Aldo
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Zawodnicy UFC według nowych przepisów USADA, nie będą mogli się nawadniać kroplówką po ważeniu. Jednak Jose Aldo nie do końca zgadza się z tą tym zakazem. Dożylna rehydracja wejdzie w życie w październiku, natomiast Aldo planuje powrót do MMA w grudniu. Podczas konferencji prasowej w Nova Uniao, Brazylijczyk odniósł się do całej sytuacji związanej w nowym zakazem:

To problem nie tylko dla mnie, ale dla każdego zawodnika, a szczególnie dla tych, którzy tną dużo kilogramów. Jednak już pojawiło się kilka sztuczek pozwalających ominąć ten zakaz. Po prostu powiedz, że czujesz się chory, idź do szpitala i tam nawodnią cię dożylnie. Nie mogą powiedzieć „oh, przyjdź później”. Sportowcom trudno jest nie używać dożylnej rehydracji, ponieważ jest to najlepsza metoda do nawadniania. Oni mówią, że doustna rehydracja jest lepsza, ale nie wiem jak oni na to wpadli. Każdy chory człowiek, który idzie do szpitala, pierwszą rzeczą jaką robią z nim, to podłączają go do kroplówki.

Aldo nie tylko uważa nowy przepis za niepoważny, ale również twierdzi, że cały czas będzie korzystał z dożylnej rehydracji i nikt nic mu nie udowodni.

Będę kontynuował używanie dożylnej rehydracji. Mam to gdzieś. Powiem im, że idę jeść i zamiast tego zrobię nawodnienie. Nie odciągną mnie od tej walki, więc mam to gdzieś. Mogą sobie mówić co chcą, ale naukowo zostało udowodnione, że jest to najlepsza metoda rehyrdacji. No chyba, że postawią przy mnie ochroniarza, który będzie mnie pilnował 24 godziny na dobę. Mam to gdzieś. Tak właśnie się stanie. Zrobię to tak czy siak, albo ktoś inny zrobi to za mnie. Pójdę do domu przyjaciela, do innego pokoju hotelowego. Mam ich w dupie. Nie odciągną mnie od tej walki. To nie doping. Oni mówią, że będą mnie testowali. Jak niby zdobędą informację z mojego moczu o tym, że używałem dożylnej rehydracji? Tylko jeśli mają jakieś nowe techniki do tego. Są strasznymi głupcami.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

71 KOMENTARZE

 1. mmammag

  Po co on publicznie gada, w jaki sposób ominie zakaz? Brazylia logic level hard.

  nie będzie używał plastikowych pojemników i już 😆

  Nie wiem czy ta rehydracja przez kroplówkę jest spoko czy nie. Bo się na tym nie znam. Ale szanuję to, że się nie płaszczy przed UFC i mówi co myśli.

 2. On odbiera to jako osobistą sprawę, a to raczej próba walki UFC z kolejną kwestią, nadmiernym ścinaniem. Fajnie by było jakby faktycznie przykładowy lekki był lekkim w walce, a przynajmniej bliższym tego niż to jest na najwyższym poziomie.

 3. zawodnicy powinni być ważeni przed wyjściem do klatki, wtedy taki co walczy w lekkiej walczyłby w średniej 😉  i to by było sprawiedliwe a nie to że jeden zbije 2 kg do limitu a drugi 12  i podczas walki jest pojedynek 72 vs 82 🙂    a Props dla Aldo, on się nie pierdoli w tańcu 😛

 4. Miszon

  @baju przywołuję cię! We need #favelalogic !

  tu nie ma co komentować, gość od apteki głowę już totalnie traci. jeszcze moment i Jose będzie wspomnieniem. 🙂

 5. baju

  tu nie ma co komentować, gość od apteki głowę już totalnie traci. jeszcze moment i Jose będzie wspomnieniem. 🙂

  Liczyłem na Hasztag. Jak ty go używasz, ładnie jest wpleciony w wypowiedź.

