Daniel

Wyniki i relacja z gali w Toronto.

Po kapitalnej i nieoczekiwanie niezwykle wyrównanej walce Jon Jones (MMA 19-1) pokonał przez decyzję Alexandra Gustafssona (MMA 15-2) i obronił po raz szósty tytułu mistrza UFC w wadze półciężkiej.

Pretendent postawił mistrzowi trudne warunki już od pierwszych minut walki. Na kopnięcia „Bonesa” Szwed odpowiadał celnymi ciosami bokserskimi, a dodatkowo uderzeniem łokciem udało mu się rozbić jego łuk brwiowy. Co więcej, „Mauler” perfekcyjnie bronił wszystkich prób obaleń, a samemu raz położył na plecy cenionego zapaśnika. Jones znacznie lepiej wypadł w drugiej rundzie, kiedy udało mu się ulokować na twarzy Gustafssona kilka mocnych wysokich kopnięć. Żadne jednak nie naruszyło granitowej szczęki Skandynawa. Trzecia odsłona i początek czwartej to ponownie skuteczne boksowanie ze strony Alexa. Gdy wydawało się, że szala zwycięstwa w pojedynku zaczyna się przechylać na jego korzyść, obrońca tytułu trafił obrotowym łokciem, który wyraźnie zachwiał „wikingiem”. Następujące kolana na głowę w wykonaniu Jonesa nie naruszyły szczęki pretendenta na tyle, by pojedynek zakończył się przed czasem. W ostatniej rundzie Gustafsson był już jednak na tyle rozbity, iż po raz pierwszy w tej walce oddał obalenie i chociaż udało mu się szybko powrócić do stójki nie był już w stanie zapisać rundy na swoją korzyść. Ostatecznie sędziowie ocenili walkę dwukrotnie na 48-47 i raz 49-46 dla posiadacza pasa.

W drugiej walce wieczoru gali Renan Barao (MMA 31-1) po raz drugi obronił tymczasowy tytuł UFC w wadze koguciej, nokautując Eddiego Winelanda (MMA 20-9-1) na początku drugiej rundy. Po dość spokojnych pierwszych pięciu minutach, w których obaj zawodnicy wzajemnie się badali i wymieniali pojedyncze ciosy, w drugich Brazylijczyk rozpoczął z większym animuszem. W trzydziestej sekundzie Barao wystrzelił obrotówką na szczękę Amerykanina, po której musiał zadać jeszcze kilka ciosów w parterze, zanim sędzia przerwał pojedynek, dając mu kolejną wygraną. Była to trzydzieste pierwsze kolejne zwycięstwo zawodnika Nova Uniao.

W pojedynku, który najbardziej interesował polskich fanów podczas UFC 165 Daniel Omielańczuk (MMA 16-3-1) pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Nandora Guelmino (MMA 11-5-1) w walce w walce otwarcia gali UFC 165 w Toronto.

Polak bez wyraźnych oznak zdenerwowania rozpoczął pojedynek od kilku wysokich kopnięć i nieznacznie przeważał w pierwszej rundzie toczonej głównie w stójce. W drugiej odsłonie Daniel po raz pierwszy zranił rywala kilkoma lewymi sierpowymi. Chwilę potem obalił rywala, ale później niefrasobliwie oddał pozycję, próbując kimury na Austriaku. Od tego momentu inicjatywę przejął Guelmino, który wybronił się z techniki kończącej, a następnie kontrolował pojedynek z góry, zadając ciosy. W tym momencie walki obaj ciężcy byli już bardzo zmęczeni. W trzeciej rundzie Omielańczuk, mimo już wyraźnych problemów z kondycją, ponownie przejął inicjatywę. Pod koniec rundy udało mu się naruszyć rywala lewym sierpowym, a następnie zafundować mu potężny nokdaun tym samym ciosem, po którym zakończenie walki w parterze było już formalnością.

W drugiej walce w kategorii ciężkiej podczas kanadyjskiej gali Brendan Schaub (MMA 10-3) pozbawił przytomności duszeniem brabo kolegę z jednego sezonów TUF-a Matta Mitrione (MMA 6-3). Po kilku minutach wzajemnego badania, Schaub zaatakował zdecydowanie serią ciosów w stójce. Kiedy jednak Mitrione zbył jego atak uśmiechem na ustach, zawodnik z Kolorado błyskawicznie przeniósł walkę na ziemię. W parterze „The Hybrid” sprytnie wykorzystał błąd rywala i gdy ten odsłonił szyję w półgardzie zapiął kończące walkę duszenie.

Znany z występów w Polsce Francis Carmont (MMA 21-7) odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, bardzo wyraźnie pokonując wysoko notowanego Costasa Philippou (MMA 12-2). Francuz, przenosząc walkę na ziemię w każdej z rund, kontrolował rywala z góry i punktował uderzeniami. Philippou nie potrafił obronić żadnego z obaleń reprezentanta Tristar, ani uciec spod z niego w parterze i po ostatnim gongu nie miał żadnych szans na wygraną u sędziów. Pierwszy pojedynek głównej karty był popisem Khabiba Nurmagomedova (MMA 21-0). Niepokonany Rosjanin pewnie wypunktował Pata Healy’ego, skutecznie kontrując ciosami bokserskimi w rundzie pierwszej oraz popisując się swoimi firmowymi umiejętnościami zapaśniczymi w odsłonach drugiej i trzeciej.

W głównym pojedynku transmisji w FOX Sports 1 Myles Jury (MMA 13-0) i Mike Ricci (MMA 8-4) nie zapewnili fanom oczekiwanych atrakcji, przewalczając mało aktywnie pełne piętnaście minut. Zawodnik Alliance MMA przekonał do siebie dwóch z trzech sędziów obaleniami zdobytymi w dwóch z trzech rund. Udany debiut w największej organizacji MMA na świecie zapisał na swoim koncie Wilson Reis (MMA 17-4). Brazylijczyk po przegraniu pierwszej rundy z Ivanem Menjivarem (MMA 25-11), w kolejnych dominował już grapplingowo, a w trzeciej miał nawet przez dłuższą chwilę dosiad. Po piętnastu minutach sędziowie jednogłośnie orzekli jego wygraną. Stephen Thompson (MMA 8-1) zaliczył kolejne efektowne zwycięstwo w UFC, zatrzymując Chrisa Clementsa (MMA 11-5) w drugiej odsłonie. Nieoczekiwanie „Wonderboy” musiał uciec do obaleń i grapplingu, by wygrać pierwszą rundę. Jednak w drugiej Amerykanin, trenujący w teamie Tristar, wykorzystał to, co potrafi najlepiej i kombinacją mocnych ciosów rzucił Kanadyjczyka na ziemię i zakończył walkę. W pierwszej walce transmitowanej w stacji FOX Sports 1 Mitch Gagnon (MMA 10-2) nie dał żadnych szans Dustinowi Kimurze (MMA 10-1) i pozbawił go nieskazitelnego rekordu. Kanadyjczyk znakomicie trafiał urozmaiconymi kombinacjami bokserskimi i kolanami w klinczu, ale w czwartej minucie pierwszej rundy dał się złapać na potężny cios na korpus. Gdy Kimura poszedł za ciosem, Gagnon skontrował obaleniem, a kiedy przeciwnik oddał mu szyję, skoczył do gardy i tam zapiął duszenie na tyle skutecznie, że pozbawił Hawajczyka przytomności.

W trzech pozostałych walkach transmitowanych na Facebooku John Makdessi (MMA 12-2) już w pierwszej rundzie znokautował Renee Fortego (MMA 8-3), a Michelle Prazeres (MMA 17-1) i Alex Caceres (MMA 9-5) zwyciężyli przez niejednogłośne decyzje odpowiednio Jessego Ronsona (MMA 13-3) i Rolanda Delorme’a (MMA 9-2).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs: Jon Jones pok. Alexandra Gustafssona przez jednogłośną decyzję (2 x 48-47, 49-46).

Główna karta:

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza UFC w wadze koguciej
135 lbs: Renan Barao pok. Eddiego Winelanda przez TKO (obrotowe kopnięcie na głowę i uderzenia), 2. runda, 0:35.

265 lbs: Brendan Schaub pok. Matta Mitrione przez techniczne poddanie (brabo), 1. runda, 4:06.
185 lbs: Francis Carmont pok. Costasa Philippou przez jednogłośną decyzję, (2 x 30-27, 30-26).
155 lbs: Khabib Nurmagomedov pok. Pata Healy’ego przez jednogłośną decyzję, (3 x 30-27).

Walki w FOX Sports 1:

155 lbs: Myles Jury pok. Mike’a Ricciego przez niejednogłośną decyzję, (2 x 29-28, 28-29).
135 lbs: Wilson Reis pok. Ivana Menjivara przez jednogłośną decyzję, (3 x 29-28).
170 lbs: Stephen Thopmson pok. Chrisa Clementsa przez TKO (uderzenia w stójce), 2. runda, 1:27
135 lbs: Mitch Gagnon pok. Dustina Kimurę przez techniczne poddanie (gilotyna), 1. runda, 4:05.

Walki na Facebooku:

155 lbs: John Makdessi pok. Renee Fortego przez KO (lewy sierpowy i uderzenia w parterze), 1. runda, 2:01.
155 lbs: Michel Prazeres pok. Jesse’ego Ronsona przez niejednogłośną decyzję, (2 x 29-28, 28-29).
135 lbs: Alex Caceres pok. Rolanda Delorme’a przez niejednogłośną decyzję, (2 x 29-28, 28-29).
265 lbs: Daniel Omielańczuk pok. Nandora Guelmino przez KO (lewy sierpowy), 3. runda, 3:18.

3423 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 14. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 15. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 16. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 17. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 18. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 19. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 20. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 21. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 22. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 23. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 24. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 25. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 26. Lecimy w h.., jest dobrze w h**. jaram się w h**.
  Piwka, zieleń, betaloc, i zaczynamy jazdę 😛 .

 27. here we go !!!!

  do konca gali pewnie nie dotrwam bo przeziebiony jestem i zdycham ale moze sie uda maraton jak ta lala

 28. Witam wszystkich, mimo że na rocks-ach jestem już bardzo długo, pierwszy raz będę oglądać UFC na żywo. WAR DANIEL!!!

 29. Wiecie może panowie o czy będzie jakiś stream do studia ”Żona Daniela & others…” ? I jeśli tak to o której?

 30. jest ciśnienie 🙂 i 14 osób w pokoju 😉 niektórzy już na takiej bombie, że pewnie nie doczekają do walki 😉

 31. Fajnie czekać na UFC ze świadomością, że walczą tam Polacy. No i ta adrenalina, której nie czułem praktycznie od walk Gołoty za czasów jego świetności – coś wspaniałego! 🙂 

 32. Panowie znow w miedzy czassie chcialem wgrac avatara do konta i znow nie dalem rady od dluzszego juz czasu noie moge zalogowac sie na stronie gravatar mimo wykonanych wszystkich polecen

 33. ma ktoś stream do orange sport, bo ten ich player jest jakiś słaby :/

  Podbijam. Mógłby ktoś jakiś stream podrzucić? Shy

 34. jaram się. może nie tak jak przed walką Płetwala ale jaram się bo po raz kolejny jesteśmy świadkami historii !

