anthony-johnson-esther-lin

(Fot. Esther Lin / MMAFighting)

Wyniki z UFC on FOX 18. 

W walce wieczoru obyło się bez niespodzianek. Anthony Johnson swoim zwyczajem odprawił ciosami w parterze Ryana Badera już w pierwszej rundzie. Bader nie zamierzał stać z mocno bijącym “Rumblem” ani sekundy, toteż zaraz po gongu ruszył do nóg rywala. Johnson był gotowy na sprowadzenie, natychmiast wyrzucił nogi w tył i zaszedł Ryaowi za plecy. Z tej pozycji potrzebował kolejnych kilkudziesięciu sekund aby ustabilizować pozycję i ciosami zakończyć batalię.

Starcie Josha Barnetta i Bena Rothwella rozpoczęło się mozolnie, obaj zawodnicy walczyli bardzo ociężale i przez pierwsze pięć minut praktycznie nie było wartościowej ofensywy poza ciosami prostymi.
Kolejna odsłona rozpoczęła się podobnie, i wszystko zmierzało ku decyzji po szalenie nudnym pojedynku. W czwartej minucie Barnett postanowił jednak nieco zmienić taktykę i powędrował po nogę Rothwella. Ten był jednak na sprowadzenie gotowy, uchwycił głowę Josha i odwrócił technikę dopinając jednocześnie duszenie (wariant gilotyny – gogo). Technika była na tyle dobrze dopięta, iż Barnett odklepał niemal natychmiast po wylądowaniu na ziemi.

Trzyrundowy pojedynek stoczyli Iuri Alcantara i Jimmie Rivera. Pierwsze pięć minut toczyło się w szybkim tempie, Alcantara punktował z dystansu a Rivera starał się wstrzelić pomiędzy jego kombinacje. Trend ten utrzymywał się do połowy kolejnej odsłony, później Rivera zmienił nieco plan walki i zaczął klinczować oraz wciskać rywala w siatkę. Iuri radził sobie i z tym, w ostatniej minucie trafił nawet mocnym prostym, który zastopował Amerykanina, wytrącając go z równowagi. Pod sam koniec rundy (podobnie jak w rudzie poprzedniej) zdołał on obalić Alcantarę, choć w tej odsłonie miał szansę nieco dłużej przytrzymać go na ziemi. Trzecie pięć minut w całości toczyło się na nogach. Obaj zawodnicy starali się trafiać pojedynczymi ciosami, sztuka ta lepiej jednak wychodziła nieco świeższemu Riverze. Po trzech odsłonach sędziowie jednogłośnie ocenili, iż wygrana należy się jednak Brazylijczykowi, który zdołał „urwać” dwie pierwsze rundy.

W otwierającym główna kartę pojedynku Bryan Barberena poddaniem w drugiej rundzie zwyciężył Sage’a Northcutta. Pierwszą rundę obaj fighterzy przewalczyli w szybkim tempie, nie szczędząc rąk i nóg na w wielu wymianach. Northcutt starał się trafiać z doskoku, lecz Barberena nie zawsze na to pozwalał – odpłacając mu pięknym za nadobne. Pod sam koniec odsłony zdobył on nawet obalenie i utrzymał górną pozycję do końcowego gongu.
Drugie pięć minut rozpoczęło się dla Sage’a niefortunnie. Teksańczyk zaatakował dynamiczną serią ciosów, którą przestrzelił, w efekcie czego stracił równowagę i znalazł się na ziemi. Bryan nie przepuścił tej okazji, natychmiast doskoczył do leżącego rywala, zdobywając górną kontrolę. Od tego momentu Barberena stopniowo, krok po kroku polepszał swą pozycję – aż w końcu znalazł się w półgardzie, z której miał sposobność atakowania krótkimi ciosami oraz łokciami. Po jednym z takich ataków uchwycił duszenie trójkątne, do którego wykończenia nie musiał nawet przechodzić do pozycji bocznej.

Karta Wstępna

Na dolnej karcie dwa pojedynki zakończyły się na pełnym dystansie, a jeden został rozstrzygnięty przed czasem. Tarec Saffiedine po pełnych trzech rundach pokonał na punkty Jake’a Ellenbergera, podobnie Diego Ferreira, który zwyciężył Oliviera Aubin-Merciera. W obu przypadkach sędziwie orzekli jednogłośne werdykty. Jedynie Rafael Natal był w stanie odprawić swojego oponenta, Kevina Casey’go, przed końcowym gongiem – a zrobił to uderzeniami w rundzie trzeciej.

