Wszystko znajdziecie w środku. Naprawdę ciekawie napisane więc zapraszam. Aha i co by nie było że swój art zachwalam (aż taki narcyz nie jestem:) – poniższe podsumowanie nadesłał nam Rictor, który być może niedługo dołączy do szanownego (hehe) grona redakcji MMAROCKS!!!.

Serdeczne dzięki!


30 grudnia 2007 w Osace odbyła się konferencja prasowa przed galą K-1 Dynamite! Na sylwestrowy wieczór K-1 przygotowało dla swoich sympatyków 15 walk; 7 na regułach HERO’s i 8 na zasadach K-1. W ringu zobaczymy starych wyjadaczy jak również kilka młodych talentów. Oto z grubsza to co wydarzyło się w Osaka Imperium Hotel przed kulminacyjnym punktem roku dla FEG.

W głównej walce wieczoru zmierzą się ze sobą dwie legendy japońskiego mma, Kazushi Sakuraba oraz Masakatsu Funaki. Pojedynek ten zostanie stoczony na zasadach mma na kontrakcie wagowym do 85kg. Obaj zawodnicy to doświadczeni grapplerzy więc walka najprawdopodobniej od początku będzie się toczyć w parterze. Zarówno Saku jak i Funaki bardzo dobrze bawili się podczas konferencji żartując na temat swojej kondycji fizycznej, szybkości itd. Obaj obiecali, że dadzą z siebie wszystko by dać walkę godną main eventu.

W innej walce na zasadach HERO’s zobaczymy kolejną wielką gwiazdę rodem z Japonii. Norifumi „Kid” Yamamoto podejmie mistrza brazylijskiego jiu-jitsu, Rani Yahya’ę. Walka jest zakontraktowana w kategorii wagowej do 61kg. Yahya nie zjawił się na konferencji prasowej, ale mimo wszystko został na niej skomplementowany przez Kida.

„Mój przeciwnik jest wysoce uzdolniony, ale wierzę, że jeśli to ja narzucę tempo, osiągnę satysfakcjonujący wynik.” – powiedział Kid.

Bob Sapp powraca do ringu K-1, tym razem by stoczyć walkę ze znanym w Japonii komediantem Bobby Ologunem.

„Mam tylko jedno pytanie do Bobby’ego – czy uważasz, że publiczność uzna to za śmieszne kiedy Cię znokautuję?” – prowokował Sapp.

„Nie wiem dokładnie co się stanie jutro, ale wiem jedno, dam Bobowi mój najwspanialszy cios!” – odparł Ologun.

W pozostałych walkach na zasadach HERO’s:

Kiyoshi Tamura zmierzy się ze swoim rodakiem Hideo Tokoro.

Tamura: „Jest tu wielu świetnych fighterów i wszyscy zamierzamy przynieść radość fanom. Osobiście, mam nadzieję dać najlepszą walkę ze wszystkich!”

Tokoro: „Zgadzam się, ja również dam z siebie wszystko jutro w ringu.”

Były japoński pro wrestler, Ikuhisa Minowa znany również jako Minowaman podejmie Zuluzinho, Brazylijczyka ważącego 185kg.

Minowaman: „Mam zamiar pokazać, że różnica wagi nie ma znaczenia w sportach walki – to duch walki ma największe znaczenie!”

Zulu: „Jestem poruszony tym, że jestem tu, trenowałem ciężko mma i mam nadzieję mieć swój wkład w ten sport.”

Agresywny Holenderski kickboxer Melvin Manhoef przetestuje swoje umiejętności mma przeciwko japońskiemu bokserowi Yosuke Nishijimie.

Manhoef: „To mój pierwszy raz na Dynamite! i mam nadzieję dać jutro wybuchową walkę!”

Nishijima: „Obiecuję dać z siebie to co najlepsze.”