 35. dobrze że Daniel będzie na FB, reszta to tam pfff Jones wytrze Gustafsonnem podłogę.

 36. ja czekam na khabiba .coste , barao i walka wieczoru tez jest dla mnie warta czekania do rana 🙂

 37. mi nie chce wejść 🙁 wyskakuje mi: "Nieprawidłowy nick."

  poyebało czy co ?:/

 38. Właśnie wymknąłem się żonce z łóżka cichaczem, coby zobaczyć efektownie debiutującego Daniela „Man, I can’t prenounce that” Omielańczuka.

 39. Czekamy i kibicujemy!!!Już jest dobrze bo jest UFC!A będzie lepiej jak będzie zwycięstwo w UFC! : )

 40. kurde studio godzine przed. Cos pieknego. Mam nadzieje na szybkie zwyciestwo

 41. Świetna karta, zazdroszczę tym, którzy do końca mogą zarwać noc 🙂

  Do boju Daniel! Nie ma lekceważenia, jak ktoś jest w UFC, potrafi uderzyć czy obalić to trzeba uważać i robić swoje.

 42. Ogień!  . gala sie nie zaczęła jeszcze a juz 3 strony w temacie z wynikami , az sie boje na czat wchodzic 😛

  WARRRRR DANIEL !

 43. Wiem ze głupie pytanie ale jak to obejrzeć na feccebooku ? Podesle ktoś link?

 44. @lukasyno
  Już znalazlem ale nie bangla. Moze sie jeszcze nie zaaczeło?

 45. szczerze to większych emocji dostarczają mi walki Overeema niż nielicznych Polaków w ufc ,ale 3mam kciuki,może coś sie wydarzy i to będzie pamiętna noc

 46. Nie można wrzucać streamów do orange sport? Bo mi na ich stronie nie lata. Jest napisane, że transmisja jest dostępna dla wyższych abonamentów. Chyba jestem za niski. Jak nie można wrzucać streamów to powiedzcie 🙂

 47. Supermario jesli masz nr w orange to załóż konto u nich i będzie śmigać normalnie.Ewentualnie wbij na chat tam na pewno ktoś cie poratuje

 48. temat z wynikami, 81 odpowiedzi – juz spenialem, ze pojebaly mi sie godziny albo jakies zawirowanie. :O

  15minut niespelna!

 49. Zaraz będziemy klękać przed plazmami 🙂
  Mam stress jakbym sam do ringu wychodził, jak nie większy 😛

 50. Ktoś będzie nagrywał z OS?

  Obejrzałbym sobie z ang komentarzem – jak łamią język na Danielu Laughing

 51. OS odpalone od godziny 21, sraczka odpalona gdzieś od 20-tej… War Daniel !!!

 52. http://www.olweb.tv/orange-sport

  stream do orange sport.. narazie oglądnąłem studio ale nie mam pewności czy będzie działać podczas walki..
  A i czasami sie zacina, tak raz na 10 minut..
  Także wbijajcie na własną odpowiedzialność;)

 53. To zajebiście panowie. Obejrzę sobie z komentarzem J&J'a już PO. A pierwszy raz na Youtubie. Ciekaw jestem co będą mówili o Danielu ang komentatorzy i jak to będą relacjonowali.

 54. Błagam już niech się to zacznie, bo walczę z moimi powiekami…. Od kilku godzin tylko siedzę przed kompem i czekam na walkę..

 55. Na  OS reklamy przed walką, a jak wejdziecie na youtube każą czekać jeszcze 15 min…

 56. Na fb @ ufc tv cisza póki co, czy to ja nie umiem obsługiwać tego ustrojstwa?

 57. Melduje się! Jestem cały zdenerwowany i nie moge się doczekać. WAR DANIEL,

 58. Studio Orange Sport trochę mi ostudziło emocje… powiedzieli, że Guelmino nie ma praktycznie szans 😀

  WAR DANIEL!!!!!!!

 59. Temat z wynikami na żywo jeszcze przed rozpoczęciem gali ma ponad 100 wpisów. Ogień!

 60. Plan na walkę jest taki że Daniel na ringu ma pomyśleć że Nandor nie ma pantofli i chcę się wbić na dyske, jako furtkę wejściową ma kojarzyć bramkę do oktagonu, i zrobić wszystko żeby niestosowanie ubrany Guelmino nie zdołał przedostać się do środka 😛

  Emocje, emocje zwiększam dawkę piwa, dymu, parze melise, oby się tylko telewizory nam uchowały od zniszczenia w skutek je*niecia pilotem.

 61. Witam, szanownych Państwa ! rozumiem, że Daniel rozwala Nadora za jakieś 30 minut ?

 62. ile mozna powtarzac, ze powtarzane bylo juz tysiac razy, ze powtorzyli juz wszyscy, ze Daniel walczy pierwszy i bedzie to zaraz?

 63. ciekawi mnie tylko jedno ile osob zostanie na reszte gali po walce Daniela Laughingjanusze pojda spac hehhe

 64. Ja od Fox Sports 1 w sierpniu nie oglądałem żadnego UFC na żywo, więc dzisiaj zarywam całą noc! 10 minut Panowie!

 65. Dana zwykle daje linki do darmowych prelimsów na swoim twitterze
  tym razem nie inaczej
  wystarczy skorzystać, a nie panikować 😉
  WAR DANIEL!!!

 66. Czarny ekran śmieci, aż się potem zalałem. hehe
  A to tylko danek marynarko zasłonił 🙂
  Oby 165 to był szczęśliwy numerek dla polskiego mma.
  Daniel weź powiedz że ci się śpieszy i właź do klatki, skończ to tak szybko żebyś zdążył jeszcze na żywo obejrzeć w telewizji 🙂 na orandzu 😛

 67. ile jeszcze do startu bo na fb nic nie ma jeszcze a na orange studio dalej ?

 68. Dobrze, że jest z kim poczatować podczas siedzenia po nocy. 😀
  Już na chwilę, już za moment!

 69. Ja już mam całe biurko w łupinach od słonecznika xD
  Palce pogryzione 🙂

 70. Janek pewnie czuje ten klimat 😀 wchodzi jakby sam szedł na walke 😀

 71. Dla prawdziwych patriotów, i fanów to ta walka trwa od kiedy się dowiedzieli że Daniel będzie w ufc, od tamtego momentu to 70% użytkowania telewizora to włączony orange a mojej drogi do ufc się naoglądałem że znam na pamięć.
  Mistrz w klatce, wpuście lwa.
  Idzie lew w zielonej koszulce, kur… niedobrze, zielony kolorem nadziei.

 72. Prawie walka Taekwondo, same kopnięcia prawie. Daniel juz słabo z siłami chyba..

 73. Na twitterze komentarze w stylu co prelimsy Bellatora robią na karcie UFC…

 74. byl lepszy ale co z tego jak dal dupy i jedna akcja przgral ta walke . mial go zamrozonego to zamist boksowac to poddanie chcial

 75. Chcialbym pozdrowic ta osobe co jak ktos powiedzial, ze Daniel przegra odrazu krzyczal, ze jest trollem.

 76. Wyszedł intelekt Daniela „my nie jesteśmy półmózgami” Omielańczuka.

 77. najgorszy ciężki w ufc > omielańczuk, niestety. Chyba, że w 3 rundzie pozamiata. Ale to i tak nic szczególnie nie zmieni

 78. Mógł kontrolować, poszedł po kimurę i już sie nie rusza, bo nie ma sił.. Źle to wygląda.

 79. Przekombinowal jednym slowem ii nie zdziwie sie jak koniec kariery w ufc bo walkaa kiepska dosc

 80. przy tej siatce mógłby go dopchnąć sam krok w tył i bombardowanie

 81. szkoda ze kondycja padła… ale z tym brzuszkiem al’a ja…to wiele się nie zwojuje w ufc 😛

 82. hehehe jakby byli w wodzie 🙂 i pokonywali opór materii.
  Wygląda to moim zdaniem jak pierwsza runda w zwolnionym tempie.

 83. Cardio zawiodło, mimo że go Daniel podłączył ładnie w 2 rundzie. Kurrrrr przegra to z tym workiem 🙁

 84. JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  KURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 85. Kurwa …. ale wygrana…. ja pi*rdole.
  buhahahahahahhahahah
  zajebiście: nokaut wieczoru

 86. myslalem ze juz po walce ale czy ta walka byla lepsza od krylov – palalei to bym nie powiedzial

 87. łał kurna wszystkich sasiadow i rodzicow obudzilem 🙂 piekny prezent na imieniny 🙂

 88. Kurka, ale się bałem na szczęście się udało. Daniel musi jeszcze nad cardio popracować.

 89. Wiem, że to na szybko, ale jak ktoś ma gifa z ko, to będę wdzięczny, bo kumpel chce zobaczyć

  //

  NVM, do usunięcia.

 90. Brawo Daniel, bonusu może nie będzie ale mimo zmęczenia wygrać przez ładny cios ! 

 91. Łoch co to było ! Już myślalem że Nandor to wygra na punkty…..ale jednak Polska górąąąąąąą! !!!

 92. Brawo Daniel! KO w debiucie, o to chodzi. Walka może nie porwała ale liczy się zwycięstwo.

 93. występ słaby ale KO było jak piorun 😀 myślicie że Danka go zostawi i da mu szanse jeszcze jedną walkę ??

 94. Jebnięcie 1 – klasa, brawo
  Ale dużo pracy przed Danielem. Juras chyba już był zesrany że Daniel może przegrać…

 95. Ku podtrzymaniu tradycji, żadna walka nie kończy się ładnym KO i 50k $ leci na konto Daniela! ; )

 96. Jasne że zostawi, Daniela.

  Nandor za taki występ to już może się pożegnać.

 97. Właśnie przyjechałem do domu ale nie zdążyłem na KO 😀 Voranek lub ktokolwiek dajcie linka z walką 🙂

 98. rodzicow i sasiadow pobudzilem 🙂
  serducho mi w 2 rundzie bilo mocno
  i pikne ko zajebisty prezent od Daniela na imieniny teraz moge spokojnie ogladac reszte

 99. Po raz pierwszy od dawna krzyczałem jak pojebany, gdy zawodnik wygrał. Daniel ma wiele do poprawy, ale dziś nie o tym, dziś się cieszymy.

