Sama agencja antydopingowa prosi fanów o cierpliwość.

Wczoraj poinformowaliśmy o kolejnych problemach Jona Jonesa, dominatora kategorii półciężkiej. Bones został złapany przez USADA na stosowaniu niedozwolonych substancji. Tym razem kara zawieszenia może wynosić nawet do 4 lat, jednakże w specjalnym oświadczeniu wystosowanym dla MMAFighting agencja antydopingowa poprosiła fanów o wyrozumiałość – zawodnik ma jeszcze szansę udowodnienia swojej niewinności.

Nie możemy komentować tej sprawy, ale warto zaznaczyć, iż wszyscy sportowcy występujący w UFC są niewinni, dopóki  dowody nie będą  jednoznacznie wskazywać na zażywanie niedozwolonych substancji. Pan Jones będzie miał szansę przedstawić swoją sprawę oraz zbadać inne próbki czy dowody przed podjęciem przez niezależnych sędziów ostatecznej decyzji. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem będzie poczekanie na zakończenie procesu więc warto wstrzymać się z osądzaniem Pana Jonesa.

Zakażona próbka pobrana została 28 lipca, po ważeniu poprzedzającym UFC 214. Jeśli USADA udowodni winę Bonesa, wygrana Jona z Danielem Cormierem może zostać zmieniona na no contest.

60 KOMENTARZE

 1. W pierwszym zdaniu 2x pod rząd pada słowo problemy.

  W przytoczonej wypowiedzi 2x jest pod rząd słowo wszystko.

  Tak na odwal dość mocno zrobione to…

 2. W pierwszym zdaniu 2x pod rząd pada słowo problemy.

  W przytoczonej wypowiedzi 2x jest pod rząd słowo wszystko.

  Tak na odwal dość mocno zrobione to…

  Pasuje Ci nick! Poprawiłem, dzięki.

  Uważam, że oczyszczą Jona. Jaki sens miałoby wzięcie tego shitu przed samą walką, kiedy WIE, że będzie testowany, a zdać wszystkie 7 testów podczas przygotowań? Fajny wywiad menadżer Jonesa dał w MMA Hour, polecam. 🙂

 3. Dziwna jest ta wypowiedź, zwykle siedzieli cicho. Coś w tej sprawie jest nie tak.

  Serio zaczynam też w to wierzyć. Wystarczy poczekać na próbkę B. Czuję, że jeszcze USADA będzie miała z tego powodu syf. Malki Kawa, jego menadżer, prowadzi też Yoela Romero, który miał podobną sytuację. Problemem USADA jest to, że ogłaszają tylko o winie, a gdy udowodnią jej brak to siedzą cicho. Przecież to ma ogromny wpływ na wizerunek i aspekt finansowy MMA. Może być grubo.

 4. Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem będzie poczekanie na zakończenie procesu więc warto wstrzymać się z osądzaniem Pana Jonesa.

  W takich debilnie oczywistych stwierdzeniach zawsze przypomina mi się Bolec, który mówi "no jasne kurwa, że wszystko się może zdarzyć, wielkie mi odkrycie!". Jasne, że nie osądza się człowieka bez dowodów, dla kogo oni takie oczywistości pisali?

 5. Zamiast siedzieć cicho na dupie, sprawdzić wszystko dokładnie i dopiero wyskakiwać z oświadczeniami, to Ci najpierw robią szum (nie mając ku temu podstaw i 100% pewności), a potem w zasadzie sami jadą po swoim zachowaniu stwierdzając, że:

  Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem będzie poczekanie na zakończenie procesu więc warto wstrzymać się z osądzaniem Pana Jonesa.

  No co za retardy. #fcuklogic

 6. Ja myślę, że po ważeniu dla rozładowania stresu otarł się wackiem o jakąś Brazylijkę na cyklu, potem niczego nieświadomy wysikał się do pojemniczka i stąd zanieczyszczenie.

  Dla mnie to proste.

 7. @baju

  Zgadzam się, że nie wiadomo jeszcze na 100% procent, ale właśnie fakt, że branie tego akurat shitu dzień przed walką nie ma żadnego sensu daje do myślenia.

  Na ile wyczytałem, to ten turbo-ciulo-coś  w obecnych czasach bierze się, żeby podkręcić działanie właściwej "szprycy" w cyklu. Tak, że scenariusz o"skażeniu" próbki, choć odrzucić go nie można, jak dla mnie nie przebija  na razie scenariusza o błędzie przy maskowaniu.

  Z drugiej strony wszyscy nawołujący do ukrzyżowania Bonesa powinni się puknąć w głowę.

