Rada Andre Pederneirasa dla brazylijskich zawodników może zdziwić kilka osób.

Główny trener największego obozu przygotowawczego MMA w Brazylii, Nova Uniao, w wywiadzie dla AG Fight stwierdził, że ma zamiar zachęcać swoich podopiecznych oraz innych trenujących w kraju kawy do przeprowadzki do USA. Dede logicznie uzasadnił swoją opinię.

Brazylia przechodzi teraz ciężki okres. Jeśli mógłbym to wysłałbym ich wszystkich za granicę. Mówiłem o tym już dawno – chciałbym żeby zawodnicy opuścili ten kraj. Widzę sporo zalet w treningach w USA. Pomagam im tutaj zmienić ich życie. Jeśli nie będę w stanie tego zrobić, chcę, aby przenieśli się gdzieś indziej. Obojętnie gdzie przejdą, byle nie zostali tutaj.

Jeśli zależałoby to ode mnie to już wysłałbym wszystkich swoich zawodników do Stanów, ale to nie mój wybór. Jose Aldo jest zbyt przywiązany do swoich korzeni. Nie opuści nigdy swojego rodzinnego domu. Jak tylko wspominam mu o przeprowadzce, ten się na mnie złości. Sytuacja finansowa Aldo jest jednak stabilna. Moja rada dla brazylijskich zawodników jest taka, i nie mówię tu tylko o swoich podopiecznych – wyjedźcie do USA albo gdzieś indziej, gdzie warunki są lepsze niż w Brazylii. Tutaj jest zbyt ciężko być sportowcem.

Wystarczy spojrzeć na historię USA na igrzyskach oraz mistrzostwach świata. Ich inwestycje w sport to coś niesamowitego. Nigdy nie mieliśmy takiego wsparcia w Brazylii. Nikt nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie jakich mamy tutaj sportowców. Wygrywamy tytuły z infrastrukturą jaką mamy. To niesamowite. Mamy wielkie talenty, jednakże brak im wsparcia od państwa. Tak naprawdę wykorzystujemy jedynie 50% potencjału.

Jose Aldo zawalczy już 3 czerwca na gali UFC 212 z Maxem Hollowayem.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.