kos-ellenb-sherdog

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Nie potwierdziły się doniesienia o tym, że powracający do oktagonu po ponad rocznej przerwie Josh Koscheck zmierzy się z będącym na fali pięciu zwycięstw z rzędu Neilem Magnym. „Kos” skrzyżuje rękawice z Jakiem Ellenbergerem. Zestawienie to zostało dodane do karty walk gali UFC 184, a informację jako pierwsze podało dailynews.com.

Koscheck (MMA 17-8) to prawdziwy weteran UFC, który w tej organizacji bije się od kwietnia 2005 roku. Aktualnie nie ma dobrej passy. Ostatnie zwycięstwo odniósł w lutym 2012 roku. Pokonał wtedy niejednogłośną decyzją sędziowską Mike’a Pierce’a. Potem przyszły trzy porażki – z Johnnym Hendricksem na punkty, a Robbiem Lawlerem i Tyronem Woodleyem przez brutalne nokauty w pierwszych rundach.

„The Juggernaut” (MMA 29-9) jest w podobnej sytuacji, co jego rywal. Nie potrafił znaleźć drogi do zwycięstwa w żadnym z trzech ostatnich bojów. Uległ na punkty z Rorym MacDonaldem, został znokautowany przez Robbiego Lawlera, a na gali UFC 180, która odbyła się dwa tygodnie temu, Kelvin Gastelum poddał go duszeniem zza pleców.

Po obu zawodnikach widać pierwsze symptomy regresu formy, a przegrany tej walki z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie musiał pożegnać się z największą organizacją MMA świata.

Gala UFC 184 ma odbyć się ostatniego dnia lutego 2015 roku w Los Angeles. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski dywizji średniej między Chrisem Weidmanem a Vitorem Belfortem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.