W nieco niższej części karty walk Wilson Reis całkowicie zdominował Dustina Ortiza na przestrzeni trzech rund. Reis górował, przede wszystkim, zapaśniczo oraz grapplersko. Klinczował, umiejętnie wchodził Ortizowi za plecy, zanotował także wiele skutecznych obaleń, po których kontrolował walkę z góry. Po upływie trzech rund sędziowie zgodnie przyznali na jego korzyść każdą rundę.

Dalej mogliśmy oglądać, jak Alexander Yakovlev w bardzo ładnym stylu odprawił George’a Sullivan’a, nokautując go w pierwszej rundzie. Rosjanin w ostatnich sekundach czwartej minuty zainicjował kombinację: lewy prosty, prawy sierpowy – która otworzyła mu drogę do zwycięstwa. Prosty skutecznie odwrócił uwagę Sullivan’a, a wystrzelony ułamek sekundy później sierpowy powalił go na deski. Interwencja sędziego była w zasadzie tylko formalnością.

Bardzo ładnie zaprezentował się również Alex Caceres. “Bryce Leeroy” nie skończył co prawda Masio Fullena przed czasem, lecz mimo wszystko dał bardzo ładną walkę – podkreślając występ świetną trzecią rundą. Po upływie regulaminowego czasu walki sędziwie nie mieli bez sporu przyznali mu każdą z rund.

Trzy pojedynki transmitowane wyłącznie na UFC Fight Pass nie porwały, ale nie były też bardzo złe. Randy Brown pokonał przez decyzję Matta Dwyera, a Tony Martin zwyciężył Felipe Olivieri’ego przez oddanie (duszenie zza pleców) w rundzie trzeciej. Starcie Damona Jacksona i Levana Makashviliego zakończyło się natomiast bardzo rzadkim w MMA (większościowym) remisem.

Walka Wieczoru

205 lbs: Anthony Johnson pok. Ryana Badera przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 1:26.

Karta Główna

265 lbs: Ben Rothwell pok. Josha Barnetta przez poddanie (gilotyna), runda 2., 3:48.
135 lbs: Iuri Alcantara pok. Jimmiego Riverę przez jednogłosną decyzję (3x 29-28).
170 lbs: Bryan Barberena pok. Sage’a Northcutta przez poddanie (trójkąt rękoma), runda 2., 3:06.

Karta Wstępna

170 lbs: Tarec Saffiedine pok. Jake’a Ellenbergera przez jegnogłosną decyzję (3x 29-28).
155 lbs: Diego Ferreira pok. Oliviera Aubin-Merciera przez jednogłosną decyzję (2x 29-28, 30-27).
185 lbs: Rafael Natal pok. Kevina Casey’go przez TKO (uderzenia w parterze), runda 3., 3:37.
125 lbs: Wilson Reis pok. Dustina Ortiza przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
170 lbs: Alexander Yakovlev pok. George’a Sullivan’a przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 3:59.
145 lbs: Alex Caceres pok. Masio Fullena przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
170 lbs: Randy Brown pok. Matta Dwyera przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
145 lbs: Damon Jackson vs. Levan Makashvili – większościowy remis (29-27, 2x 28-28).
155 lbs: Tony Martin pok. Felipe Olivieri’ego przez poddanie (RNC), runda 3., 3:02.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

284 KOMENTARZE

 1. Jak sedziowie nie zaczna podejmowac zdecydowanych dzialan przeciw palcom w oczy to nigdy tego nie wytepia. Nie wiem czego Joe broni…

  Jak mozna wyciagnieta reke z rozczapionymi palcami nazwac accidental eye poke. To co gosc nie wie, ze ten palec moze wyladowac w oku szarzujacego rywala. Joe :boystop:

  Remis :confused:

 2. Pat Bateman

  Jak sedziowie nie zaczna podejmowac zdecydowanych dzialan przeciw palcom w oczy to nigdy tego nie wytepia. Nie wiem czego Joe broni…

  Pewnie. To się robi niebezpieczne. Zaczną reagować jak ktoś oko straci

 3. Pokazał, że potrafi nie spompować się do trzeciej rundy, lubi się czasem pogibać i próbować zakładać d'arce z każdej pozycji. Hype train musi zostać w hangarze.

 4. Pokazał, że potrafi nie spompować się do trzeciej rundy, lubi się czasem pogibać i próbować zakładać d'arce z każdej pozycji. Hype train musi zostać w hangarze.