 100. Sama walka nie była zła. Daniel mógł ją już wygrać w drugiej rundzie. Niepotrzebnie połasił się na kimurę. Mogł wtedy obijać, a potem dusić zza pleców. Kondycja pozostawia wiele do życzenia. KO świetne. Brawo Daniel 🙂

 101. czytam sobie popsuty czat, połowa jedzie po Danielu, pada KO i odzywa sie Renato

  "Chuj wam w dupę" 😀 Padłem 🙂

  Wiem jak wyglądała ta walka, ale pierwsze koty za płoty, trzeba kibicować i się cieszyć, że pierwszy ciężki z Polski, wygrywa w swoim debiucie przez fajne KO dla największej organizacji na świecie. Karta w historii zapisana jak najbardziej pozytywnie 

  Słyszeliście jak Janek krzyczał "Kop na łeb!"?:D
  Im not in danger, I Am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No! I am the one who knocks!

 102. każdy polak ma taką nadzieje ale Danka nie lubi słabych występów, w każdym razie wygrana jest kontrakt dalej będzie wypełniany, tego drugiego do ksw ;D

 103. Coś pięknego, reakcja typu 'what the hell just happend?' 

  Pora chyba na lepsze serwery. 🙂

 104. Pierwsze 2 minuty pierwszej rundy to myślałem że oszaleje akcja się toczyła że hej, ale te wysokie kopniaki to była strata staminy tylko, a Nandor w dodatku wszystkie wybronił.
  Druga runda nadzieja że Daniel przyhalmani a później wkur…..m się tylko.
  3 runda …… to tam jakieś zoombie chodziły, aż zobaczyłem Daniela power punch i to uratowało mi spokojny sen 🙂 DZIĘKI

 105. Co za grzmiącą bombę pierdolną Daniel w Nanodra szczękę, bym to zbadał na jego miejscu.

 106. Chuj z tym jak to wyglądało, każdy widział. Najważniejsza zielona belka na szerdogach. Sztab naprawi Daniela i będzie lepiej. Nandor z UFC poleci raczej. 

 107. padl serwer, wiec pisze dopiero teraz BRAWOOO DANIEL, PIEKNE KO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 108. Cacares bardzo mi sie podobał w tej walce. O ile pamiętam dobrze walke z Tezuką to była słaba ale ta świetna

 109. Pierwsza runda całkiem niezła, w drugiej – przeszarżował z tą kimurą z pleców. Każdy widział, jaka była trzecia, ale liczy się, ze walczył do samego końca i wykrzesał z siebie na tyle sił, aby posłać skutecznie Austriaka na deski.

  Jestem realistą i nie liczę na to, że Daniel zajdzie wysoko w UFC. Życzyłbym sobie, jemu i nam wszystkim, aby jego wyniki wystarczyły na tyle, by utrzymał się do przyszłorocznej polskiej gali. 

 110. Ciężko to wyglądało w drugiej rundzie, ale dał radę i znokautował w trzeciej. Chciałbym, aby Daniel otrzymał bonus za KO, ładnie weszło. Walka może nie porywająca dla osób spoza Polski, ale nokaut bardzo dobry. Są rzeczy do poprawy, ale i tak nie jest najgorzej :).

 111. alez Caceres pokazal stojke, swietnie punktowal, Dellorme bezradny mimo swojego bjj, pewnie troche Alex kuponow popsul. 😉

 112. Jakim cudem tu było split, Cacares tak niemiłosiernie jechał Delormea w 2 i 3 rundzie, że nie kupuje tego w żaden sposób.

 113. WTF, jak można było dać 29-28 dla Delorme? Caceres wygrał zdecydowanie drugą i trzecią rundę.

 114. Każde ciosy rękoma dochodziły celu, a Daniel jak na złość używał ich bardzo rzadko. Zbyt częste kopnięcia na głowę, tak jak się spodziewałem, odcięły szybciutko prąd Polakowi i później jak to wyglądało wszyscy widzieli. Tak jak po walce Piotrka byłem tak szczęśliwy, że biegałem przez 5 minut jak pojebany po całym domu (ktoś by mnie wtedy zobaczył jak nic zawinęliby mnie w kaftan), to tu mam strasznie mieszane odczucia, niby się zajebiście cieszę, ale forma Daniela nie wróży dobrze na przyszłość. Jedna przegrana w takim stylu i Danka będzie miał pretekst, żeby zerwać kontrakt i znając łysego na pewno to wykorzysta.

 115. A mojego Tweeta nawet nie było widać na ekranie buuuuuu nie oglądam więcej Orange Sport ;d Wie ktoś będzie więcej walk przed główną kartą na OS ? 

 116. Ale Jurasowi głupio w studiu jak każdy wypomina słabą kondycje Daniela 🙂

 117. "

  Nie wiem co kto chciał od Guelmino, ja po highlightach myślałem, że będzie ciężki do przejścia. Szkoda, że zabrakło paliwa, trochę dziwny gameplan, ale dobrze, że weszła ta bomba…i to po tym jak znowu szala przechylała się na korzyść rywala. Polacy będą znani z wychodzenia z opresji 😉

  Na razie kandydat do nagrody dobry, ciekawe jak to będzie później ;)"

  Post, który nie poszedł, bo serwery padły.

  Jak można w ogóle porównywać to do walki Krylova z Paleleiem…no comments. Za dużo high kicków, jeśli ma wejść to nie może być tak przewidywalny…Niepotrzebny, męczacy w nadmiarze klincz. Próba obalenia podmęczyła. Skończyło się dobrze, ale to polowanie na KO powinno być od początku 3 rundy. Guelmino pływal jeszcze bardziej i myślę, że od dłuższego czasu, gdy został naruszony wystarczyły właśnie jeden solidny cios. Najważniejsze, że do przodu.

 118. Zawsze mnie śmieszy jak ktoś zbija wage niżej a i tak przychodzi mu walczyć z większym przeciwnikiem, tak jak tutaj

 119. 1) Gratulacje dla Daniela

  2) Rogan wypowiadał w trakcie walki nazwisko Daniela lepiej od Janisza

  3) Dla nas nie wyglądało to fantastycznie, ale amerykańce docenili technikę Omeczka w stójce, wysiłek jaki włożył w próbę poddania, i ze zrozumieniem odnosili się do późniejszego pływania po ringu

 120. Grzechu, jesteś na Orange Sport, Twój tłit. 😀

   

  No podobo, ale nie widziałem Laughing

 121. ROGAN docenił pięści Daniela i mówił że powinien właśnie tego używać bo lepiej mu to wychodzi od Nanodra.

  Rogan wie co gada.

  WAR DANIEL!!

  PIJEMY ZA CIEBIE

 122. Dzięki, wam też transmisja stoi? Na yt się przeniosłem. Jak Prazeres przez 1 runde bo nie oglądałęm

 123. Niesamowite emocje, jak tak będą walczyć Polacy to zawał mam pewny! Gratulacje piękne KO.

 124. Oglądałem ten nokaut już 100 razy na orane sport i w postach, a zaraz znów powtórzą całą walkę. Cóż nie mogę się wykpić, trzeba obejrzeć.
  Janek brawo czynnie uczestniczyłeś w ufc.
  Trzeba więcej naszych tam wysłać, bo emocje przy takich walkach to piekło.

 125. Wie ktoś o której jest główna walka? Nie chce mi się tego szukać w >350 komentarzach ;).

 126. Tak jak się spodziewałem Prazeres będzie wycierał Kanadyjczykiem podłogę

 127. To chyba nie będzie dobry wieczór dla Kanadyjczyków. Już Delorme wtopił i Ronson prawdopodobnie też, bo Prezeres go zajeżdża fizycznie

 128. Jones pewnie gdzieś między 5 a 6 a.m. Mimo wszystko myślę, że Daniel to na punkty wygrywał po 2,5 rundy.

 129. Poniewaz serwer w koncu na to pozwala to choc ze sporym opoznieniem to jednak napisze, ze  jeeeeeeeeeeeeest ! Na analizy przyjdzie czas, Daniel choc sie nie przyznawal to za stres zwiazany z debiutem musial zaplacic. Wazne, ze bilans nowego otwarcia Polski w UFC wynosi na dzisiaj 2-0. Gdyby ta walka skoczyla sie w taki sposob w pierwszej rundzie to bylby niedosyt a tak byly emocje i KO jako epilog. Brawo !

 130. Właśnie obejrzałem na spokojnie drugi raz walkę Daniela, tym razem z angielskim komentarzem i wierzcie lub nie, ale Rogan z kolegą powiedzieli na chwilę przed nokautem Daniela, że walka jest wyrównana 🙂

  Jakby nie było-kondycha i ucieczki z parteru do poprawy!

 131. Gratulacje dla Daniela. Brawo
  W przeciwienstwie do tego, co mtos wyzej napisal, zwyciezcow mozna oceniac. Nawe trzeba.
  A to byla slaba walka w wykonaniu obydwu zawodnikow.
  Daniel popelnil duzy blad kiedy zdecydowal sie na probe kimury. Byl idealny moment na zadanie kilku kolejnych ciosow. I moglo byc po walce. Zla decyzja zakonczyla sie utrata pozycji, przegrana runda i utrata sil.
  Nokaut nieco szczesliwy. Uff… Wszystkim ulzylo.
  Ogolnie jednak z taka pistawa UFC sie nie zawojuje. Nie tylko kondycja jest do poprawy.
  Licze, ze Daniel wyciagnie wnioski. Wierze w niego.

 132. Ciężko pisać o walce Daniela z taką podjarką jak o walce Piotrka pisaliśmy pare dni temu. Po primo kondycyjnie to wyglądało strasznie. Ok rozumiem waga ciężka, nie będą latać po octagonie z prędkością światła ale dupy to nie urwało. Druga runda zamiast kończyć walkę przez g'n'p zaczyna się bawienie w bjj i dobrowolne przetoczenie się z kimurą gdzie chyba nie było za dużo miejsca na nią. Przyznam szczerze, ze nie wierzyłem, że w rundzie 3 coś się zmieni i tu miła niespodzianka. Jednak ta walka brulanie weryfikuje Daniela, który wg pomimo najlepszych wizji i życzeń w jego stronę do top 10 czy nawet top 15 dywizji nie wejdzie. Niemniej nie mam zamiaru umiejszać jego sukcesowi i temu, że bez wątpienia przechodzi do historii polskiego MMA.

  Nie było tak jak się spodziewaliśmy w 100 % ale kolejny Polak wygrywa w UFC. Gratulacje Daniel !

 133. KO pierwsza klasa.

  1 runda raczej wyrównana, Daniel dobrze zaczął, ale po za bezproduktywnym przepychaniem się przy siatce, za dużo kopał na głowę, to też kosztuje sporo sił, szczególnie, że intensywność tych kopnięć była dość wysoka, a Guelmino po jednej, dwóch próbach już był na tą technikę wyczulony.