 6. Miszon

  Liczyłem na Hasztag. Jak ty go używasz, ładnie jest wpleciony w wypowiedź.

  u mnie wszystko jest zawsze ładnie wplecione Johnny, no co Ty. 😉

  nie będę już obrażał ludzi z tamtego kręgu, może się okazać, że tylko Jose jest tak mało inteligentny.

 7. baju

  u mnie wszystko jest zawsze ładnie wplecione Johnny, no co Ty. 😉

  nie będę już obrażał ludzi z tamtego kręgu, może się okazać, że tylko Jose jest tak mało inteligentny.

  Claudia, Renan, Junior, który twierdzi, że Cain bije jak baba… serio masz wątpliwości? 😆
  Edit: proponuje więc #NovaUniaoLogic

 8. Aldo to jest geniusz.Zawsze może uderzyć głową o ścianę i też pojedzie do szpitala,sprawdzona metoda!In my opinion Jose is done.

 9. MMAkłowicz

  Aldo to jest geniusz.Zawsze może uderzyć głową o ścianę i też pojedzie do szpitala,sprawdzona metoda!In my opinion Jose is done.

  Renan może mu podpowiedzieć jak skutecznie pierdolnąć się o wannę. 🙂

 10. Mistrz ostatnio wypowiada się na różne tematy, ciekawe co by powiedział na temat tej ostatniej fali pierdolenia na MMARocks, która pojawia się pod każdą jego wypowiedzią.

 11. To już wolę Andersona i jego "Is normal". Aldo idzie na wojenkę z Daną i UFC od momentu, gdy Ci przestali się z nim cackać (czyli od momentu rozbłyśnięcia gwiazdy McGregora).

 12. Cloud

  To problem nie tylko dla mnie, ale dla każdego zawodnika, a szczególnie dla tych, którzy tną dużo kilogramów.

  Zawsze można zmienić kategorię wagową.

 13. Jose Aldo jest nie po drodze ostatnio z UFC kiedy to Conor stał się nową gwiazdą w piórkowej. Sytuacja blizniaczo podobna do ksw w średniej, jest mistrz, ale ktoś inny jest gwiazdą
  Tu sytuacja podobna Aldo mistrz, ale pieniedzy wielkich nie zarabia, o takiej wypłacie co Conor dostał ostatnio, Jose moze tylko pomazyć. Trudno więc, ze jest tak tym wszystkim poirytowany,
  broni tego pas(k)a nieprzerwanie, mierzył się z samym topem, wszystkich odprawia… i co i gówno. Teraz UFC wytyka mu, ze 5 razy odmówił walk przez kontuzje, ale nie wspomina juz
  ze Aldo bronił tego pas(k)a regularnie i najczęściej ze wszystkich mistrzów. Tu nie minął nawet rok od ostatnie walki Aldo i co… i robią tego śmiesznego interima bo Conor/Conorek
  Wszyscy tu łatwo krytujecie Aldo, a on naprawde ma sporo racji, prawda nigdy nie lezy po jednej stronie, przyjrzyjcie się słowom Dany, jakie kieruje do Jose i jego teamu, na miejscu mistrza czułbym zapewne to samo

 14. Nie rozumiem niechęci do Aldo. Zachował się jak chłop z jajami – uważa, że nowy przepis jest bezsensowny i nie do wyegzekwowania, to wali prosto z mostu. Masa zawodników przyjmie taktykę cichodajek, on mówi szczerze.

  Co to się stało, Dana sobie poużywał na swoim mistrzu, bo znalazł fajniejszego i Jose jest chłopcem do bicia?

  Od kiedy White to taka krynica mądrości i prawdy? Ciągle panuje przekonanie, że ten wyśmiewany "chłopak z faveli" uciekł przed największą wypłatą w życiu bez dobrego powodu?

