aldo-ap-felipe-dana

Podczas media scrumów w Rio de Janeiro, Jose Aldo miał okazję wypowiedzieć się na temat rozpiski UFC 200. Niedawno ogłoszono bowiem rewanż Conora McGregora z Natem Diazem oraz walkę jego samego z Frankiem Edgarem o tymczasowy pas kat. piórkowej. O to co były mistrz sądzi o tym wszystkim:

Conor będzie walczył tej samej nocy w innej dywizji, w rewanżu, który nic nie znaczy. My poprosiliśmy o rewanż. Za wszystko czego dokonałem, za te wszystkie lata gdy byłem mistrzem zasługuję na rewanż, ale co mogę zrobić? Musiałem zaakceptować co mi dali. To nie my tu decydujemy. Szanuję Edgara, ale jest na drodze do pasa. To nieco frustrujące, ponieważ spodziewaliśmy się walki o pas. UFC powiedziało, że będziemy walczyć z Frankiem Edgarem o pas, ale to nie jest pełnoprawny pas. Co możemy zrobić? Jesteśmy zatrudnieni po to by wyjść do oktagonu i walczyć.

Podobna sytuacja miała miejsce podczas UFC 189, wówczas to Jose Aldo miał pas, a z racji jego kontuzji, Conor McGregor walczył o tymczasowy zamiennik z Chadem Mendesem. Teraz na UFC 200 McGregor zmierzy się z Diazem w rewanżowym starciu, blokując tym samym pas kategorii piórkowej. Dla Aldo jednak, tymczasowy pas nie znaczy nic:

To nic dla mnie nie znaczy. Chcę wygranej więc pas jest następny w kolejce. To pierwszy stopień na jaki wejdziemy. Pas tymczasowy jest zrobiony dla fanów oraz mediów, nie dla mnie. Ja chcę pełnoprawny pas. Szanuję Edgara, ale wejdę tam i wygram.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Aldo wygra  z   Edgarem , następnie stoczy bój z Conorem gdzie pokona Irlandczyka to by był wymarzony scenariusz dla mnie , oprócz zwycięstwa Aldo na UFC 200 widzę również  zwycięstwo Diaza przez jakieś brutalne skończenie w kombinacji bokserskiej lub przez podanie  ,

  2. Jedno jest pewne, zwycięzca z tego pojedynku będzie nowym mistrzem piórkowej :3 Steryd dostanie drugi raz od Diaza i pójdzie w zapomnienie.

  3. Aldo przeżywa jak stonka wykopki. Niech najpierw pokona Franka, a jak Diaz zrobi to samo ponownie z Conorem, to nikt nie będzie pamiętał, że ten ostatni miał kiedykolwiek pas. Jakież to teoretycznie proste… 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.