Jose Aldo

O szansie Jose Aldo na walkę o pas dywizji koguciej przeciw „Suga” Seanowi O’Malleyowi wypowiedział się Chael Sonnen. Jego zdaniem, jest to rozwiązanie jak najbardziej realne.

Na gali UFC 301 w miniony weekend 37-letni Jose Aldo odnotował spektakularny powrót do federacji i pokonał Jonathana Martineza decyzją sędziowską. Brazylijski legendarny zawodnik planuje podpisać z UFC nowy kontrakt i wyraził chęci na walkę mistrzowską.

Chael Sonnen na swoim kanale na YouTubie odniósł się do sprawy potencjalnej walki Jose Aldo o pas. Jak wspomniał, nie byłby to pierwszy taki przypadek:

Powiem tak – Jose Aldo powinien dostać walkę o pas. Wy mnie za to skrytykujecie, rozumiem to. […] Ale jeśli Sean O’Malley w swoim podcaście zacznie nagłaśniać tę sprawę – „Pozbędę się Meraba [Dvalishviliego] i idę po Jose” – to istnieje wtedy bardzo realna szansa na to, że Jose Aldo zawalczy w następnej mistrzowskiej walce. Oczywiście jesteśmy teraz po prostu zachwyceni tą ekscytującą opcją. Jest nowa, świeża. Rozumiem to wszystko, ale istnieje precedens. Spójrzcie na walkę Dan Henderson vs Michael Bisping.

Sonnen nie tylko uważa, że do walki Aldo z O’Malleyem mogłoby dojść, ale też że doświadczony Brazylijczyk mógłby w tym pojedynku zaprezentować się jak za dawnych lat:

Wykluczaliście go z powodu jego wieku. Nie zwracaliście uwagi na nic innego. Nie wykluczaliście go dlatego, że nie uważacie go za wielkiego, dlatego, że nie trenuje ciężko, że nie trenuje odpowiednio, nie ma odpowiedniego doświadczenia. Chodziło wyłącznie o nieubłagany mijający czas.

Tymczasem Jose Aldo wypunktował w stójce młodszego Jonathana Martineza – i zrobił to przez całe 15 minut. Nie wspominając o tym, że wyglądał świeżo. Wyglądał precyzyjnie.

Zanim jednak Jose Aldo mógłby szykować się do potencjalnego starcia o pas, wciąż musimy ustalić, kiedy rozstrzygnie się najbliższa walka na szczycie dywizji koguciej. „Suga” Sean O’Malley i czołowy pretendent, Merab Dvalishvili, wciąż nie są zakontraktowani. Za kulisami mówiło się w tym kontekście o gali UFC 306 w hali The Sphere w Las Vegas, jednak nic nie zostało potwierdzone.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,243 komentarzy 75,637 polubień
Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Lightweight

1,957 komentarzy 4,208 polubień

Ja tam bym ostro zwył jak by Merab został pominięty w walce o pas :waldeklaugh:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Welterweight

900 komentarzy 2,936 polubień

Ja mam lepszy pomysł. Wypierdolcie Seana z UFC i zorganizujcie walke o pas Meraba i Aldo

Odpowiedz polub

Avatar of alww
alww

KSW
Heavyweight

6,074 komentarzy 32,277 polubień

Ja mam lepszy pomysł. Wypierdolcie Meraba z UFC i zorganizujcie walke o pas Seana i Aldo

Poprawilem na lepszy

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,794 komentarzy 20,646 polubień

Ja bym poszedł dalej. Każdy były mistrz, który obronił pas przynajmniej 3 razy ma dożywotniego TSa obojętnie kiedy tylko sobie zażyczy

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Lightweight

1,957 komentarzy 4,208 polubień

Ja bym poszedł dalej. Każdy były mistrz, który obronił pas przynajmniej 3 razy ma dożywotniego TSa obojętnie kiedy tylko sobie zażyczy

Świetny awatar :jjsmile: :beer:

Odpowiedz 2 polubień