 15. Mądry to on nie jest. Skoro ma zamiar postępować niezgodnie z regułami niech chociaż się z tym nie ujawnia. Wystarczy, że ostatnio już i tak ma pod górkę, więc nie widzę sensu pogarszani sytuacji. Swoją drogą, nie dziwi mnie jego rozgoryczenie i oburzenie. Szefostwo UFC ewidentnie traktuje po macoszemu swojego mistrza, jednocześnie dając fory innym zawodnikom z tej kategorii. Co do ścinania wagi – dyskusja nigdy się nie skończy, ale uważam kategorycznie, że ważenie powinno odbywać się w dniu walki. Oczywiście wielu igrałoby ze swoim zdrowiem, ale po kilku zasłabnięciach albo zgonach sytuacja by się ustabilizowała 😉

 16. @Comber "Szefostwo UFC ewidentnie traktuje po macoszemu swojego mistrza, jednocześnie dając fory innym zawodnikom z tej kategorii"
  Że co? Nie twórzcie alternatywnej rzeczywistości, bo za chwilę wyjdzie że Jose walczy za 10+10tys $, a tak właściwie go zmuszają do wyjścia do oktagonu.

 17. chaoz

  @Comber "Szefostwo UFC ewidentnie traktuje po macoszemu swojego mistrza, jednocześnie dając fory innym zawodnikom z tej kategorii"
  Że co? Nie twórzcie alternatywnej rzeczywistości, bo za chwilę wyjdzie że Jose walczy za 10+10tys $, a tak właściwie go zmuszają do wyjścia do oktagonu.

  Nigdzie nie napisałem, że dostaje niskie wynagrodzenie. Posłuchaj sobie w jakim tonie utrzymane są wypowiedzi Dany o Aldo, jego kontuzji, które trafiają do opinii publicznej. White na przykład podważa realność kontuzji Aldo, sugeruje, że jego rezygnacja z walki i wstąpienie na zastępstwo Mendesa sprawiło, że gala cieszyła się większym zainteresowaniem oraz przyczyniło się do lepszej sprzedaży biletów, subskrypcji.

 18. Byłoby fajnie… ale co zrobić, jak ktoś nie zrobi wagi i dowiadujesz się tego tuż przed walką? Drugi zawodnik się nie zgadza na "nadbagaż" i walka spada.

 19. Jak tak dalej pójdzie to Jose finansowo skończy jak Shamrocki i Ortizy mma. Jeżeli przegra z Conorem to UFC znajdzie sposób aby się go pozbyć bo jest niewygodny dla organizacji i niemedialny. Oczywiście jeżeli wcześniej nie wpadnie na kokszeniu.

 20. Panowie od czynności, które towarzyszą wam w zachwytach nad Conorem można oślepnąć. Dajcie odpocząć dłoniom i skupcie się na temacie Jose.

 21. Niezbyt rozsądne jest mówienie o tym, jak się chce ominąć zakaz, ale nie rozumiem co w tym takiego złego, że może się zawodnikowi jakaś zmiana w przepisach nie podobać. Conorowcom z każdym dniem pada na mózg bardziej i bardziej.

 22. W domu UFC pojawiło się nowe dziecko, więc świat małego Hoseżose zawirował i się dąsa. Pewnie znów zaczął moczyć łóżko.

 23. Conorowi, ktory to zrzuca jeszcze więcej niż Aldo, Dana obiecał, że gdy ten po ważeniu bedzie się nawadnial 'metodą kroplówkową' , White wyśle Rogana, żeby ten pilnował drzwi od kibla, a może i sam Danuta popilnuje, kto wie? 😉

  A na poważnie to może i rację ma, ale pewnych rzeczy lepiej nie mówić na głos.