 5. Jakub Bijan

  170 lbs: Bryan Barberena vs. Sage Northcutt

  Jednorazowa wycieczka tych Panów do półśredniej czy na stałe ? O ile się nie mylę obaj walczą w lekkiej. Wiadomo skąd ta zmiana ?

 6. Jakub Bijan

  170 lbs: Bryan Barberena vs. Sage Northcutt

  Jednorazowa wycieczka tych Panów do półśredniej czy na stałe ? O ile się nie mylę obaj walczą w lekkiej. Wiadomo skąd ta zmiana ?

 7. Właśnie powiedzieli, że w głównej walce będą walczyć Rumble vs Bader. Moja luba to usłyszała i się cieszy: Kto będzie walczył? Rambo vs Vader? 😀

 8. Właśnie powiedzieli, że w głównej walce będą walczyć Rumble vs Bader. Moja luba to usłyszała i się cieszy: Kto będzie walczył? Rambo vs Vader? 😀

 9. Buczą na Rosjanina jankeskie prymitywy 😉
  Haroszy pareń ,płynne obalenia i piękny ko, 21 lat i 30 walk na koncie, się nie opierdalał za młodu, pzdr

 10. Buczą na Rosjanina jankeskie prymitywy 😉
  Haroszy pareń ,płynne obalenia i piękny ko, 21 lat i 30 walk na koncie, się nie opierdalał za młodu, pzdr

 11. mahonek

  Chyba z 4 zawodników znam. Zajebista gala ;/
  Ale obejrze z nudów.

  Mahonek stawiasz na Mameda czy Aziza?

 12. mahonek

  Chyba z 4 zawodników znam. Zajebista gala ;/
  Ale obejrze z nudów.

  Mahonek stawiasz na Mameda czy Aziza?

 13. Zenek

  Buczą na Rosjanina jankeskie prymitywy 😉
  Haroszy pareń ,płynne obalenia i piękny ko, 21 lat i 30 walk na koncie, się nie opierdalał za młodu, pzdr

  31;)

 14. Zenek

  Buczą na Rosjanina jankeskie prymitywy 😉
  Haroszy pareń ,płynne obalenia i piękny ko, 21 lat i 30 walk na koncie, się nie opierdalał za młodu, pzdr

  31;)

 15. Bardzo dobra walka. Reis dobry na nogach, dobry na ziemi. Nie sadzilem, ze zwyciestwo z Ortizem przyjdzie mu bez wiekszego wysilku.

 16. Bardzo dobra walka. Reis dobry na nogach, dobry na ziemi. Nie sadzilem, ze zwyciestwo z Ortizem przyjdzie mu bez wiekszego wysilku.

 17. Myslalem, ze bedzie zamulacz a tu prosze:bayan:

  Dal mu ekstra 5 min na dojscie do siebie. Dobry ziomek Natal :pray:

  Murzyn w odwrocie. Te dwa ciosy chyba skutecznie uszczuplily jego zapasy energii.

 18. Myslalem, ze bedzie zamulacz a tu prosze:bayan:

  Dal mu ekstra 5 min na dojscie do siebie. Dobry ziomek Natal :pray:

  Murzyn w odwrocie. Te dwa ciosy chyba skutecznie uszczuplily jego zapasy energii.

 19. Zenek

  Natal mógłby kończyć jakby się uparł

  I słowo ciałem się stało,
  obym przewidywał równie trafnie zestawienia które grałem u buka, pzdr

 20. Ostatni biali mezczyzni wykorzystali walke Tarreca zeby wyemigrowac z kraju :crazy:

  Wygladalo jakby Tarrec na chwile zapomnial gdzie jest.

 21. Pat Bateman

  Na razie bez jakichs mega-efektownych skonczen, ale zeby zaraz nudna ?