  Ktoś myśli, że zawodowi sportowcy są czyści? A Danielek? Pamiętacie, że przed pierwszą walką z Jonesem miał T/E < 0,5? Dorosły, aktywny fizycznie Afroamerykanin? No wiem, przetrenował. Dwa dni przed walką biegł supermaraton.

 8. Sprawa smierdzi na kilometr. Nigdy nie widziałam, by komisja tłumaczyła się z takich rzeczy więc co oni nagle tacy dobroduszni. Chętnie poczekam na dalsze badania i próbki mając nadzieję, że beknie za to nie Jones a właśnie USADA. Nie wiem, wyczuwam że będzie z tego burza.

 9. Sprawa smierdzi na kilometr. Nigdy nie widziałam, by komisja tłumaczyła się z takich rzeczy więc co oni nagle tacy dobroduszni. Chętnie poczekam na dalsze badania i próbki mając nadzieję, że beknie za to nie Jones a właśnie USADA. Nie wiem, wyczuwam że będzie z tego burza.

  ZDYSKWALIFIKOWAĆ DOŻYWOTNIO USADE POWTARZAM TO OD LAT

 10. W pierwszym zdaniu 2x pod rząd pada słowo problemy.

  W przytoczonej wypowiedzi 2x jest pod rząd słowo wszystko.

  Tak na odwal dość mocno zrobione to…

  Jak mamy sie czepiac poprawnej polszczyzny to pisze i mowi sie 2 razy z rzedu a nie pod rzad

 11. @baju

  Zgadzam się, że nie wiadomo jeszcze na 100% procent, ale właśnie fakt, że branie tego akurat shitu dzień przed walką nie ma żadnego sensu daje do myślenia.

  Na ile wyczytałem, to ten turbo-ciulo-coś  w obecnych czasach bierze się, żeby podkręcić działanie właściwej "szprycy" w cyklu. Tak, że scenariusz o"skażeniu" próbki, choć odrzucić go nie można, jak dla mnie nie przebija  na razie scenariusza o błędzie przy maskowaniu.

  Z drugiej strony wszyscy nawołujący do ukrzyżowania Bonesa powinni się puknąć w głowę.

  Ktoś myśli, że zawodowi sportowcy są czyści? A Danielek? Pamiętacie, że przed pierwszą walką z Jonesem miał T/E < 0,5? Dorosły, aktywny fizycznie Afroamerykanin? No wiem, przetrenował. Dwa dni przed walką biegł supermaraton.

  A ostatnio niejaki @kubabuba dyskutowal jak to malo osob jest na szprycy…

 12. że istnieje.

  Nie zmienia to faktu, że i tak większość ładuje, czy WADA, czy USADA. Polecam film "Icarus", już przy jakimś temacie ze sterydami o nim wspominałem.

 13. Podejrzewam ,ze sytuacja wyglada inaczej. Czarny od zawsze byl na szprycy tylko nikomu nie oplacilo sie aby podawac to do wiadomosci – bo bedzie wielka lipa i kaska nie bedzie sie zgadzac.

 14. Czy testy po walce są bardziej szczegolowe od tych w okresie przygotowawczym? Skoro powołujecie się na zanieczyszczony suplement to oznacza, że musiał zacząć zażywać jakiś suplement w okolicach walki, skoro wcześniej niczego nie wykryto albo badania są bardziej szczegółowe po walce albo po prostu sztab Jonesa źle obliczył czas wykrywania sterydu. Raczej skłaniam się ku ostatniej opcji, biorąc pod uwagę, że ten steryd powoduje szybki wzrost siły i motywacji, a wolny przyrost masy mięśniowej, co nie przelozyloby się negatywnie na wagę. Fizycznie Jones wyglądał wyjątkowo w tej walce, był też agresywny jak nigdy, więc bomba była i pogodzcie się z tym.

 15. Ktoś oglądał ? ponoć dobry film a ja już robiłem 2 podejścia i za każdym razem usypiałem :/

  2 posty wyżej o nim wspominam 😉 Nie ma tam może wartkiej akcji, ale jest ciekawy. Uchyla nieco rąbka "tajemnicy" jak funkcjonuje świat i organizacje związane z dopingiem. Myślę, że warto obejrzeć.

 16. Ktoś oglądał ? ponoć dobry film a ja już robiłem 2 podejścia i za każdym razem usypiałem :/

  Bigger. Stronger. Faster był ok i tu raczej się nie zaśnie 😀

  SPOILER

 17. Czyli jak rozumiem pierwsza transza już poszła, ale jakiemuś leśnemu dziadkowi jeszcze malo. Poleci coś jeszcze i okaże się że jednak pomyli próbki i ta z pozytywnym wynikiem należy do Grabowicza. W zaistniałe sytuacji będą zmuszenie zwolnić Damiana z jego sześcio walkowego kontraktu w trybie natychmiastowym.