  2 runda przegrana, znów dobry początek Daniela , napoczął Gulemino, potem próba kimury i zero paliwa w baku. Nandor co prawda jakiejś wielkiej krzywdy Polakowi z góry nie robił, ale to wystarczyło, aby Austriak wygrał tę odsłonę.

  3 runda w sumie wyrównana do momentu KO, choć to Daniel mimo ogromnego zmęczenia przejawiał jakąś inicjatywę.

  Na plus na pewno kopanie, boks przeciętny, z klinczu nic nie wynikało, widać za to, że Daniel ma instynkt do poddań. Tyle, że to wszystko jest nic nie warte bez kondycji, a ta jest tragiczna. Musi to Omielańczuk poprawić, bo bez tego nie ma czego szukać w UFC, a Guelmino to przecież jeden z najsłabszych ciężkich w UFC.

  Widać, że Omielańczuk jest niezłym, przekrojowym zawodnikiem, ale cardio to podstawa, bo tak naprawdę miał farta, że wygrał. Obaj Panowie byli w 3 rundzie tak zmordowani, że tutaj równie dobrze Austriak mógł zakończyć walkę w podobny sposób.

  Daniel na pewno jest bardziej wszechstronny, niż Guelmino, ale tak jak pisałem wcześniej, wszyscy praktycznie skazywali Nandora na pożarcie (nie wiem czemu) i to bardzo szybko, a jak to wyglądało wszyscy widzieli.

  W każdym razie gratulacje i oby bonus uśmiechnął się do Daniela.

 134. Ronson beznadziejny, ma słaniającego sie na nogach rywala a jest aktywny jak kot napłakał.

  Chociaż ładne ostatnie sekundy
  .Dying Is Your Latest Fashion.

 135. Tak sobie pomyślałem że Nandor właśnie stał się weteranem ufc i może ubiegać się o przywilej wstąpienia do najlepszej europejskiej organizacji MMA imienia Kiepskiego-Syna-Waldemara(KSW).

 136. dobra dwa kupony juz siedza. zwrocilo siá z nawiázká. A jeszcze 8 kuponów w grzeLaughing

 137. jak robil chyba”żółwia”to mało w gacie nie narobiłem
  tez trochę najezdzalem ze stresu ale teraz mi wstyd
  1 walka w ufc , gadka szmatka zbyt pewna przed walka, imo stres się udzielil w walce

  szacun, następne będą lepsze !!

 138. "Brzydki" nokaut, przebić wizualność nokautu Daniela łatwo nie będzie, ale jeszcze dużo walk.

 139. mam nadzieje jeden zamyka mitrone  drugi menjivar

  trzecii jeszcze nie tkniety

 140. podają że Jones ma 100% skutecznosci obron (16) a pamiętam że Evans go obalił na sam koniec 5 rundy

 141. Wadze ciężkiej zawsze wybaczam brak kondychy. Waga ciężka nie jest na długie dystanse 😀

 142. Najgorsze jest to gadanie przez tego redaktora w OS piepszy takie glupoty ze az zal. Juz nie wiadomo jak wysoko chce wynosic Daniela w rankingach.
  Juras bedzie mial co robic dalej przygotowujac Daniela oby tylko lepiej.

 143. Jones wygra, broda mu urośnie jeszcze bardziej razem z brodą ego.
  W końcu zje czekoladę i zmieni kategorie, więc czekam.

 144. Brawo Daniel! Choć tak na zimno, to nie wróżę mu kariery w UFC. Hallmann jeszcze powalczy, może nawet coś tam osiągnie. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale jest różnica w zaprezentowaniu się w debiucie między tymi zawodnikami.

 145. Dzis wyjatkowo ogladam cala gale wlacznie z prelimsami, polak wygrac emocje jeszcze sa 🙂

 146. Jak się ta nuta Brazylijska nazywa co teraz na os leci nie mogę znaleźć

 147. panowie mimo prob i bledow nie moge zalogowac sie czy zmienic hasla na stronie gravatar prosilbym o instrukcje

 148. Moze co niektorzy maja do roboty na rano, nie zazdroszcze im. W karcie glownej wszystkie pojedynki sa dobre, warto ogladac calosc

 149. Omleciak słaboo mimo wygranej , straszny niedosyt i obawa o dalszą karierę 

 150. chyba kolejny kupon poszedl sie jeb..

  moim tez ale moze fartem dadza mu dec i ocala moj kupn hehhe

 151. Po minie Gustafsona i po jego ruchach do kamery widzę że on już wie co dzisiaj będzie się działo 😀

 152. panowie wiem ze glupie pytanie jak na debiut na forum ale czy moglbym was poprosic o link na czat bo nie moge odnalesc 

 153. Jury to jest porażka. Odkąd przeleżał perspektwicznego Johnsona mega działa mi na nerwy. L’n’p.

 154. No raczej, chłop szarpie się o te obalenie przez pół rundy, a potem za chuj nie wie co zrobić…

 155. Dzjuri by lezaca decyzja, slaba walka na zakonczenie karty wstepnej, a to na nia ostrzylem sobie zeby. :C

  COME ON PAT!

 156. rusek zniszczy teraz:) prawie usnelem na walce jurego

  czekam na wygrana mitrone to troche zmiejsze straty na tej gali

 157. Fatala walka, ale inny rezultat niz wygrana Jury’ego bylby nieporoumieniem.

 158. Zmulila mnie w chu* ta walka, pier*ole ide w kime WAR VORANEK
  narazie wszytskim

 159. Zycha nie ty jeden, ja na szczęście piszę rozdział pracy magisterskiej, to mam się czym zająć 🙂

 160. Siema, sorry po Danielu już nie oglądałem ,musiałem się pouczyć. Mamy jakieś szanse na nokaut wieczoru? Czy były jakieś piękniejsze?

 161. Raczej nie, ale moge być nieobiektywny 🙂 Kurwa to co walczy Rusek to jest niesamowite, tak niby chaotycznie, ale wszystko z planem 🙂 Zajebiste uniki

 162. Dagestanczyk w swoim stylu, troche sie dziwilem jak typowa redakcja, bo chyba bylo pol na pol

 163. To jest tempo, super walka Khabiba, szykuje się pretendent dał z siebie 100%

 164. Wjechał brutalnie Ruski Orzeł, te wyniesienie przez cały oktagon i slam lepszy od akcji Matta Hughesa. 😀 Jednak ma ten chłopak wielki talent do MMA.

 165. Khabib jest mega kozakiem, na titleshota jeszcze moim zdaniem za wcześnie, ale za walkę, dwie, można mu dać 🙂

 166. Jak można przewalczyć pełen dystans i nawet nie dyszeć za bardzo na koniec?
  Rusek dobry ananas, piękna walka.

 167. Schaboszczak ma wygrać. Lubię te emocje, kiedy każdy cios jego rywala może go uśpić, a i tak kibicuję Brendanowi.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 168. Musze przyznać, że nie wierzyłem w zwycięstwo Schaba, sądziłem, że dostanie cepa i pójdzie spać 🙂 ale pięknie to zrobił :0

 169. Powinien powstać temat The Best of Andrzej Janisz.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 170. Każdy ogląda a nikt nie poratuje linkiem do streama, smutne to. Odsłyacie na forum a tam ludzie zajęci sa tym samym, co wy tutaj, czyli komentowaniem na żywo.

 171. Teraz Janisz zajumal Barao 10 zwycięstw z rekordu ;-D A mitrione to jednak zawodnik z mocnym ciosem i NIC poza tym. Teraz Barao przez poddanie.

 172. Pięknie, zaskoczył nawet tak szybkiego rywala.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 173. Obrotowka kozak. Szkoda tylko, ze zabrał bonus Danielowi. Mam nadzieję, ze dojdzie do walki z Cruzem. Ciezko w niej wytypować faworyta, chociaz ze względu na przerwę Cruza, chyba faworytem bedzie Barao.

 174. maras, mogło. 🙂 Żeby teraz Żonsowi się pojebało i można iść spać w dobrym humorze. 😀

  A teraz zejdźmy na Ziemię. Bąs TKO 2 runda.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 175. Bas wygra. I to bedzie jego ostatnia zwycieska obrona. Potem Cormier pozamiata.

 176. To teraz pora na Dżons Bąs Dżonsa i jego łokcie.

  A może jakaś niespodzianka będzie 🙂

 177. Sędziowie mogą orzec w obie strony. Oby kondycja Gustafsona nie zawiodła.

 178. Coś już sie uspokoił Gustafsson. Ja bym chętnie zobaczył jak pas zmienia właściciela.

 179. Już można powiedzieć, że najtrudniejsza obrona mistrza (jak nie walka w karierze). Gus trochę wiosłuje tym dżabem…

 180. Gustafon kozak, ale widać że kiedy Jones nie ma przewagi fizycznosci – duzo traci.

 181. Ja rowniez ale widac ze jj coraz lepiej I smielej sobie poczyna niestety

 182. Jak Jones jest niszczycielem, to troche nie ma dzis amunicji.
  W związku z tym nie wiem jak nazwać Caina:) On pociska jak szmaty wiekszych od siebie/

 183. Nie ma co szacunek dla vikinga leb ma z kamienia szkoda ale pokaz klase I mega serducho

 184. Bąs obronił pas zapewne, chociaż po takim starciu chciałbym inaczej. Gustafsson – kozak

 185. Kiepską pamięć ma Juras. Ja całkiem niedawno pamiętam taką walkę: Henderson – Rua (co do nie pamiętania o takiej batalii w półciężkiej) — 49 – 46 to przesada.

 186. Texeira nie da rady na bank, jedynie Gustaffson w rewanżu może pozbawić Jonesa mistrzostwa

 187. najgorsza walka na tej gali to walka Polaka… smutne to jakim Daniel jest waleniem…

 188. szucik pojebalo? Jeśli walka Jury vs Ricci była lepsza niż walka Daniela, to masz coś z oczami

 189. WNOSZE O POWROT KACZKI, NA CZACIE BYLO TYSIAC LUDZI NA MNIE JEDNEGO.

  a nawet nie pisalem glupot, po 3 rundzie przyznalem, ze bedzie ciezka decyzja, serio!!!

  ale hejt z Jona przeszedl na mnie, przykro.

  NAJLEPSZY LHW W HISTORII UFC, BEJBI!!!

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 190. Jones wygrał w pełni zasłużenie. Szkoda mi trochę Alexa, gdyby nie Bones to Szwed mógłby być długo, długo dominatorem w tej kategorii, a tak zawsze będzie drugi.

 191. Jednak nie mylili się ci, którzy mówili o Gusie tak dobrze. Od dziś przestaję go lubić… zaczynam uwielbiać. 😀 Czekam na rewanż, bo Szwed chyba jednak ma sposób na Żonsa, tylko trzeba popełniać mniej błędów, a pas może powędrować na jego biodra.

