Julianna Peña

Ostatnich zapowiedzi Amandy Nunes, dotyczących jej powrotu ze sportowej emerytury, nie omieszkała skomentować była rywalka, Julianna Peña. Amerykanka uważa, że Nunes karierę skończyła wyłącznie dla atencji, a teraz potwierdzają się jej przypuszczenia.

Amanda Nunes ogłosiła przejście na sportową emeryturę po zwycięstwie nad Irene Aldaną w czerwcu 2023 roku na UFC 289. Julianna Peña, starająca się o trzecią walkę z brazylijską mistrzynią, była obecna na tej gali i wybuczała pożegnalną mowę Nunes w oktagonie.

Po walce na UFC 297 – Raquel Pennington vs Mayra Bueno Silva, kiedy Pennington zdobyła zwakowany przez Amandę Nunes pas wagi koguciej – Brazylijka oznajmiła, że wciąż czuje się mistrzynią tej kategorii i nie wyklucza powrotu. Ta wypowiedź była jak woda na młyn dla Julianny Peñi, która od początku nie wierzyła w zapowiedzi Nunes o emeryturze:

To jest coś, co mnie rozwala. Kiedy byłam na jej ostatniej walce, buczałam, bo odchodziła na emeryturę, a ja myślałam: „Nie odchodź. Mamy przed sobą dosłownie największą walkę w historii kobiecego MMA, trylogię, jakiej jeszcze nigdy nie było. O czym ty mówisz, że kończysz karierę? To jakiś żart”.

To zasługiwało na buczenie, bo teraz Nunes mówi Megan Olivi, że powraca z emerytury. Więc miałam rację, po raz kolejny sprawdziły się przewidywania Mystic Peñi. Ludzie byli na mnie wściekli, jej fani komentowali: „Jak śmiesz na nią buczeć?”. Ja na to teraz odpowiadam: jak ona śmie? Jak ona śmie mówić, że odchodzi, a potem jedną walkę później zapowiadać powrót? Niewiarygodne.

Peña dąży do trzeciego pojedynku z Amandą Nunes, po tym, jak ku zaskoczeniu wszystkich poddała ją w grudniu 2021 roku i zdobyła tytuł mistrzyni dywizji koguciej. Nunes pomściła porażkę w lipcu 2022 roku, kiedy zdominowała Peñę na UFC 277. W trzecim starciu Peña chciałaby rozstrzygnąć ich rywalizację:

Cóż, to dobre dla interesów, bo starałam się ją skusić na powrót przez ten cały czas. To bardzo dobrze dla wszystkich, wiedziałam, że nie da rady się powstrzymać przed powrotem. Ona przeszła na emeryturę tylko dla atencji. Po prostu śmieszne.

Julianna Peña póki co jest główną kandydatką do kolejnej mistrzowskiej walki w dywizji koguciej kobiet. Nowo koronowana mistrzyni Raquel Pennington i Julianna Peña brały zresztą udział w tej samej edycji programu The Ultimate Fighter w 2013 roku, który Peña wygrała – obie panie znają się zatem bardzo dobrze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,998 komentarzy 3,073 polubień

Ostatnich zapowiedzi Amandy Nunes, dotyczących jej powrotu ze sportowej emerytury, nie omieszkała skomentować była rywalka, Julianna Peña. Amerykanka uważa, że Nunes karierę skończyła wyłącznie dla atencji, a teraz potwierdzają się jej przypuszczenia. Amanda Nunes ogłosiła przejście na sportową emeryturę po zwycięstwie nad Irene Aldaną w czerwcu 2023 roku na UFC 289. Julianna Peña, starająca się […]

Odpowiedz polub

click to expand...