(fot. Larry MacDougal / CP)

Trzy miesiące po tym jak mieli się spotkać w oktagonie w tą sobotę w Calgary Jose Aldo (MMA 21-1, UFC/WEC 11-0) ostatecznie stanie do obrony swojego pasa UFC wagi piórkowej przeciwko Erikowi Kochowi (MMA 13-1, WEC/UFC 5-1) na UFC 153 w Rio de Janeiro 13 października.

Dla 25-letniego Brazylijczyka będzie to czwarta obrona pasa UFC a siódma obrona tytułu wliczając mistrzostwo WEC. Aldo jest najlepszym piórkowym na świecie od 18 listopada 2009 kiedy odebrał ten laur Mike’owi Brownowi na gali WEC 44. Będzie to druga kolejna walka Aldo w Rio de Janeiro, w styczniu w spektakularny sposób znokautował Chada Mendesa.

Trenujący w Roufusport Koch wygrał cztery walki z rzędu pod banderą WEC i UFC, dwukrotnie otrzymując bonus za nokaut wieczoru. Jedyną porażkę poniósł z rąk Chada Mendesa 6 marca 2010 na gali WEC 47. 23-latek przystąpi do tej walki ponad rok od swojego ostatniego występu kiedy pokonał na punkty Jonathana Brookinsa.

Inną zapowiedzianą walką na tę galę jest starcie w wadze lekkiej między Cristiano Marcello (MMA 12-4, UFC 0-1) a Rezą Madadim (MMA 12-2, UFC 1-0).

Brazylijczyk Marcello był jednym z głownych trenerów legendarnego obozu Chute Boxe z Kurytyby. 34-letni czarny pas BJJ był jednym z uczestników ostatniego sezonu The Ultimate Fighter jednak odpadł już w pierwszej rundzie tego programu. Marcello został zaproszony na finałową galę tam jednak przegrał po raz kolejny, tym razem będąc znokautowanym przez Sama Sicilię.

Urodzony w Iranie reprezentant Szwecji Madadi zadebiutował w UFC na gali w Sztokholmie gdzie okazał się drugim najpopularniejszym fighterem obok Alexandra Gustafssona. 31-latek poddał w drugiej rundzie Yoislandy’ego Izquierdo przedłużając swoją passę wygranych do siedmiu walk.

Rozpiska UFC 153.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.