Jake Ellenberger (31-15) podjął decyzję o zakończeniu kariery. 33-letni zawodnik podczas sobotniej gali UFC Fight Night 135 został znokautowany przez Bryana Barberenę (14-5). Kilka minut później Amerykanin poinformował wszystkich o odejściu na sportową emeryturę.

Przygodę z zawodowym MMA Ellenberger rozpoczął w kwietniu 2005 roku. Cztery lata później „The Juggernaut” zadebiutował w organizacji UFC, gdzie w pierwszej walce przegrał niejednogłośnie na punkty z Carlosem Conditem. W kolejnych starciach Ellenberger zwyciężał jednak ze świetnymi zawodnikami, takimi jak Mike Pyle, Jake Shields, Diego Sanchez czy Nate Marquardt.

W ostatnich jedenastu pojedynkach Ellenberger wygrywał tylko dwukrotnie. Przez pięć lat Amerykanin pokonał zaledwie Josha Koschecka i Matta Browna. W pozostałych starciach w tym okresie czasu 33-latek przegrywał między innymi z Rorym MacDonaldem, Robbiem Lawlerem, Kelvinem Gastelumem czy Stephenem Thompsonem.

Sobotnia przegrana była czwartą porażką z rzędu Ellenbergera. Pechowa seria „The Juggernauta” rozpoczęła się w grudniu 2016 roku nokautem z rąk Jorge’a Masvidala. W kolejnych starciach Jake przegrywał przed czasem z Mikem Perrym, Benem Saundersem oraz Bryanem Barbereną.

10 KOMENTARZE

  1. Głównym powodem niefortunnego zakończenia kariery Juggernauta był całkowicie błędnie wybrany utwór muzyczny na wejście, zabrakło:

    W końcu.

    To jest niesamowite jak długo docierało do niego, że pora kończyć. Z ostatnich 11 walk 9 przegranych :eddieconspiracy:

    Oczywiście szacunek za całokształt ale te ostanie 5 lat były dla niego sportowo strasznie mroczne :razz:łacz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.