 24. Ciężkie czasy nastają dla zawodników UFC … tym bardziej dla Brazoli … organizacja robi przemeblowania … Brazylijski rynek nie daje oczekiwanych olbrzymich zysków więc Brazole idą na boczny tor … Nova Koksao dostanie teraz odwet za gwiazdorzenie , kontuzje z d@pu , wypadki w wannie i inne farmazony …
  Rudzielec w 5 minut stał się bożyszcze ludu i władzy … więc chłopaki z Faveli stali się niewygodni … muszą dostać baty … i zostać upokorzeni … a że sami pchają się w g@wno … to ze swoją inteligencją w nie wpadną. Łysy i spółka już o to zadbają…….
  ***Postacie fikcyjne. Zbieżność nazw i ksyw przypadkowa***

 25. Cassius Clay

  Jak tak dalej pójdzie to Jose finansowo skończy jak Shamrocki i Ortizy mma

  czy 300k $ za obijanie gości typu Bonnar to mało? Myślę, ze nie jeden by się skusił…

 26. Chyba jedyny zawodnik, który przyznał się do "dopingu" zanim jeszcze go złapano, ba nawet zanim ten rodzaj "dopingu" zdelegalizowano.

 27. Cholera!!! Panowie jestem za Aldo i wierze mu.Nie wierzę za to napompowanej gwiazdce Mc Gregorowi czy samemu UFC .Jakie oni w ogóle mają podejście do brazylijczyka jako całkowitego bez zaprzeczenia mistrza tej dywizji?Normalnie po takim braku szacunku od strony władz UFC poszedłbym na miejscu Aldo w pizdu do Bellatora i walczył o podobne pieniądze ale zachował honor a UFC jako organizacja wiele więcej by straciła przez ten zabieg bo by się spie..olił misterny plan zestawienia walki Alda z Conorem.Dana to tez dobry sku..ysyn który kieruje się tylko kasą$ i kasą$.Ja mówię Mistrz to ikona mistrza powinno się traktować s pełnym szacunkiem,Aldo jest spokojny to nie on jest krzykaczem,ale własnie przez ten spokój tak go nienawidzą.Pakuj sie chłopie idz do Bellatora i pierdol ten syf z Conorem,jeszcze sie wybijesz i będą srać łzami że odeszłeś

 28. Kazuya

  Cholera!!! Panowie jestem za Aldo i wierze mu.Nie wierzę za to napompowanej gwiazdce Mc Gregorowi czy samemu UFC .Jakie oni w ogóle mają podejście do brazylijczyka jako całkowitego bez zaprzeczenia mistrza tej dywizji?Normalnie po takim braku szacunku od strony władz UFC poszedłbym na miejscu Aldo w pizdu do Bellatora i walczył o podobne pieniądze ale zachował honor a UFC jako organizacja wiele więcej by straciła przez ten zabieg bo by się spie..olił misterny plan zestawienia walki Alda z Conorem.Dana to tez dobry sku..ysyn który kieruje się tylko kasą$ i kasą$.Ja mówię Mistrz to ikona mistrza powinno się traktować s pełnym szacunkiem,Aldo jest spokojny to nie on jest krzykaczem,ale własnie przez ten spokój tak go nienawidzą.Pakuj sie chłopie idz do Bellatora i pierdol ten syf z Conorem,jeszcze sie wybijesz i będą srać łzami że odeszłeś

  już widzę to krzyki Conora że Aldo spierdolił przed nim do Bellatora.
  Poza tym to nie akcja wymierzona tylko w Aldo, nikt przecież nie wymyślił tego tylko po to zeby osłabić mistrza przed starciem z Conorem, który sam tez dużo kg zrzuca

 29. Chodzi mi o to że nie szanują mistrza aż mnie naprawdę szlag trafia,mają za to innego pupila do tego downa z wodogłowiem mózgu .Nie dziwię sie że Aldo sra na nich z grubej armaty .Pewnie ma dość pierdolenia łysego łba i gloryfikowanie brodatego .Ten intertim z Mendezem to też porażka roku…Tak jak tu ktoś wspomniał po niespełna roku nieobcenosci Aldo robić walke o pas tymczasowy to strzał brazylijczykowi w tył głowy … skur…yny!!!