 18. Czy testy po walce są bardziej szczegolowe od tych w okresie przygotowawczym? Skoro powołujecie się na zanieczyszczony suplement to oznacza, że musiał zacząć zażywać jakiś suplement w okolicach walki, skoro wcześniej niczego nie wykryto albo badania są bardziej szczegółowe po walce albo po prostu sztab Jonesa źle obliczył czas wykrywania sterydu. Raczej skłaniam się ku ostatniej opcji, biorąc pod uwagę, że ten steryd powoduje szybki wzrost siły i motywacji, a wolny przyrost masy mięśniowej, co nie przelozyloby się negatywnie na wagę. Fizycznie Jones wyglądał wyjątkowo w tej walce, był też agresywny jak nigdy, więc bomba była i pogodzcie się z tym.

  Był pewnie nie na jednej bombie, gdzies czytałem, że testy na tę substancję, na którą wpadł nie były doskonałe i mogło być tak, że na ten ten test na którym wpadł, był pierwszy raz użyty.

  Tu gościu, który pomagał się szprycować, wyjaśnia co i jak.

 19. Jak mamy sie czepiac poprawnej polszczyzny to pisze i mowi sie 2 razy z rzedu a nie pod rzad

  a jak z kolei ja miałbym się czepiać to pisze się z polskimi znakami, panie.

 20. Pasuje Ci nick, ale z tym "wszystko" to coś się pomyliłeś IMO

  Jak tłumaczysz to musisz się trzymać zasad języka, na który przekładasz. Nawet jak po angielsku było 2x to samo, to o ile nie cytujesz bezpośrednio, trzeba na to zwracać uwagę. Przynajmniej mnie tak uczono. Zastąp jedno wszystkie słowem wszelkie i już.

  Jaki sens miałoby wzięcie tego shitu przed samą walką, kiedy WIE, że będzie testowany, a zdać wszystkie 7 testów podczas przygotowań?

  Branie nagle przed walką oczywiście by nie miało absolutnie żadnego sensu. Nawet Jon taki głupi nie jest. Ja stawiam, że ktoś coś po prostu źle policzył i jego stężenie po cięciu wagi wyszło za wysokie. Ew. błąd dotyczył środka maskującego

 21. Ponoc postronne osoby widzialy jak Lesnar po cichutku skrada się do szatni Jonesa a potem skitral się u niego w szafie, na bank dosypal mu cos do ooshee.

 22. Ponoc postronne osoby widzialy jak Lesnar po cichutku skrada się do szatni Jonesa a potem skitral. Się u niego w szafie, na bank dosypal mu cos do ooshee.

  ja z kolei słyszałem, że kręcił się koło jego torby z kosmetykami gdy ten poszedł na kupkę do kibla. SPOILER

 23. Sprawa smierdzi na kilometr. Nigdy nie widziałam, by komisja tłumaczyła się z takich rzeczy więc co oni nagle tacy dobroduszni. Chętnie poczekam na dalsze badania i próbki mając nadzieję, że beknie za to nie Jones a właśnie USADA. Nie wiem, wyczuwam że będzie z tego burza.

  Taaa @Jakub Bijan i jego klakierzy rodem z Palikotowni  zaraz będą " się nabijać " co może kosmici zanieczyścili mocz i krew Bonsa"

  Nikt nie musiał Panie Jakubie i ferajna …. ale to nie na wasze główki chłopokii

 24. Pasuje Ci nick! Poprawiłem, dzięki.

  Uważam, że oczyszczą Jona. Jaki sens miałoby wzięcie tego shitu przed samą walką, kiedy WIE, że będzie testowany, a zdać wszystkie 7 testów podczas przygotowań? Fajny wywiad menadżer Jonesa dał w MMA Hour, polecam. 🙂

  Rzadko ostatnio wchodzę na cohones, ale "odpoczynek" od MMA pozwala złapać pewien dystans 🙂 Widzisz baju, Jon Jones był, jest i będzie idiotą. Cholernie zdolnym, cholernie utalentowanym, ale idiotą. Ćpanie, potrącenie ciężarnej i ucieczka z miejsca wypadku, wpadanie na koksach. Dla mnie taki facet powinien gnić w kryminale i zupełnie nie rozumiem ludzi którzy się z nim identyfikują. Wchodzimy w jakieś niebezpieczne myślenie że gwieździe można więcej, tylko dlatego że odstawia badziewną szopkę i z łzami żałuje na wizji za swoje grzechy? Koleś dawno mógł wygrzewać się na własnej wyspie, wyczyścić do końca półciężką, dorzucić wyczyszczenie ciężkiej, zgarnąć grube miliony i odejść niepokonany jako legenda tego sportu. Zamiast to zachowuje się jak niedorozwinięty umysłowo gimnazjalista, który nie potrafi postawić w życiu priorytetów i nic tego nie zmieni, on już taki zostanie i tyle.