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 192. Powiem jeszcze raz, Bones bez przewagi warunków traci baaardzo wiele.
  Ta walka wiele zweryfikowała – jak dla mnie Bones wrócił z ” innej planety” na ziemię.

 193. Jaka wygrana Alexa? co tam ktos wyzej pisze , JJ wygral jak nic , jak Alex ustal te ,niektore ciosy to niemam pojecia.

 194. To co pokazali obaj to istne mistrzowstwo Applause Kapiatlny pojedynek. Jeśli Jones zostanie w LHW to rewanż musi się odbyć

 195. Ja też zwariowałem jak ustał te highkicki i obrotowe łokcie. Janisz miał rację, łeb wikinga, jakby pod skórą miał hełm z rogami. Moim zdaniem kandydat do walki roku

 196. Pierwsza uczciwa walka w obronie pasa w wykonaniu Jonesa. (warunki fizyczne) Alex to prawdziwy wiking. Rozmiar ma znaczenie. 🙂

 197. Janisz i Juras radzę zalozyc fan club Jonesa (osobiście bardzo lubię Wasze komentarze ale w main evencie wasze sympatie były oczywiste)
  Wydaje mi sie ze jednak Mr. head coach Nastula Team zabrakło czegoś w przygotowaniach – moze jednak warto jeździć na Ufc ze swoimi 'wychowankami’ i złamać te wyjątkowo profesjonalne podejście (najpierw tv a pózniej treningi)

 198. GDZIE SĄ EKSPERCI ! ? którzy po mnie jechali jak mówiłem że Alex zagrozi JJ ??? Warunki fizyczne panowie zasięg wzrost ! Wiem co mówię Mądrale

 199. Jones musi nauczyć się walczyć od pierwszego gongu. Z Evansem zaczął od drugiej rundy, Belfort prawie go w niej poddał. Również Alex zaliczył lepszy start. Kiedyś może to się na nim zemścić. Brawo dla Szweda za świetny występ ale król jest tylko jeden.

 200. zapomnialem dodac: z czego kurwa zrobiona jest glowa Alexa? go mozna 'ubic' chyba tylko poddaniem.

 201. Teraz UFC powinno zestawić JJ z Gloverem, a Maulerowi dać rewanż z Davisem jako eliminator

 202. tak, Maulerowi dac Davisa na eliminator i niech razem sie do niego przygotowywuja, myslales o pracy matchmakera kiedys?

 203. Wow! Nie spodziewałem się tak wyrównanej walki. Nie doceniałem Gustafssona! Co za walka.

 204. Comber dobry troll, jak urosnie z parenascie cm i wydluzy rece na sredniowiecznej maszynie do tortur to widze go o ts'a, niech najpierw zetnie do tych 205. 🙂

 205. Trudno teraz powiedzieć. Po wygranej z Baderem, UFC zapowiadało go jako kolejnego pretendenta, ale jest jeszcze Cormier…

 206. Comber dobry troll, jak urosnie z parenascie cm i wydluzy rece na sredniowiecznej maszynie do tortur to widze go o ts'a, niech najpierw zetnie do tych 205. 🙂

  +1

  Comber, najwidoczniej zmęczenie daje Ci się we znaki. Dobranoc Laughing

 207. Troche na wyrost to ciagle gadanie, ze Bones to zawodnik z innej planety. Szczerze? I ze moze on zdobyc pas wagi ciezkiej, nie wydaje mi sie.
  Zawodnik z innej planety to Velasquez, ktory niszczy wszystkich niezaleznie od warunkow fizycznych swoich rywali.
  Walka bardzo dobra, moze to troche ostudzi Jona

 208. Myślę że Davis jeszcze może jeszcze miec coś do powiedzenia. Od walki z Evansem trochę mineło, ma zasięg, jest silny no i trenuje razem z Gustafsonem. Moim zdaniem Mauler mógł się pokusic o więcej łokci w półdystansie, ale pokazał że Jones nie jest z innej planety.

 209. Po dzisiejszym, to napweno nie widziałbym Bonesa z Cainem/JDS, ale że jest z innej planety(był:) to chodzi mi o jego genialne kombinacje, podobnie zresztą jak u Andersona. Ale widać, że przeciwnik z dobrym zasięgiem może sprowadzić go na ziemię, tak jak ktoś wyżej napisał.

 210.  Alex naprawde ma twardy leb ,przyjac tyle lokci i kopniec na glowe ,a ten caly czas stoi. To co mowilem  , Alex ma szybkie ciosy i widac ,tez strategie walki opieral na Machidzie , latal w kolo klatki jak szalony.

 211. Macie jakieś pomysły na przyszłość tej wagi? Myślicie, że Cain w przypadku przegranej mógłby zejść wage niżej. Ja nie widzę w LHW nikogo, kto mógłby pokonac JJ. Mauler odwalił kawał dobrej roboty, ale w rewanżu raczej by znowu przegrał.

 212. Cain nie zejdzie do LHW no chance stary ,nawet jakby wtopil z JDS 2 razy pod rzad to on jest tak zawziety ,ze zadalby zemsty

 213. Podobnie zresztą i Dos Santos. Może jak Overeem przegra z Mirem i Dana będzie chciał go zwolnić, to on powie że wraca do swojej pierwotnej wagi:) Chyba Jones pójdzie na emeryturę przed 30stką, bo nie będzie miał co robić.

 214. to jest MMA i chociaz cenie JJ ,jeden strzal i po zabawie ,wiec spokojnie z ta emerytura JJ i zadna porazka userze.

 215. a musze chyba iśc do spania, bo straciłem godzine czasu na gdybaniu o Jonesie, dobranoc:)

 216. Cain nie zejdzie nizej zreszta czemu jak wszystkich deklasuje w swojej wadze. Jesli by teraz przegral to wroci jeszcze mocniejszy i znow odbierze swoj pas. Velasquez moze przegrac wszystko jest mozliwe, ale to byloby znow zaskoczenie i sensacja, ale wierze ze tak nie bedzie

 217. Nie oglądałem w nocy – tylko teraz na zimno… I nie podzielę optymizmu niektórych. Słabiutka walka Daniela… Kondycja na pewno nie na ufc.. Gdyby nie KO – to byłaby to jedna z gorszych walk w ufc jakie widziałem..

  KO trochę to zmieniło, ale gdybym nie był Polakiem to…

 218. Dzięki, powyższy mi i tak śmiga.

  Gdyby nie wszedł ten łokieć pod koniec czwartej rundy, mielibyśmy nowego mistrza w LHW.. Szkoda.

  Ale do tej pory nie wiem, gdzie tutaj można widzieć walkę roku, a co dopiero najlepszą walkę w LHW kiedykolwiek?! Dobry pojedynek,ale bez przesady.
  Gracias por todo, Jose!

 219. Dla mnie w walce wieczoru powinni ogłość remis, Jones zostaje z pasem i nastepna walką byłby rewanż. a ten pojeb który dał 49-46 powinein zostac zwolniony…..
  Idę odgladac reztę pojedynków,

  BRAWO DANIEL!!!!!!!!!!!!!!

 220. byłem całym sercem za Szwedem, walka była wyrównana, ale lepszy był JJ. szacunek dla Szweda za obrony przed obaleniami i boks ! fantastyczna robota z Davisem przy zapasach.

  walka była dobra, emocjonująca, do końca można było wierzyć, że będzie nowy mistrz, ale najlepsza walka w historii LHW w UFC ? nie ma takiej opcji ! na szybko stwierdzam, że nie jest to nawet walka roku 😛

  jestem ciekaw zdania JJ na temat Szweda po walce 😛 Szwed tak jak mówił był bardziej ruchliwy, miał przewagę szybkości- rozumianą nie tylko jako refleks, ale ogólną koordynację i zwinność.

  mam nadzieję, że Sherdog pójdzie wreszcie po rozum do głowy i doceni Szweda, bo przed walką w rankingach był za Evansem (brak słów), za Hendersonem (no comments…).

  Pozdro dla fanów MMA !! 😉

 221. Lepszy był JJ? Do momentu tego łokcia wygrał tylko 2 rundę i się zapowiadało,że przegra i piątą rundę. Dużo lepszy to on nie był, 48-47 to max dla niego w tej walce.

 222. Wielkie brawa dla Maulera Applause. Wydaje mi się, że jest on tym zawodnikiem, który może zrzucić Jonesa z tronu w przypadku rewanżu. I faktycznie szczenę ma chyba z granitu O_O

 223. Ależ ME, niesamowita walka, nie przypominam sobie lepszej w tej roku. Gustafsson co pokazał jaki boks jaka szczena, kapitalny zawodnik. Zaskoczył nie tylko mnie, ale również Jonesa. Siedziałem i wlepiałem w oczy w TV z niedowierzaniem co widzę. Wielki szacunek dla nich.

  Barao, również zajebiste KO. Wineland ręce i obrony przed obaleniami perfekt, lecz obrona szwankuje, mało balansu, głowa bardzo sztywna, łatwy do trafienia jest.

 224. Jon Jones you ain’t know nothing about boxing!
  Alex wygrales 3 pierwsze rundy jestes nowym mistrzem

 225. Czyli to jednak warunki fizyczne decydują o dominacji Bonsa w LHW. Gustaf to pięknie udowodnił. Niestety ale po tej walce stwierdzam że JJ niema szans na zdobycie pasa HW.

 226. Alex pokazał wszystkim że Jones nie jest genialnym zawodnikiem MMA. On poprostu ma genialne warunki fizyczne, które potrafi wykorzystać. Bez ich przewagi nie jest wcale takim hero.

 227. Kapitalna walka Jonesa i Gustafssona. Przekrój technik w stójce był fenomenalny. Było wszystko: łokcie, obrotówki, kolana…
  Trzeba docenić postawę Szweda. Świetne obrony przed obaleniami, Jones zanotował udane sprowadzenie dopiero w ostatniej rundzie!
  Pierwsze starcie to kapitalny pokaz Gustafssona, który świetnie realizował plan taktyczny. Czwarta również na jego korzyść.

  Wiadomo, że na punkty z Mistrzem i to w dodatku z J.Jonesem wygrać jest bardzo trudno. Ale Alexander pokazał, że można zagrozić Amerykaninowi.

  Tylko kto będzie w stanie? Teixeira? Nie sądzę.