 30. Conor też zwykł się nawadniać kroplówkami?

  Krzysztof Skrzypek

  Byłoby fajnie… ale co zrobić, jak ktoś nie zrobi wagi i dowiadujesz się tego tuż przed walką? Drugi zawodnik się nie zgadza na "nadbagaż" i walka spada.

  Na wszystko da się znaleźć sposób. Na przykład za przekroczenie o max. 5lbs – leci 20% z wypłaty, 5-10lbs – 50%, za większą nadwagę walczysz za darmo tylko jak się przeciwnik zgodzi. Do tego poleciałoby kilka zwolnień za notoryczne nierobienie wagi i sytuacja by się szybko unormowała.

  Przecież teraz mimo, że wagę robi się wcześniej to i tak niektórzy nabierają przez te 24h tyle masy, że są ciężsi o te 5-10lbs od swojego przeciwnika i to w majestacie prawa. Paradoksalnie nowe przepisy mogłyby temu zapobiec…

 31. cypher

  niektórzy nabierają przez te 24h tyle masy, że są ciężsi o te 5-10lbs od swojego przeciwnika

  Ale ta druga osoba tak samo. Może mniej może więcej. Zależy kto jak zrzuca wagę i ile schodzi. Mnie to tam wszystko jedno, ważne żeby na ważeniu mieścili się w limicie i wszystko gra.

 32. Kazuya

  Chodzi mi o to że nie szanują mistrza aż mnie naprawdę szlag trafia,mają za to innego pupila do tego downa z wodogłowiem mózgu .Nie dziwię sie że Aldo sra na nich z grubej armaty .Pewnie ma dość pierdolenia łysego łba i gloryfikowanie brodatego .Ten intertim z Mendezem to też porażka roku…Tak jak tu ktoś wspomniał po niespełna roku nieobcenosci Aldo robić walke o pas tymczasowy to strzał brazylijczykowi w tył głowy … skur…yny!!!

  Ziomuś przecie Aldo sam się wycofał z walki, karuzela jedzie dalej, nikt mu pasa nie odebrał, jak się ogarnie będzie bronił go znów. A zakazy o nawadnianiu obowiązują wszystkich zawodników, nikt go personalnie nie atakuje, o co te płacze.
  Swoją drogą nazywanie kogoś downem z wodogłowiem mózgu kiedy strzela się kwiatki pokroju "odeszłeś" to małe fopa…

 33. Kazuya

  Cholera!!! Panowie jestem za Aldo i wierze mu.Nie wierzę za to napompowanej gwiazdce Mc Gregorowi czy samemu UFC .Jakie oni w ogóle mają podejście do brazylijczyka jako całkowitego bez zaprzeczenia mistrza tej dywizji?Normalnie po takim braku szacunku od strony władz UFC poszedłbym na miejscu Aldo w pizdu do Bellatora i walczył o podobne pieniądze ale zachował honor a UFC jako organizacja wiele więcej by straciła przez ten zabieg bo by się spie..olił misterny plan zestawienia walki Alda z Conorem.Dana to tez dobry sku..ysyn który kieruje się tylko kasą$ i kasą$.Ja mówię Mistrz to ikona mistrza powinno się traktować s pełnym szacunkiem,Aldo jest spokojny to nie on jest krzykaczem,ale własnie przez ten spokój tak go nienawidzą.Pakuj sie chłopie idz do Bellatora i pierdol ten syf z Conorem,jeszcze sie wybijesz i będą srać łzami że odeszłeś

