledzy z mojego klubu Corpus. Uzyskałem również pomoc sponsorską z firmy Fitness Authority, która to zaopatrzyła mnie w suplementację.

Redakcja: Masz 24 lata i mimo wszystko dość mały bilans walk zawodowych. Czy do tej pory oszczędzałeś się na występy zawodowe? Czy możemy oczekiwać, że Twój talent eksploduje na na „Torwarze” i jeszcze w tym roku zobaczymy cie w Japonii?

Izuagbe Ugonoh: To prawda w tym roku skończę 24 lata i jak na swój wiek mam dość mały bilans walk. Myślę jednak, że wszystko dopiero przede mną! Biorąc pod uwagę fakt, że trenuję dopiero od 4 lat… uważam, że w ciągu tego okresu udało mi się osiągnąć dość spore doświadczenie, aczkolwiek to i tak bardzo mało. Myślę, że z roku na rok będzie coraz lepiej. Życzę sobie, aby występ na Torwarze okazał się moim najlepszym z dotychczasowych.

Redakcja: Wielu kibiców chciałoby zobaczyć Ciebie i Tomka Sararę w finale warszawskiej eliminacji. Walczyliście już razem w walkach amatorskich. Jesteś w stanie z nim wygrać?

Izuagbe Ugonoh: Milo by było spotkać się z Tomkiem w finale, co moim zdaniem jest całkiem możliwe. Tomek jest moim kolegą, co nie zmienia jednak faktu, że bardzo bym chciał pokonać go w sportowej rywalizacji.

Redakcja: Załóżmy dwa scenariusze: Izu przegrywa i Izu wygrywa turniej. Czy to zmieni Twoje podejście do zawodowych walk?

Izuagbe Ugonoh: Jeśli chodzi o zawodowe walki to miałem ich tak mało również ze względu na fakt, że nie dostawałem konkretnych propozycji. Myślę, że pokazanie się z najlepszej strony na Torwarze może zmienić tą sytuację dość drastycznie.

Redakcja: Wielu nie znających ciebie i Twojej historii życia kibiców z niedowierzaniem będzie patrzeć na czarnoskórego polskiego mistrza świata. Co możesz im powiedzieć?

Izuagbe Ugonoh: Cóż mogę powiedzieć, ja też czasem nie mogę w to uwierzyć! Patrzę w lustro i zastanawiam jak to się stało.. a jednak to prawda! Tutaj się urodziłem i tutaj mieszkam. Wokół mnie są ludzie, którzy mnie kochają i tacy którzy mnie nie lubią. Myślę, że to dobrze, w ten sposób pozostaję w idealnej harmonii i nie tracę motywacji. Jedno jest pewne, jestem czarnoskórym Polakiem i z dumą reprezentuję Polskę!

Redakcja: Powiedz coś fanom swojego talentu i tym, którzy wierzą w Twoje zwycięstwo.

Izuagbe Ugonoh: Chcę bardzo podziękować za wsparcie tym wszystkim, którzy wierzyli we mnie od samego początku i tym, którzy dopiero uwierzą.
Pozdrawiam!

Redakcja: Dziękujemy za wywiad!

37 KOMENTARZE

 1. Gdańska siła! 😉 Izu jest równy, gdzieś go czasem mijam – chodziłem do tego samego LO a nie dawno spotkałem go w jednej z redakcji gazety fitnessowej. Utalentowany gość a do tego medialny! Oby dobrze mu się potoczyła kariera.

 2. Szkoda że na Beast of the East nie miał okazji się pokazać, mam nadzieję że na Torwarze dostanie więcej czasu 🙂

 3. Bedzie można gdzieś na necie tą gale obejrzeć. Zaczął ćwiczyć w wieku 20 lat, to pokazuje że nigdy nie jest za późno by ćwiczyc.

 4. Jedno jest pewne, jestem czarnoskórym Polakiem i z dumą reprezentuję Polskę! Tak ma być, a po Torwarze Izu wykoś tych debili z redwatcha.

 5. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 6. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 7. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 8. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 9. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 10. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.