(fot. Mark J. Rebilas/US Presswire)

UFC ogłosiło na przestrzeni ostatniego tygodnia aż pięć walk na galę UFC on FX zaplanowaną na 5 października w Minneapolis w USA.

W wadze piórkowej urodzony w Warszawie Bart Pałaszewski (MMA 36-15, WEC/UFC 5-3) zmierzy się z Diego Nunesem (MMA 17-3, WEC/UFC 6-3). 29-letni Polak ma w kategorii do 66 kg bilans 1-1, po efektownym nokaucie Tysona Griffina w swojej ostatniej walce został zdominowany w parterze przez Hatsu Hiokiego. Nunes całą swoją karierę w Zuffie spędził w piórkowej, w UFC ma bilans 2-2 z zwycięstwami nad Brownem i Gamburyanem oraz porażkami z Florianem i Siverem.

W wadze ciężkiej były futbolista w NFL Matt Mitrione (MMA 5-1, UFC 5-1) zmierzy się z Robem Broughtonem (MMA 15-7-1, UFC 1-2). 34-letni Mitrione, jeden z trzech zawodników TUFa w wadze ciężkiej nadal w UFC, poniósł swoją pierwszą porażkę w karierze w ostatniej walce przegrywając w październiku ubiegłego roku z Cheickiem Kongo. Anglik Broughton pomimo dwóch lat z kontraktem w UFC stoczył tylko trzy walki. Po zwycięstwie w debiucie nad Viniciusem Spartanem następnie przegrywał z Browne’em i De Friesem.

W wadze półśredniej doświadczony Josh Neer (MMA 33-11-1, UFC 6-7) sprawdzi jednego ze studentów Jorge’a Gurgela – Justina Edwardsa (MMA 7-2, UFC 1-2). Neer po raz czwarty próbuje znaleźć dla siebie miejsce w UFC, tym razem ma bilans 2-1 – po dwóch zwycięstwach nad Wisniewskim i Ludwigiem przegrał w ostatniej walce przez nokaut z Mikiem Pyle’em. 29-letni Edwards w oktagonie pokonał tylko Jorge Lopeza przegrywając z Clayem Harvisonem i Johnem Maguire’em.

Do wagi muszej zejdzie Darren Uyenoyama (MMA 7-3, UFC 1-0) gdzie zmierzy się z Louisem Gaudinot (MMA 6-2, UFC 1-1). Borykający się z kontuzjami Uyenoyama ostatnią walkę stoczył 12 listopada zeszłego roku kiedy pokonał na punkty Kida Yamamoto. Gaudinot, po porażce na finałowej gali czternastego TUFa, zdążył już udanie zadebiutować w najlżejszej dywizji UFC. Na gali UFC on Fox w maju po efektownej walce poddał Johna Linekera.

Ostatnią ogłoszoną walką jest pojedynek w wadze półśredniej między trenującym w Teksasie Brazylijczykiem Carlo Praterem (MMA 30-11-1, UFC 1-1) a zapaśnikiem z Minnesoty Marcusem Levesseurem (MMA 21-6, UFC 0-1). Obydwaj fighterzy nie mają zbyt udanych karier w UFC do tej pory. Prater, choć ma zwycięstwo na bilansie, jest to wygrana przez dyskwalifikację z Erickiem Silvą, który, zdaniem sędziego, uderzał rywala w tył głowy. W następnej walce 31-latek przegrał na punkty z TJ Grantem. Z kolei Levesseur w debiucie padł ofiarą firmowej gilotyny Cody’ego McKenziego.

UPDATE: Dodatkowo MMAJunkie.com informuje o jeszcze jednym starciu w wadze półśredniej. Mike Pierce (MMA 16-5, UFC 6-3) zawalczy z Aaronem Simpsonem (MMA 12-3, UFC 7-3). 31-latek z Oregonu walczy w kratkę i nie ma szczęścia do sędziów przegrywając ostatnio niejednogłośnie z Koscheckiem i Hendricksem. W ostatniej walce pokonał po 15 minutach Carlosa Rochę w czerwcu. Simpson wygrał cztery z ostatnich pięciu walk. Również w czerwcu 38-latek udanie zadebiutował w dywizji 77 kg pokonując na punkty Kenny’ego Robertsona.

Rozpiska gali UFC on FX 5.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.