  Coś w tym jest Aldo przez te wszystkie lata zasłuzył na coś więcej, znacznie więcej, a jest traktowany jak piąte koło u wozu.
  White nie potrafi być neutralny, $$$ przesłania mu wszystko, nawet sympatie do Aldo, którą kiedyś do niego miał, priorytety się najwyrazniej zmieniły
  Ta umowa z Reebokiem, pokazuje jak UFC dba, ale tylko o swoje interesy, teraz kwestionują swojego mistrza, zarzucając mu niedorzeczne rzeczy, ciągle wywierają na nim presje,
  no coś niebywałego, jak mozna w ten sposób traktować najdłuzej panującego mistrza swojej organizacji.
  Dodatkowo White juz planuje rewanz Conora, na stadionie w Dublinie, a jeszcze pierwszej walki nie było 😆
  Ciągła presja "jeśli wygrasz raz, zawalczysz drugi" bo Conor ma takie "osiągniecia" w UFC, ze od razu dadzą mu rewanz na jego terenie.
  Jestem ciekaw dalszych ruchów ze stron UFC i samego Aldo, sytuacja rozwojowa, niewiem czy dla UFC pozbycie się Jose z organizacji nie byłoby na ręke, pozbycie się największego zagrozenia dla ich nowej gwiazdy$$$

 34. Grzechu

  Ale ta druga osoba tak samo. Może mniej może więcej. Zależy kto jak zrzuca wagę i ile schodzi.

  No właśnie chodzi o to, że nie tak samo, bo jeden jest w stanie "odzyskać" w 24 godziny 3-4 kilo, a inny nawet 10. Taki GSP przecież był w stanie przybrać ponad 20lbs po ważeniu przed walką z Shieldsem.

 35. cypher

  No właśnie chodzi o to, że nie tak samo, bo jeden jest w stanie "odzyskać" w 24 godziny 3-4 kilo, a inny nawet 10. Taki GSP przecież był w stanie przybrać ponad 20lbs po ważeniu przed walką z Shieldsem.

  Albo widzisz zdjęcie jeszcze przed zbijaniem wagi, gdzie stoi obok siebie HW, LHW i MW. Ten ostatnio oczywiście gabarytami nie odstaje od innych 😀

 36. O co chodzi z tym brakiem szacunku
  szacunku dla Aldo? Czym to się objawia?

  Cloud

  Po prostu powiedz, że czujesz się chory, idź do szpitala i tam nawodnią cię dożylnie. Nie mogą powiedzieć "oh, przyjdź później".

  Fakt, nie powiedzą. Ale będzie zonk, jeśli powiedzą "potrzebujesz udać się do szpitala, musimy anulować twoją walkę".

 37. No faktem jest ze chlop inteligencja nie grzeszy jednak nie ma co sie dziwić w takich warunkach w jakich sie pewnie wychowal jest mnóstwo półmuzgow a Aldo i tak dobrze wyszedł na swoim wielkim talencie w sportach walki

 38. Aldo się nie popisał. To chyba w gimnazjach albo w podstawówce istnieją takie zasady, że jak chcesz zrobić coś zakazanego, to krzyczysz o tym na lewo i prawo, żeby zdobyć pewnego rodzaju uznanie środowiska. Po co tak ostentacyjnie wygłasza swoje zamiary, kiedy coś jest zabronione? Niech to zrobi, ale po jaką cholerę prezentuje taką postawę? #fucklogic
  A co do samego ścinania wagi, to nie zgadzam się trochę z niektórymi, którzy uważają, że zawodnicy powinni walczyć w tych limitach, w których są na roztrenowaniu i mają taką naturalną wagę. Podam przykład pierwszy co mi do głowy przyszedł, Michał Materla naturalnie, na codzień waży 100kg. Gubi kilogramy dopiero pod koniec obozu, w finałowej części przygotowań, a ostatnie kilka kg robi pewnie w ostatnie dwa dni. Wyobrażacie sobie walczącego go z Pudzianowskim albo z Bedorfem? ( idąc tylko drabinką KSW, nie wspominając o Cainie albo innych koniach ). To że taka jest jego waga, nie przekłada się to na siłę fizyczną i na całość sprawności jego ciała. Dlatego uważam że np w LW Conor już by stracił nieco ze swojej fizyczności i siły ciosu.
  Po drugie fajnie by było organizować ważenie w dniu walki, ale to się nigdy chyba nie uda, wątpie, organizacyjnie tego raczej nie da się zrobić, bo co, będą ich ważyć w hotelach? Przecież jak wiadomo wszystko musi toczyć się pod stałą eskortą mediów i fanów, i w ogóle jest to raczej kiepskie do zorganizowania, a prawdą jest że jest dużą niesprawiedliwością to że prawdopodobnie Mendes który ile może robić do limitu, bo nie siedzę w jego lodówce? 5kg? Maks? walczy z Conorem który do limitu robi z 15kg, i w dniu walki jest między nimi dysproporcja prawie dziesięciu kilogramów, szczególnie w tych najniższych wagach to jest mega odczuwalne, no ale tutaj już puentując jeśli chodzi o wagę, o ścinanie i o kategorie wagowe, nie będzie chyba nigdy znaleziony złoty środek który rozwiąże wszystkie problemy w tej kwestii.