 228. Oglądam ME już 4 raz i mam dziwne wrażenie że Alex powinien wygrać. Nie jestem w posiadaniu dokumentów świadczących o moich kompetencjach w kwestii punktowania walk jednak:
  1 i 2 runda dla wikinga, który robił z Bonsem w tym czasie to co nikt inny wcześniej + po 2 rundzie gest bezradności czyli podniesione ręce i okrzyki Jonesa. 3 runda bardzo wyrównana ale nie dał bym jej Bonsowi. 4 dla Alexa, jedyne ostatnie 15 sec dla Jonesa. 5 runda niech będzie dla czarnego, niech ma coś od życia w ramach przykrej historii.
  Wiele razy pisałem że bardzo bym chciał zobaczyć JBJ z kimś o zbliżonych gabarytach i umiejętnościach, rozmiar ma znaczenie dlatego też tak wielu zawodników zbija przed walką. JBJ nigdy w UFC nie musiał kopać tak wysoko ani używać łokci na takiej wysokości więc była to inna siła ciosów niż ta, którą miał okazje posmakować np. Shogun, Machida czy Vitor. Naturalnie nie umniejszam wikingowi który ma czaszkę z kamienia. (Od dzisiaj wbija do mojego top 5)
  Joe Rogan także 2 razy przed 5 rundą powiedział że Bones musi zakończyć walkę przed czasem aby zachować tytuł.
  Karty sędziowskie to jakaś magia a przede wszystkim 49-46. Mam nadzieje zobaczyć rewanż w Szwecji.

 229. Voranek, nagrałeś mój debiut na OS? Laughing

  Całkiem fajna gala. Ale to 49-46 to który dał?

 230. Świetny ME. Trzymałem kciuki za Alexem, ale trochę zabrakło. To niesamowite jak groźny JJ jest w stójce nie stosując prawie żadnych technik bokserskich. Gustaffson miałby szansę to wygrać gdyby nie słaba końcówka 4 rundy, która wpłynęła na dominację JJ w 5 rundzie. To chyba zdecydowało. Fajnie, że ktoś wreszcie przycisnął mistrza. Mam nadzieję, że kiedyś dojdzie do rewanżu. Glovera w walce z JJ po prostu nie widzę.

  Co do Daniela to cieszy zwycięstwo. Kondycji nie ma sensu krytykować bo zastanówmy się ile walk wagi ciężkiej dochodzi do 3 rundy…niewiele. Ważne, że Daniel wykrzesał z siebie jeszcze trochę siły i efektownie skończył walkę.

  Bardzo dobra gala.

 231. Alex robi taki progress, że jak dla mnie jezeli wygra teraz 2, 3, czy 4 walki i dostanie rewanż, będzie dla mnie faworytem. Gdzie teraz są ci którzy uważali że Gustaffson jest pretendentem o sportowej wartości Sonnena? Kursy na Szweda były cholernie nieadekwatne do jego umiejętności i tego co poazał w walce. 

  Cholernie wyrównana walka , mogła iść w dwie strony. 1 runda Gustaw, druga mogła iść w obie chociaż bardziej na Jonesa, 3 w dwie strony ale bardziej na Gustawa, czwarta – tu Gustaffson zaczął pięknie, ale końcowka zepsuła mu punktację, 5 Jones. Ogólnie mogło tu być 49-46 Jones, ale 48-47 dla Szweda również wcale nie byłoby kontrowersją, co pokazuje jak bardzo wyrównana byłą walka i jaką poprzeczkę postawił mistrzowi Alex.  

  Barao pięknie. Jury mnie zdenerwował swoją postawą, a Carmonta nie cierpię jeszzce bardziej po tej pseudo-walce a'la Fitch. 

 232. Omielańczuk i Nandor pokazali w 3 r to co lubie bardzo 🙂 ….the walking dead 😉 , brawo dla Daniela..serducho wielkie jak cholera 🙂 ( ale widać to cechuje Polaków w UFC ), Jones vs Gustafsson- kapitalna walka, werdykt sprawiedliwy runda 1 i 4 dla Alexa , 2,3 i 5 dla Jonesa

 233. ale co prawda to prawda : JJ nawet bez ”boksu” w stójce jest groźny jak mało kto … kolana, łokcie:) ciekawe jakby zawalczył z Jankiem Błachowiczem na KSW bez łokci ? 😛
  żartuje oczywiście, przy całym szacunku dla Janka musieliby go wynosić z ringu 😛 ciekawe jakby się wszystko w LHW potoczyło gdyby dosżło do walki Gustaffsson – Mousasi , ? 😛

 234. Guelmino vs Omielańczuk – słaby występ Polaka, który dostaje najprawdopodobniej najsłabszego ciężkiego z kontraktem w UFC a oddaje mu rundy. Szczęśliwie dla Daniela udaje mu sie ładnie trafić Austriaka w 3 rundzie i mamy pozamiatane ale Omielańczuk niestety pokazał sie słaaabo i jak chce pozostać w UFC najdłużej to mnóstwo rzeczy do poprawy. Mam nadzieje, że tak będzie.

  Jones vs Gustafsson – Zajebista walka! Nie pamiętam żebym sie tak ekscytował ogladając jakąkolwiek walke Jonesa. Szwed okazał sie być pierwszym przeciwnikiem, który stanowi jakieś realne zagrożenie dla Bonesa (sorry Machida, uwielbiam cie ale jedna trafiejka w 1 rundzie to jednak za mało) – a byłem przekonany, że dla niego za wcześnie i zostanie zjedzony! Alex okazał sie być pierwszym zawodnikiem, który potrafił obalić Jonesa w UFC, w dodatku sam niemal ani razu nie poleciał na plecy a w stójce szedł z mistrzem łeb w łeb. Zdecydowanie Szwed lepiej pracował prostym i trafiał w głowe a Jones rzucał swoimi spinning-shitami i udało mu sie zamroczyć przeciwnika pod koniec 4 rundy. Jedynym minusem występu Gustafssona okazała sie być kondycja bo w 5 rundzie zaczął już umierać kiedy mistrz trzymał sie jeszcze całkiem nieźle ale nie ma co krytykować Alexa. Dał niesamowity występ.
  Z decyzją sie jakoś nie zgadzam… Albo powiem inaczej – jak najbardziej przełkne to, że sędziowie dali walke Jonesowi… ale że żaden sie nie zdecydował na Gustafssona? Cmon, that was goddamn close! Split był tutaj wskazany aby oddać co sie w tej walce działo.
  Podobno rewanż już klepnięty i mimo, że walka była świetna a Alexander zaimponował mi cholernie – to nie wiem po co to komu tak wcześnie. Szwed potrzebuje czasu na poprawienie braków bo inaczej za drugim razem Jones jako zawodnik-maszyna już nie pozwoli mu na tak dużo.

  Schaub vs Mittrione – Niezły występ Schauba, który najwyraźniej zaczął trenować troche zapasów i BJJ widząc jak mu nie idą stójkowe bitki (reinkarnacja Andreia Arlovskiego – bije świetnie ale trafiony sypie sie od razu). Dziwi mnie troche podejście Mittrione, który aby wygrać powinien wjechać w rywala jak rozgrzany nóż w masło – tak jak zrobił z Phil De Friesem a pozwolił mu sie rozkręcić.

  Carmont vs Philippou – oglądałem wersje walki bez połowy pierwszej rundy. I to co zobaczyłem sprawiło, ze serce mi zaczęło krwawić. Zamulający francuzik, przyjaciel sędziów sukcesywnie obala mocnego Philippou i go tam utrzymuje… Walke zacząłęm przewijać bo każda runda wyglądała tak samo i nie była ciekawa. Cypryjczyk ostro zawiódł.

  Prezeres vs Ronson – Nic ciekawego. Prezeres nastawił sie na obalenia i l&p co udawało mu sie bez problemu przez dwie rundy dzięki przewadze siły. W trzeciej rundzie wypompował sie ale Ronson nic ciekawego na tym nie ugrał i zmoczył całe starcie. Według mnie nie powinno być tu nawet split.

   

  Cacares vs Delorme – świetna walka z kolejnym "splitem" z dupy. Skoro tutaj był split a w walce wieczoru nie było… a mniejsza. Delorme miał coś do gadania tylko w pierwszej rundzie kiedy posłał Cacaresa na glebe. Jednak w 2 i 3 rundzie Alex sukcesywnie utrzymywał walke w górze gdzie zafundował Rolandowi niezłe, niekonwencjonalne lanie. Z Alexa może być jeszcze bardzo ciekawy zawodnik.

  Nurmagomedov vs Healy – Całkiem wyrównane starcie. Byłem pewny, że Healy wjedzie w ruska jak walec po tym co zrobił z Millerem (fe-no-me-na-lny występ) ale Khabib zwyczajnie miał na rywala argumenty i chyba go troche niedoceniłem. Częściej trafiał w stójce i uruchamial zapasy nabijając punkty u sędziów. Healy miał tylko momenty choć walczył dzielnie.
  .Dying Is Your Latest Fashion.

 235. przyznam szczerze, ze Gustafsson mnie strasznie pozytywnie zaskoczył. Liczyłem, że Jones skończy go w 1 rundzie a tym czasem po pierwszej rundzie zaczęły mi się pojawiać myśli, ze jak Mauler go posle w dechy to będzie całkiem wporządku. Naprawdę fajna walka i liczę, że dojdzie do rewanżu dość szybko.

 236. Jones vs Gustaf to dla mnie walka roku. A czwarta runda to kondytat do rundy roku. Cholernie denerwowały mnie te dropkicki Jonesa. Ogromne brawa dla Maulera za to, że przetrwał te wszystkie high kicki i łokcie. Chyba nikt nie spodziewał się, że Szwed będzie bronił obaleń Jonesa, samemu dwukrotnie go obalając. Walkę punktowałem 49:47. Pierwsza runda dla Gustafa i czwarta na remis. Przyjemnie się patrzy, jak Alex się rozwija. Rewanż chętnie, ale za kilka walk.

  Barao vs Wineland, co tu dużo mówić. Kapitalny nokaut. Mam nadzieję, że Cruz wróci na początku 2014 i dojdzie do bardzo oczekiwanej unifikacji.

  Zadziwiła mnie ogromna bezradność Costy. To nie jest materiał na czołówkę. Zresztą podobnie jak Carmont. Obydwaj mogliby kandydować do tytułu „najgorszych najlepszych zawodników”.

  Tą metkę można odczepić od Nurmy. Zdecydowanie zawodnik na top 5. Może nie teraz, ale za jakiś czas na pewno. Na tle dobrego Healy’ego zaprezentował się bardzo dobrze. Jednak w ścisłym topie na razie mógłby sobie nie poradzić. Pettis, Bendo, Thomson, Grant, Melendez. Wszyscy to na razie za wysoka półka dla Khabiba. Chętnie zobaczyłbym go z Dos Anjosem. Ten spacer z Patem na plecach to po prostu najlepsze zagranie wieczoru 😉

 237. Zwycięstwa Jonesa można było się spodziewać,  lecz trochę Gustafsson mu krwi napsuł. Szwed niech teraz się odbuduje i niech znowu spróbuje zdobyć pas.czego mu życze. Mimo dość nudnej walki, sensacją jest dla mnie zwycięstwo Carmonta. Jestem też ciekawy jak daleko w UFC zajdzie Khabib.

 238.  lecz trochę Gustafsson mu krwi napsuł. 