W walce w kategorii do 70kg zmierzą się japoński wrestler Kazuyuki Miyata i Joachim Hansen z Norwegii.

Miyata: „Mam nadzieję dać świetną walkę mma z dużą ilością szybkiej akcji.”

Hansen” „Dam z siebie wszystko aby dać najlepszą walkę na jaką mnie stać.”

W walkach na zasadach K-1 również dojdzie do kilku ciekawych starć.

Jeden z najlepszych zawodników K-1 Max, japońska gwiazda Masato podejmie utytułowanego Yong Soo Choi’a z Korei Południowej.

Masato: „Jutro zamierzam użyć ciosów i kopnięć by wygrać tak szybko jak to tylko możliwe – w minutę lub nawet w sekundę! Oczywiście mój przeciwnik jest wspaniałym fighterem, ale ja pokażę, że jestem lepszy.”

Choi: „Boks to mój największy atut. Nie mam doświadczenia w K-1 dlatego też jestem trochę zaniepokojony, ale mam nadzieję, że przezwyciężę ten niepokój jutro w ringu.”

Zawodnik Seidokaikan Nicholas Pettas z Danii zmierzy się z zapaśnikiem ssireum Young Hyun Kimem z Korei Południowej.

Pettas: „Zacząłem uprawiać karate w styczniu 1988 i przebyłem długą drogę przez ostatnie 20 lat. Jutro pokażę moją dojrzałość i wniosę swoje umiejętności do ringu.”

Kim: „Jestem zaszczycony będąc tu i obiecuję pokazać to co mam najlepsze.”

Japoński fighter Seidokaikan Musashi stoczy walkę z kolejnym komediantem, Bernardem Ackah z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Musashi: „Jestem z Osaki 2 wszyscy tu kochają komediantów. Szanuję Ackah za to kim jest, ale to jest K-1 i w ringu będę lepszy.”

Ackah: „Mogę być komediantem, ale jestem również fighterem i to dlatego tu jestem – nie będzie żadnej komedii jutro w ringu!”

W undercardzie zmierzą się ze sobą dwaj Japończycy, Takashi Tachikawa i Yoshihisa Inoue.

Tachikawa: „Czuję się trochę onieśmielony będąc otoczonym przez tylu świetnych fighterów, ale pokażę jutro świetną walkę.”

Inoue: „Moja córka walczy z chorobą, chcę walczyć i wygrać jutro by móc świętować razem z nią.”

Dynamite! 2007 zawiera również specjalny turniej na zasadach K-1 dla zawodników do 18 lat. Ma on na celu rozwój następnej generacji japońskich fighterów.

Najlepiej zapowiadającym się zawodnikiem młodego pokolenia jest niepodważalnie Hiroya, który za tydzień skończy 16 lat, ale zwyciężał już we wszystkich 4 swoich specjalnych walkach na zasadach K-1. W swoim pojedynku półfinałowym Hiroya zmierzy się z Kizaemonem Saigą.

Hiroya: „Zawsze gdy jestem w ringu wiem, że muszę dać walkę, która będzie się podobać i w ten sposób dam z siebie wszystko by to uczynić.”

Saiga: „Jestem zaszczycony będąc tu, spróbuję dać z siebie wszystko i stoczyć ekscytującą walkę.”

W drugim półfinale staną naprzeciw siebie Kenji Kubo i Yudai.

Kubo: „Dam z siebie wszystko by zostać numerem jeden w U-18!”

Yudai: „Obiecuję, że zostanę mistrzem!”

W walce rezerwowej U-18 zmierzą się Ryo Murakoshi i Arata Fujimoto.

Zapowiada się świetny koniec roku. Najpierw K-1 Dynamite! potem Yarennoka. Czego tu chcieć więcej 🙂 Będzie się działo.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

1 KOMENTARZ

  1. Skąd ściągnąć Yarennoka i K-1 Dynamite bo narazie znalazłem jedynie walki Fedora i Russowa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.