 39. Kacper

  a prawdą jest że jest dużą niesprawiedliwością to że prawdopodobnie Mendes który ile może robić do limitu, bo nie siedzę w jego lodówce? 5kg? Maks? walczy z Conorem który do limitu robi z 15kg, i w dniu walki jest między nimi dysproporcja prawie dziesięciu kilogramów, szczególnie w tych najniższych wagach to jest mega odczuwalne

  Kacper podpowiem Ci oni nie odbudowują wagi jedząc kiełbasy z "lodówki" … 😉

 40. TYTUS

  Kacper podpowiem Ci oni nie odbudowują wagi jedząc kiełbasy z "lodówki" … 😉

  Spoko spoko ja wiem, chyba się nie zrozumieliśmy, o tej lodówce to miałem na myśli to, że Mendes to naturalny piórkowy i nie śledzę go i nie jestem w stanie dokładnie określić ile zbija tych funtów, dlatego tak to napisałem 😉

 41. Co to tego całego ścinania, to sprawę można by załatwić tak: ważenie dzień przed walką zostaje, wiadomo, media, promocja, staredowny i te sprawy, ale przed wejściem do klatki też się waży zawodników czy spełniają limit kategorii. Jak nie spełniają, to przeciwnik może nie wyrazić zgody na walkę, a ten co nie spełnił wymogów za karę płaci przeciwnikowi tyle ile by zarobił za walkę. Żeby nie zrobił się syf z kategoriami, to podwyższamy limit każdej o ok. 10% ( chyba tyle mniej więcej zawodnicy z topu obecnie ścinają? ), czyli np. lhw ->225 lbs, mw -> 205, itd, hw bez limitu bo po co. Paru zawodników każdej kategorii idzie wyżej, paru niżej, i spokój..

 42. igortl

  Co to tego całego ścinania, to sprawę można by załatwić tak: ważenie dzień przed walką zostaje, wiadomo, media, promocja, staredowny i te sprawy, ale przed wejściem do klatki też się waży zawodników czy spełniają limit kategorii. Jak nie spełniają, to przeciwnik może nie wyrazić zgody na walkę, a ten co nie spełnił wymogów za karę płaci przeciwnikowi tyle ile by zarobił za walkę. Żeby nie zrobił się syf z kategoriami, to podwyższamy limit każdej o ok. 10% ( chyba tyle mniej więcej zawodnicy z topu obecnie ścinają? ), czyli np. lhw ->225 lbs, mw -> 205, itd, hw bez limitu bo po co. Paru zawodników każdej kategorii idzie wyżej, paru niżej, i spokój..

