(fot. UFC.com)

UFC ogłosiło dwa kolejne starcia na galę UFC on FX planowaną na 8 czerwca. W wadze półśredniej zobaczymy walkę Mike’a Pyle’a (MMA 22-8-1, UFC 5-3, #23 w rankingu MMARocks) z Joshem Neerem (MMA 33-10-1, UFC 6-6) a w kategorii lekkiej o pierwsze zwycięstwo w UFC powalczą Bernardo Magalhaes (MMA 11-2, UFC 0-1) i Henry Martinez (MMA 8-2, UFC 0-1).

Neer w swoim najnowszym pobycie w UFC wygrał obydwie walki pokonując Keitha Wisniewskiego przez TKO i dusząc Duane’a Ludwiga w ostatniej walce w styczniu. Te dwie wygrane wydłużyły jego passę do 6 zwycięstw pod rząd a ostatnią porażkę odniósł z rąk Eddiego Alvareza w klatce Bellatora w maju 2010. 36-letni Pyle walczy w UFC nieprzerwanie od 2009 roku i wygrał cztery z ostatnich pięciu swoich walk ulegając tylko utalentowanemu Rory’emu MacDonaldowi w sierpniu 2011 roku. W ostatnim występie w styczniu pokonał w 82 sekundy Ricardo Funcha przez TKO.

Walczący najprawdopodobniej o utrzymanie swojego kontraktu z Zuffą Magalhaes i Martinez nie mieli szczęścia w swoich debiutach. Martinez w opinii wielu niesłusznie przegrał na punkty z Mattem Riddle’m natomiast trenujący w Australii Magalhaes bardzo wyraźnie uległ Timowi Meansowi.

Ponadto kilka dni temu ogłoszono również starcie dwóch debiutantów w wadze średniej. Podopieczny Grega Jacksona Buddy Roberts (MMA 11-2, UFC 0-0) podejmie w oktagonie niepokonanego Brazylijczyka Caio Magalhaesa (MMA 5-0, UFC 0-0).

Miasto, w którym gala się odbędzie nadal nie zostało ogłoszone.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

3 KOMENTARZE

  1. Martinez zaimponował mi w starciu z Riddlem dlatego uważam że wygra z Magalhaesem. W starciu Pyle-Neer ja z kolei obstawiam Pyle'a.

  2. Pyle vs Neer zapowiada się ciekawie. Panowie Magalhaesowie raczej przegrają swoje starcia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.