   

  Tylko trochę, aż go musieli z oktagonu wyprowadzać bo sam nie dał rady, dobra walka była.

 239. Nie rozkminiam tych żali i płaczy na FB pod zdjęciami na profilu UFC że Mauler został okradziony. WTF ?

 240. Bo widzisz Logan, ludziom się już JBJ znudził, chcą nowego mistrza 🙂

 241. Takimi walkami zdobywa się serca fanów. Ogromny szacunek i brawa dla Maulera, bo zaskoczył niesamowicie.

 242. Ja też bym chciał, bo go nie cierpię. Ale daleki jestem od płakania że Maulera okradziono. Oni inną walkę oglądali ? Gus pokazał się ze świetnej strony, ale walki nie wygrał. 

 243. Ja sie tam dziwie, że żaden sędzia sie nie zdecydował na zapunktowanie walki Gusowi. Spodziewałem sie, że na punkty wygra jednak Jones ale czułem split w kościach… jak widać mnie zawiodły

 244. Dodam jeszcze że Jones powinien dostać -1 punkt za palec w oko w pierwszej rundzie. 

  Byłby wtedy niesatysfakcjonujący remis, ale niestety UFC musi bardziej karać zawodników za tak niebezpieczne zagrania. A nie czepia mnie sie wymówka, że było to niechcący ( Jones celowo otwartą ręką zbliżył się do twarzy Gustawa). Samo nie zamykanie dłoni przy kontakcie powinno być zabronione, a zawodnik upominany. 

  stoner, też wolałem niejednogłośną, jak dla mnie split byłby bardziej adekwatny do tego , jaki był przebieg tej walki ( czyli bardzo wyrównany).  Na papierze niejednogłośna wygląda lepiej dla przegranego, a Gustaffson naprawdę dał wielki wycisk mistrzowi

 245. Grzechu, moim zdaniem w tej walce każda punktacja od 49-46 dla Jonesa do 48-47 dla Szweda broni się i ma uzasadnienie.   

  Gratuluję wbicia do 185 funtów 

 246. 2 debiut Polaka w UFC w tym roku i 2 zwycięstwo. Ah, czego chcieć więcej? Smile

 247. 2 debiut Polaka w UFC w tym roku i 2 zwycięstwo. Ah, czego chcieć więcej? 

  Wygranej Helda w Bellatorze i mamy Polski wrzesień w 100% udany 😉

 248. Kuźwa, budzik mi na 4 nie zadzwonił niestety. Braki nadrobiłem i przyznać muszę, że jakoś lepiej mi się ogląda gale z oryginalnym komentarzem.

  Brawo Daniel, kondycja do dopracowania, ale jest wygrana w debiucie. To ważne. Odgłos komentatorów w UFC na nokaut i ogólnie komentarz podczas jego walki, bardzo dobrze na mnie wpływał, fajnie posłuchać jak w UFC mówią o Polaku 😀

  JBJ – Mauler? Kurwa, panie, walka roku! Alex pokazał sie ze znakomitej strony, ale trochę mu zabrakło. Genialna walka, jedna z najtrudniejszych dla Jonesa. Mauler powinien też robić użytek z łokci, tym obrotowym go nieźle zaskoczył. Dalej jestem podekscytowany tą walką. Czy mi się zdawało, czy Bones po walce, gdy wychodził z oktagonu to kulał?

 249. Nie było tam nic ważnego do oglądania, wyszedł do Franka, przybił piątki z Jankiem i menago, wysmarowali go wazelinką i do klatki 🙂

 250. Wow, wiedzialem, ze Alex fajnie boksuje, ale ze az tak broni obalen? Niesamowicie to poprawil, wielka brawa dla mistrza i pretendenta. Walka miala pokazac, ze Bones demoluje zawodnikow o podobnych warunkow fizycznych, a tu fail

  Co do punktacji: Pierwsza dla Alexa, dwie ostatnie dla Jonesa. Druga i trzecia musze na spokojnie przeanalizowac. Decycja mnie nie zaskoczyla, czulem, ze pojdzie na konto mistrza.

  Jak narazie walka roku.

 251. dzieki 🙂

  uslyszec polski kawalek na gali ufc bezcenne

  i jeszcze jedno J&J powini przy wejsciach zawodnikow milczec tak jak to robia na polskich galach ,moze ktos chce posluchac piosenek z wejsc .a nadodatek jeszcze przyciasz

 252. Geronimo Dos Santos jest do ogrania, to też dość słaby zawodnik jednakże król pierwszych 5 minut które trzeba przetrwać

 253.  Walka roku? Możliwe. Kibicowałem Alexowi i pewnie dlatego uważam, że 48 -47 mogło iść w obie strony, no ale trudno, jak baju może pisać wszędzie ody do Jonesa to ja pohypuję Gustawa 😀 Liczę na jak najszybszy rewanż, Alex niesamowicie się rozwinął zapaśniczo, a jego boks i praca nóg ładnie neutralizowały zasięg Bonesa. Z kolei kopnięcia tego drugiego…zawsze je podziwiałem, ale tutaj byłem w szoku, gdy trafiał high kicka za high kickiem. Najlepsza z tegorocznych walk, jakie widziałem.

   Renan wygrał moim ulubionym kopnięciem, propsy. Jedynie Faberowi i McDonaldowi daję z nim szanse.

   Schab i Mitttrione niczego specjalnego nie pokazali, nie wiem co ta walka robiła tak wysoko na karcie.

   Costa przeleżany, oby w końcu Carmont nadział się na kogoś. Nie lubię fitchowania.

  Walki Khabiba z Healym nie widziałem jeszcze, ponieważ…

  Walka Jurego z Riccim była tak nudna, że zasnąłem…

  Reis zaskoczył, choć fanem jego stylu bynajmniej nie jestem.

  Thompson zaprezentował się lepiej niż w ostatniej walce, ale dałbym mu teraz kogoś, kto za wszelką cenę walczy do parteru. Kto wie, może za 2 lata zapuka do końcówki top 10 dywizji, na co bym po cichu liczył, bo lubię jego styl.

  Gagnon ukrócił w dobrym stylu nieskazitelność Dustina, zresztą cała ich walka dobra.

  Makdessi rozjechał przeciwnika bez większych problemów, nawiasem mówiąc nie ogarniam tego, że tak efektownie walczący zawodnik (w zasadzie średnio mnie kiedyś przekonywał mimo tej efektowności, ale lubię go coraz bardziej) walczy na fejsie, a nudne HW na MC (brzmię jak Born? 🙁 )

  Prazeres z deka zamulał, a Ronson nie miał w ogóle pomysłu na walkę. W trzeciej rundzie, zamiast zaszarżować kąsał pojedynczymi ciosami. Genialny gameplan.

  Caceres dał ładną walkę, ale musi jeszcze sporo nad sobą popracować, jeśli chce walczyć w czołówce kogutów.

  Walka Daniela stresogenna, wiem, że HW nie błyszczą kondycją, ale naprawdę strasznie się denerwowałem, gdy śmigał sobie bez gardy w trzeciej rundzie. Szkoda, że uparł się na klincz i kulanki, mógł spokojnie przewalczyć tak jak początki pierwszej i drugiej rundy. No ale liczę, ze z walki na walkę będzie lepiej, bo wbrew temu co niektórzy mówią jakiejś strasznej padaki nie było.

   

 254. Gustafsson pokazał, że Jones jest tylko człowiekiem, z niecierpliwością czekam na rewanż. Zdecydowanie musi się odbyć!

 255. Alex dużo zyskał po tej walce mimo, że pasu nie zdobył bo pokazał iż jest numerem dwa w tej wadze i jeszcze przed nim nie jedna szansa.

   

  Cieszy też, że passa Barao i Khabiba się ciągnie dalej. Najwyższa pora żeby Barao dostał mega walkę z Cruzem i nie walczył w cieniu innych gwiazd.

 256. 49-46?

  Ja nie decyduję ale na prawe powinni go zwolnić. W mojej opini Szwed prowadził aż do końca 4 rundy no i 5 niestety dla JJ więc 48-47 dla Kości Sad

 257. Alex pokazał świetną obronę obaleń, to było kluczowe.

  Jak dla mnie Jones nie wyglądał tak eksplozywnie jak w innych obronach. Za bardzo stojący styl chłopa z "płaskostopiem" przyjął od początku. Kolejny raz pokazuje ta walka, że to style ją kreują. Warunki, dobra stójka i aż nadto zaskakująca obrona sprawiły, że nagle rywal dla Jonesa się równy znalazł. Brawo, ale wygrał to Jones słusznie, a i był bliżej skończenia rywala niż Mauler.

  Fajna gala, ale jednak 4 czy 5 dość monotonne walki zakrzywiły ten obraz. Jury z Riccim jak najlepsi kumple zawalczyli. Reis ponownie pokazał mi jedynie obalenia (i tak od kilku lat to samo widzę:-/), Carmont ciągłe obalenie+kontrola, fakt, że zaskakująco łatwo przeciw Cypryjczykowi, ale jednak praktycznie "przewijać się" to chciało….Prazeres też niczym nie powalił.

  Na wyróżnienie walka Khabiba i Alexa Caceresa. Świetny nokaut Renana, Wineland dobry rywal, ale popełnił błąd, został zaskoczony i skończyło się…

 258. jakie odebranie pkt JJ za palec w oko? nie robił tego notorycznie, zrobił raz i dostał za to OSTRZEŻENIE, gdyby zrobił to po raz drugi to wtedy można odbierać pkt. Arbiter zachował się tutaj doskonale, ponieważ przestrzegł przed tym też Maulera – obustronne ostrzeżenie.

 259. Nie robił notorycznie? 😉 W pewnym momencie myślałem, że Alex powie "kur…ja staram się uderzać, a obroną Jonesa jest jedynie kładzenie mi na twarzy otwartych dłoni, gdzie co chwile jest ryzyko, że stracę wzrok." To naprawdę powinno być bardziej karane bardziej niż lowy na krocze, a porównywalnie jak ciosy w tył głowy. Taki jego zamysł albo przyzwyczajenie zapaśnicze, ale powinien to zmienić dla dobrego zdrowia rywali:)

  Jak dla mnie to świadome zagranie, z wiedzą o swym większym zasięgu można tak stopować praktycznie każdego w tej dywizji. Ktoś atakujący w tym momencie musi się zastanowić nie tylko nad tym na czym powinien się skupić w walce, czyli jaką akcję wykonać i czy rywal nie skontruje, ale też martwić się o swoje bezpieczeństwo. W tym wypadku sędzia zareaguje ZAWSZE po fakcie, nie jest w stanie tego przewidzieć i powstrzymać.