  Jak Ty sobie to wyobrażasz? 😡
  Wchodzisz do klatki, pełen adrenaliny, za plecami 15k fanów w MGM wykrzykuje Twoje imię, na promocję walki poszły miliony dolców, to Ty sprzedałeś bilety, PPV, praktycznie cała gala opiera się na Tobie, i co, pełen adrenaliny wchodzisz do klatki i nagle musisz stawać na wagę i bum, masz 5 funtów przekroczony limit, nie ma walki bo przeciwnik jak napisałeś ma prawo się nie zgodzić? 😡 Co wtedy z kibicami, hajsem, całą galą i w ogóle no wszystkim, absolutnie wszystkim? Ja bym nie chciał jechać z Polski do Stanów na mega walkę, jakbym miał wizę to bym poleciał na jakieś mega duży pojedynek, i co, miałbym się wracać bo zawodnik przed wejściem do klatki ma dwa czy trzy funty za dużo?

 43. maras

  Dziecko faveli kontra kondominium włosko-amerykańskie pod łysym zarządem powierniczym.

  Piękna parafraza heh

 44. @Kacper A z obecnymi zasadami nie było przypadków że walka była odwołana przez złe cięcie wagi? Zawodnicy dobrze wiedzą ile ważą w dniu walki, więc powinni dobrać taką kategorię że będą mieli pewność że nie przekroczą limitu. Poza tym, bez ścinania nadmiar wagi wyjdzie już przy ważeniu dzień przed, no chyba że będą chcieli oszukiwać 😉 A i obecnie jest tolerancja w walkach nie o pas ( 1 funt ), więc jakąś tam małą tolerancję też by można wprowadzić ( ale w walkach nie o pas, tak czy siak )

 45. igortl

  @Kacper A z obecnymi zasadami nie było przypadków że walka była odwołana przez złe cięcie wagi? Zawodnicy dobrze wiedzą ile ważą w dniu walki, więc powinni dobrać taką kategorię że będą mieli pewność że nie przekroczą limitu. Poza tym, bez ścinania nadmiar wagi wyjdzie już przy ważeniu dzień przed, no chyba że będą chcieli oszukiwać 😉 A i obecnie jest tolerancja w walkach nie o pas ( 1 funt ), więc jakąś tam małą tolerancję też by można wprowadzić ( ale w walkach nie o pas, tak czy siak )

  Ok, ale pomysł ważenia przed wejściem do klatki jest raczej niemożliwy.

 46. A ja powiem tyle że coraz bardziej mnie wkurwia Łysy i jego zaślepienie zielonymi banknotami oraz brak neutralności. Może kogoś lubić bardziej, kogoś mniej ale to jak on to robi jest trochę przesadne. Niedługo będzie pisał dupe swoim pupilkom po każdym sraniu.

 47. praecox77

  A ja powiem tyle że coraz bardziej mnie wkurwia Łysy i jego zaślepienie zielonymi banknotami oraz brak neutralności. Może kogoś lubić bardziej, kogoś mniej ale to jak on to robi jest trochę przesadne. Niedługo będzie pisał dupe swoim pupilkom po każdym sraniu.

  To rzeczywiście mocno niepoważne dyskryminować nr 1 P4P swojej organizacji i jechać po nim że jest oszustem

 48. O ile nikt nie koksuje między ważeniem a walką to niech się nawadniają jak chcą. Chociaż testy też ławo obejść, wystarczy odrobina wyobraźni:

 49. praecox77

  A ja powiem tyle że coraz bardziej mnie wkurwia Łysy i jego zaślepienie zielonymi banknotami oraz brak neutralności. Może kogoś lubić bardziej, kogoś mniej ale to jak on to robi jest trochę przesadne. Niedługo będzie pisał dupe swoim pupilkom po każdym sraniu.

  Kacper

  To rzeczywiście mocno niepoważne dyskryminować nr 1 P4P swojej organizacji i jechać po nim że jest oszustem

  Panowie, ale o co konkretnie chodzi? Umknęło mi coś?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.