jose-aldo

W grudniu ubiegłego roku Conor McGregor jako pierwszy zawodnik znokautował Jose Aldo, a pas wagi piórkowej – po czterech latach od czasu powstania tej kategorii wagowej w UFC – zmienił właściciela i nowym mistrzem został McGregor. Choć wygrana ta nastąpiła w imponującym stylu (nokaut w 13 sekund!) to sam Aldo traktuje swą porażkę jako swego rodzaju wypadek przy pracy lub coś rzadkiego, pojawiającego się raz na sto lat. Tak właśnie odniósł się do tego na konferencji prasowej z okazji UFC 200:

To było rzadkie zdarzenie, jak przelot komety Halleya, występujące raz na sto lat (…) odbiorę mój pas, pokonam Conora. Uważam jednak, że powinienem dostać natychmiastowy rewanż z nim, ale oni zestawili mnie z Edgarem, więc najpierw zmierzę się z Frankiem. Ale odbierzemy ten pas.

W przeszłości Aldo mierzył się już z Edgarem na UFC 156 w 2013 roku. Wówczas wygrał z nim jednogłośną decyzją sędziowską, choć walka ta nie była dla niego spacerkiem i zwłaszcza w mistrzowskich rundach, musiał się sporo natrudzić by nie przegrać. Frankie od czasu tej porażki zaliczył pięć zwycięstw z rzędu, a w ostatnim boju znokautował Chada Mendesa. Rewanż Aldo z Edgarem będzie o tymczasowy pas dywizji piórkowej (z racji zainteresowania Conora McGregora superfightami oraz walkami w wyższych kategoriach).

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. a ja tam wierze w Aldo ,dawaj Aldo zagnij tych niedowiarków ,WAR Aldo zrób miazgę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.