  Spać mi się chce , dlatego może wyciągam zbyt pochopne wnioski 🙂

 22. Saffiedine fajnie technicznie, super. Tyle, że zero emocji i nie dziwie się, że Janusza męczy spanie.

 23. haha co on zrobił 😀 przez taką głupote teraz Barbarena go okłada 🙂

 24. Wykoleil… Na ziemi Sejdz byl bezradny.

  HeyPussyRUstillThere

  Dalej sie jaracie tym srejdzem? Haha

  Ale fikolki robi pierwsza klasa :pray:

 25. Wykoleil… Na ziemi Sejdz byl bezradny.

  HeyPussyRUstillThere

  Dalej sie jaracie tym srejdzem? Haha

  Ale fikolki robi pierwsza klasa :pray:

 26. Kurwa. Sage sporo musi jeszcze ogarnąć, dopiero 19 lat, ale praca bokserska dziś dość słaba technicznie, parter z pleców zdecydowanie do poprawy, dynamika i siła świetna ale braki techniczne w tej walce było widac gołym okiem, a miał go przecież w półgardzie w parterze…

 27. Kurwa. Sage sporo musi jeszcze ogarnąć, dopiero 19 lat, ale praca bokserska dziś dość słaba technicznie, parter z pleców zdecydowanie do poprawy, dynamika i siła świetna ale braki techniczne w tej walce było widac gołym okiem, a miał go przecież w półgardzie w parterze…

 28. Balon pękł… Na własne życzenie i trochę po frajersku to odklepał…

 29. Taki trójkąt? Z półgardy i to w przeciwną stronę? Może teraz Sage nie będzie tak bicka pompował 😀

 30. Taki trójkąt? Z półgardy i to w przeciwną stronę? Może teraz Sage nie będzie tak bicka pompował 😀

 31. Wiedziałem że zaraz Cohones wybuchnie:facepalm: Sage zamiast kolesia punktować w stójce to zapasów mu się zachciało:facepalm: presja zejdzie z małolata i tylko mu pomoże to w przyszłości:wink: nie wyzywać małolata!:evil:

 32. Wiedziałem że zaraz Cohones wybuchnie:facepalm: Sage zamiast kolesia punktować w stójce to zapasów mu się zachciało:facepalm: presja zejdzie z małolata i tylko mu pomoże to w przyszłości:wink: nie wyzywać małolata!:evil:

 33. O w mordę 🙂
  Danka teraz pewnie żałuję że gali nie anulował
  Tylko Conor mu został
  @Marcin Jabłoński ma chyba dziś cholernie szczęśliwy dzien 🙂

  Team Big Ben -liczę na epicki wywiad po kolejnym zwycięstwie przyszłego dominatora HW
  MUHAHAHA

 34. O w mordę 🙂
  Danka teraz pewnie żałuję że gali nie anulował
  Tylko Conor mu został
  @Marcin Jabłoński ma chyba dziś cholernie szczęśliwy dzien 🙂

  Team Big Ben -liczę na epicki wywiad po kolejnym zwycięstwie przyszłego dominatora HW
  MUHAHAHA

 35. No przecież nie każdy bez parteru może dojść do walki o pas czy dwa wyłącznie fartem. Tu też widać było że Sagę nie boi się uderzać i mogło coś wejść i hype train zapierdzielałby dalej.

 36. No przecież nie każdy bez parteru może dojść do walki o pas czy dwa wyłącznie fartem. Tu też widać było że Sagę nie boi się uderzać i mogło coś wejść i hype train zapierdzielałby dalej.

 37. Nie jestem ani fanem, ani hejterem Sage'a, ale mam wrazenie ze przy akcji konczacej gosc sie po prostu zesral. Mozliwe, ze pierwszy raz w zyciu byl powazniej rozciety, krwawil, zebral pare mocnych lokci, duszenie – krew nie doplywa do mozgu, spanikowal moim zdaniem. Troche za duzo sie stalo w jego glowie w krotkim odstepie czasu a caly czas nalezy pamietac ze to jest nastolatek.

 38. Nie jestem ani fanem, ani hejterem Sage'a, ale mam wrazenie ze przy akcji konczacej gosc sie po prostu zesral. Mozliwe, ze pierwszy raz w zyciu byl powazniej rozciety, krwawil, zebral pare mocnych lokci, duszenie – krew nie doplywa do mozgu, spanikowal moim zdaniem. Troche za duzo sie stalo w jego glowie w krotkim odstepie czasu a caly czas nalezy pamietac ze to jest nastolatek.

 39. Minionek

  Ciekawostka: Jakby ktoś chciał zrozumieć ksywę Josha.
  [​IMG]

  Dobry trop, ale to się wzięło od tego:

 40. Minionek

  Ciekawostka: Jakby ktoś chciał zrozumieć ksywę Josha.
  [​IMG]

  Dobry trop, ale to się wzięło od tego:

 41. Ben poddał Warmastera, który rozjebał Listera i mnóstwo innych grapplingowych magików. No co tu sie dzieje.

 42. Ben poddał Warmastera, który rozjebał Listera i mnóstwo innych grapplingowych magików. No co tu sie dzieje.

 43. Kurwa a tak mnie kusilo zeby postawic wbrew rozsadkowi na sub Rothwella :lol:. A tak to najwazniejsze, ze walka skonczyla sie w 2 rundzie.