 25. Taaa @Jakub Bijan i jego klakierzy rodem z Palikotowni  zaraz będą " się nabijać " co może kosmici zanieczyścili mocz i krew Bonsa"

  Nikt nie musiał Panie Jakubie i ferajna …. ale to nie na wasze główki chłopokii

  To kosmici czy Reptilianie? Ja bym stawiał że jaszczury Sorosa jednak.

 26. Rzadko ostatnio wchodzę na cohones, ale "odpoczynek" od MMA pozwala złapać pewien dystans 🙂 Widzisz baju, Jon Jones był, jest i będzie idiotą. Cholernie zdolnym, cholernie utalentowanym, ale idiotą. Ćpanie, potrącenie ciężarnej i ucieczka z miejsca wypadku, wpadanie na koksach. Dla mnie taki facet powinien gnić w kryminale i zupełnie nie rozumiem ludzi którzy się z nim identyfikują. Wchodzimy w jakieś niebezpieczne myślenie że gwieździe można więcej, tylko dlatego że odstawia badziewną szopkę i z łzami żałuje na wizji za swoje grzechy? Koleś dawno mógł wygrzewać się na własnej wyspie, wyczyścić do końca półciężką, dorzucić wyczyszczenie ciężkiej, zgarnąć grube miliony i odejść niepokonany jako legenda tego sportu. Zamiast to zachowuje się jak niedorozwinięty umysłowo gimnazjalista, który nie potrafi postawić w życiu priorytetów i nic tego nie zmieni, on już taki zostanie i tyle.

  Tęskniłem! Czemu "odpoczywałeś"? Przesyt?

 27. Widzę, że ekipa Jonesa wytacza sprawdzony argument o "zanieczyszczonym suplemencie". No ciekawe co tam wymyślą tym razem.

  Na trzy tygodnie przed walką sobie chciał przetestować nowy suplement? Czy może kupił nową porcję sprawdzonego towaru i ta akurat była zanieczyszczona? Nie wydaje mi się, ciekawe co pokażą wyniki testów.

  No i jest jeszcze jedna możliwość:

  https://www.bloodyelbow.com/2017/8/10/16125834/jon-jones-arm-injury-ufc-214-fight-week-mike-winkeljohn-mma-news-daniel-cormier-light-heavyweight

  Może wziął aas na tą kontuzję? To by tłumaczyło dlaczego nie wpadł wcześniej.

 28. a jak z kolei ja miałbym się czepiać to pisze się z polskimi znakami, panie.

  Z telefonu to 2 razy dłużej

 29. "Wstrzymajmy się z osądzaniem Jona Jonesa" – noż kurwa – sami wrzucają niepotwierdzoną drugą próbką informację, a teraz się "chcą wstrzymywać z osądzaniem" – fuck logic:???:, a druga sprawa, że nie pamiętam takich oświadczeń ze strony usada. Coś jest na rzeczy, pewnie druga próbka będzie ok:cool:

 30. "Wstrzymajmy się z osądzaniem Jona Jonesa" – noż kurwa – sami wrzucają niepotwierdzoną drugą próbką informację, a teraz się "chcą wstrzymywać z osądzaniem" – fuck logic

  No a kto go niby osądził? Wyniki badań to wyniki badań. Zanim zostajesz uznanym za winnego przez sąd jest coś takiego jak proces. Co ty sobie myślisz, że domniemanie niewinności zapewnia ci anonimowość i chroni przed przedstawieniem zarzutów? Ogłady kurwa, ludzie.

 31. Usada Ty kurwo. Jak można najpierw robić zamieszanie a potem czekajta z Inba jak już 90% bonesa zlinczowalo. Obrońcy się kurna znaleźli. Booooze widzisz i nie grzmisz

 32. Na trzy tygodnie przed walką sobie chciał przetestować nowy suplement? Czy może kupił nową porcję sprawdzonego towaru i ta akurat była zanieczyszczona? Nie wydaje mi się, ciekawe co pokażą wyniki testów.

  Jak chcesz użyć nowego suplementu, możesz zawsze poprosić USADA o sprawdzenie,czy wszystko gra, jak tego nie zrobisz to nie ma tłumaczenia w stylu, że "nowy suplement".

 33. Taki jeden mały kolo skrada mi czas 🙂

  Ja od marca będę miał takiego/taką drugiego/drugą (bo nie znam jeszcze płci) ale od cohones nigdy przerwy!!!:robbie::irish:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.