 44. Arlovski

  Dalej Antek, urywaj łeb w 30 sekund i idziem spać

  no co Ty, Antka oglądac w akcji to 5 rund sobie życzmy.

 45. Teraz widzę to tak:

  Werdum vs Koniu
  Rothwell vs Miocic – o titleshota

  A Balasquez niech spierdala.

  P.S.: War Bader! :crazy:

 46. Wielu ludzi skreslalo Bena, mówili ze miał farta. 😉 Bardzo sie cieszę ze pokazał wszystkim ze to nie przypadek ze jest w czołówce wagi ciężkiej.

 47. Waga ciężka ostatnio zajeżdża kabaretem:sad: walki są tak chujowe że ciężko się je ogląda:sad: no i niestety Big Ben idzie po pas:facepalm:

 48. Kolejny TUF to musi byc HW i Ben z Roshholtem w roli trenerow. Tepy trash talk sie juz przezyl, teraz potrzeba elokwentnych wypowiedzi i cietych ripost. Tylko ci dwaj sa w stanie to zapewnic :lol:. Brawo Ben !

 49. To prawda Waga cieżka jest teraz ciężka ale do oglądania 🙂 niech szybko Grabowski i Tybura wkroczą i zrobią rozpierdol 🙂 a zaraz bedziemy szukać Badera głowy po oktagonie ^^ 😛

 50. Antek to jednak jest gość 🙂
  Sage, Barnett i Bader mistrzowie strategi dzisiejszej gali 🙂

 51. Bestia z tego Rumbla 🙂
  Jak Bader puścił rękę AJ to sędzia powinien już przerywać, nikt nie miałby pretensji.

 52. Dlatego wolałem znacznie bardziej zobaczyć Rumble z Teixeirą niż tym kuźwa Baderem, ale cóz, może jeszcze taka walka się stanie, bo co ma czekać do końca roku na Jonesa? słabo :/

 53. Nie no to jest pieprzony dzik! Jakby tak jeszcze miał cardio na więcej niż 3 rundy to by Bonesa też zamiatał!

 54. MegasamoaN

  Dlatego wolałem znacznie bardziej zobaczyć Rumble z Teixeirą niż tym kuźwa Baderem, ale cóz, może jeszcze taka walka się stanie, bo co ma czekać do końca roku na Jonesa? słabo :/

  Czemu do końca roku? Na kwiecień Jones vs DC, a w lipcu np na ufc 200 Jones vs Rumble

 55. HeyPussyRUstillThere

  a w lipcu np na ufc 200 Jones vs Rumble

  No jakby Jones tak szybko mógł walczyc to oczywiscie nie miałbym nic przeciw :]

 56. Po cichu liczylem na wygrana Ryana. Jednak, jak sie niestety potwierdzilo, zadna gruntowniejsza analiza nie pozostawiala cienia watpliwosci co do tego jak zakonczy sie ta walka. Obu zawodnikow bardzo lubie. wiec obu zycze powodzenia.

 57. Cormier miał rację mówiąc, że Bader to easy paycheck. Nie chciałem w to uwierzyć 😀 Swoją drogą Big Ben kroczy pewnie po pas 😀

 58. Co Rumble ma w tej łapie? Zazwyczaj takich ciosów musi wylądować sporo, aby kogoś zamorczyło i odcięło światło,a tu praktycznie jedno pacnięcie wyłączyło światło Baderowi. Boję się, że AJ kiedyś kogoś zabije w oktagonie..

  135 lbs: Iuri Alcantara pok. Jimmiego Riverę przez jednogłosną decyzję (3x 29-28).

  Co to jest?

 59. Co Rumble ma w tej łapie? Zazwyczaj takich ciosów musi wylądować sporo, aby kogoś zamorczyło i odcięło światło,a tu praktycznie jedno pacnięcie wyłączyło światło Baderowi. Boję się, że AJ kiedyś kogoś zabije w oktagonie..

  135 lbs: Iuri Alcantara pok. Jimmiego Riverę przez jednogłosną decyzję (3x 29-28).

  Co to jest?

 60. Panowie w opisie wyników gali macie błąd, Jimi Rivera wygrał z Brazylijczykiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.