 260. +1 dla Born2Kill

  Przy palcach w oko czasami może być ten jeden raz za dużo. Sędzia powinien upominać Jonesa, kiedy przez całą pierwszą rundę jego otwarta ręka sięgała twarzy Gustawa. Takie akcje powinno się powstrzymać w zarodku, więc byłbym za tym , żeby przy wysuwaniu otwartej dłoni sędzia powiedział swoje pare słów. 

  Nie żebym siał jakieś dziwne teorie, ale akcja Jonesa wyglądała mi na zamierzoną albo wpół zamierzoną, i na miejscu sędziego na pewno odjął bym punkt.

 261.  Od dziś jestem największym fanem Gustafssona w Polsce

  Yhm, a cztery osoby może pisały przed walką, że Alex ma szanse, łaska pańska na pstrym koniu jeździ 😉

 262. Jesli Alex poprawi cardio bedzie nowym mistzrem. Boks + obrona przed obaleniami to jego sukces

 263. Gustafsson przygotowywał się do najważniejszej walki w życiu, Jones do kolejnej obrony i to z chyba najmniej docenianym z tych, z którymi walczył. To się udziela. Poza tym sam mówił, że skupił się na przygotowaniu bokserskim, no i myślę, że dzięki temu spadła nieco opcja jego obaleń, które wyglądały koszmarnie, gdy zwykle były kosmiczne i bez szans na obronę. Niedziwne? Gustafsson wiedział, że obrona obaleń to pierwsza rzecz, którą musi trenować. No i efekt taki, że zamiast obalenia, GnP i TKO 1 r. mieliśmy 5rundówkę. Zdecydował gameplan i przygotowanie pod tą walkę, fizyczne i psychiczne. No, ale górą okazał się jednak mistrz i to ich cechuje, wychodzenie zwycięsko również ze źle układających się dla nich walk. W ogóle to chyba była najsłabsza fizycznie (pod kątem ruchliwości, refleksu, przyspieszenia) postawa Jonesa jaką dotąd widziałem, a może sprawiał jedynie takie wrażenie 😉

  EDIT: Nie mówiąc już o udanym obaleniu na "Janku" 😉

 264. coś w tym jest, ale mnie też Mauler przekonał do siebie tym występem, o ile wcześniej obojętnie przechodziłem obok tego zawodnika, to po walce z Bąsem zdobył u mnie sympatię. Gdyby wygrał i jak grzyby po deszczu pojawili by się jego fani, to rozumiałbym ironię, ale tak to jest zbędna jak Najman w boksie.

 265.  W zasadzie tak, ale ciut wesoło to wygląda po głosach "Jones via cokolwiek 2 runda" vs "Gus coś zdziała, zobaczycie" w stosunku 10 : 1 😉 No ale dobrze, że już nie tylko wąska grupka widzi w Maulerze kogoś, kto może w przyszłości zostać mistrzem.

 266. Piekna walka wieczoru i strasznie mi szkoda Szweda. Niesamowity pokaz woli w jego wykonaniu. Walka w 135 za wczesnie przerwana, niestety.

 267. 1,12 na Jonesa działało na wyobraźnię 🙂 ciekawe jakby wyglądała 5 runda, gdyby nie ten zabójczy łokieć pod koniec 4.

 268. W ME jak dla mnie remis. Co za emocje, świetna walka. Czekam na rewanż, bo Texiera na tle Gusa nie pokaże w walce z Jonesem nic specjalnego IMO. GRATULACJE dla Daniela oby kolejne walki kończył szybciej!!!

 269. Ja patrze co ludzie wypisują to jestem w szoku. Gdzie wy tam widzieliście jego wygraną? Jaki okradziony ze zwycięstwa? Szok. Do osób które piero** głupoty w stylu wreszcie osoba z warunkami Jonsa i prawie dostał to radze popatrzeć uwaznie. Bo Alexnader był troche wyższy(3cm) a zasieg prawie 20 cm mniejszy i tak. Co jak co to była najtrudniejsza walka JJ ale… ją wygrał. Więc o co ten hejt? Ludzie to idioci tak samo jak hejt na Andersona. Nie wazne że wygrywasz w super stylu przez 5-6 lat ale jedna twoja porazka i jesteś już nikim. Wieć co z tego że JJ prowadzi dalej swój marsz przez czołówke lHW ale większość zapamięta ten dzień jako jego upadek bo z oka poleciała mu krew. Litości…

 270. czuje, ze polowa tutaj powinna sobie zrobic w sygnaturce wpis jak ja tylko, ze z Maulerem. jak komus nie pasuje kolor skory Jones'a to niech nie oglada, a idiotyczne uwagi zachowa dla siebie, bo nikt o Alexie nie pisze 'bialas', bo po chuj? 

  Mauler zaskoczyl forma mega pozytywnie, swietna walka, kto punktowal dla Gusa jest po prostu malo obiektywny, nawet Ci wszyscy redaktorzy nie 'pomogli' przy upieraniu sie o decyzji dla Szweda. ooooo tak, mowi to czlowiek z JBJ'em w avku i sygnie, niech boli. :C

  AND STILL!!! 🙂

  bylo tak blisssssko, butthurt jeszcze wiekszy bedzie Jonny'ego. <3

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 271. Pomyśleć że 5 lat temu oglądałem Gustafssona na żywo na KSW w walce z Kułakiem.
  Niesamowity progres. Gdzie jest Alex a gdzie Kułak? 🙂
  Kibicowałem szwedowi. Piękna walka! Jednak mistrz wygrał zasłużenie 48-47 pomimo że jego wygląd po walce tego nie sugeruje 😉

 272. Piękny ME! Trochę Gustaf zniwelował otoczkę "niezniszczalności" wokół JJ

 273. Lubię Winelanda ale w tej walce był spięty a starał się kozaczyć, kopyto w prawej ma również Mayday i prędzej on odbije pas mistrzowi. Co do walki wieczoru- masakra! Od razu wspomnę, że 49-46 to głupota, 48-47 ale dla kogo to już nie można powiedzieć śmiało. Wg mnie kluczowa była 4 runda, Alex zaczął ją dobrze dopóki nie latał po ringu a niestety skończył fruwać dopiero po gongu. Dla mnie przypominało to egzekucje w 1 rundzie Maynarda na Edgarze, do końca rundy 40 sekund a ten nieprzytowmny obronił jeszcze obalenie 😀 Dla tych dla których to nie była walka roku:

  – Jones obalony
  – Jones rozcięty
  – Jones obalający 1 raz przy 11 próbach

  5 runda była ciekawa, Alexander zaczął ją dobrze by w pewnym momencie opaść z sił/złapać kontuzję, opuścił ręce i wyraz twarzy bardziej przypominał ból niż zmęczenie. Wrzucił wsteczny i niestety 5 runda zdecydowanie dla Jonesa. W ciągu walki bałem się o Alexandra nie tyle o high kicki co o kopniecia na tułów, w pewnym momencie nawet trafił ładnie na wątrobę.Muszę poszukać oficjalnej punktacji, padło mnóstwo ciosów ale trzeba brać pod uwagę, że Jones okopywał kolana przeciwnika zapobiegawczo by nie dać możliwości boksowania. Ciekawy moment z walki jeżeli chodzi o statystyki:

  http://images61.fotosik.pl/199/59be2dbcadea2f49.jpg

 274. Chciałoby się napisać "a nie mówiłem". Pisałem, że Mauler ma lepszą pracę nóg i jest szybszy niż Bones, ale nikt i tak nie traktował go poważnie.

  Trudna walka do punktowania. Najważniejsze jest jednak to, że pojedynek był genialny! Subiektywnie była to chyba najlepsza walka mma, jaką widziałem, biorąc pod uwagę, że Mauler to jeden z moich ulubionych zawodników i miałem komu kibicować. Smutno mi, że Mauler nie dostał przynajmniej remisu, wg mnie byłby on najsprawiedliwszy. 

 275. Takie moje wrażenie po tej słabej, bardzo słabej gali.

  Carmont to chyba kochanek georga sita perria.

  Healy wyglądał jak amator w walce z Khabibem.

  Jon jones jest średni kiedy walczy z przeciwnikiem takiego samego wzrostu albo wyższego od niego, Gustaf moim zdaniem wygrał.

  Gala 3/10, zasnełem nie raz, dzisiaj nadrobiłem pare walk.

 276. Obejrzałem drugi raz walkę i 4 rundę daję mimo wszystko dla Szweda, dostał ten łokieć pod koniec i jeszcze moze za 3 czyste uderzenia i to wszystko a reszta rundy na jego korzyść, wygrał jeszcze pierwszą, nie wiem jak runda 2 i 3.,  bo 5 dla Jonesa wyraznie.

  88 do 18 urzerzeń  dla Szweda w 4 R. , nie wiem więc jak ta walka poszła na korzyść Bonsa pomimo braku obaleń.

  Pomyslałem tak sobie, żę szkoda że Kaczka41 nie wypowie się nam po tej walce bo chętnie bym przeczytał co ma do powiedzenia na temat swojego guru:)

 277. Na szczęście tylko według Ciebie wygrał. Oglądałem walke ze 3 razy i nie moge zobaczyć tej wygranej szweda. Oglądam statystyki walki i to samo. Ni e wiem jak i gdze on wygrał. Skoro JJ jest średni do jaki jest Evans , Shogun czy Bader? Wzrost w tej walce nie mial nic do rzeczy. Mauler postawił taki opór bo… miał po prostu bardzo dobry gameplan pod JJ i koniec tajemnicy.

 278. Na szczęście tylko według Ciebie wygrał.

  Hmm, interesujące…

  Muszę jeszcze raz obczaić tę walkę, ale póki co obstaję dalej przy tym, że 48 – 47, które mogło być w obie strony. 

  Tak sobie myślę, że ich rewanż (mam nadzieję, że do niego szybko dojdzie) będzie w ogóle walką doskonałą. Z jednej strony Jones pewnie będzie miał lepszy gameplan i inne przygotowania, z drugiej strony Gus na pewno urozmaici swój arsenał i nie da się tak łapać na kopnięcia w kolano (osobiście mam nadzieję na coś w stylu Shogun – Vera, znaczy Gus piszczelem blokuje kopnięcie po czym soczyście zdziela Bonesa lewym – prawym).

 279. Bones tego nie wygrał, na spokojnie jeszcze obejrzałem.

  1 runda 10-9 Alex

  2 runda 10-9 Alex

  3 runda 10-10 jeśli ma być koniecznie 10-9 to Alex

  4 runda 10-9 Jones

  5 runda 10-9 Jones

 280. Walkę o pas trzeba wygrać albo bardzo wyraźnie na punkty albo przed czasem, a tu uważam jednak , że wygrana dla Maulera byłaby mimo wszystko krzywdzącal mistrza, uważam , że wybronił te pas. 

 281. Wiem że się powtarzam ale co tam.Janisz jest beznadziejny.Tylko dissuje polskich zawodników i nie ma w nich wiary.Pokazał to podczas walki Piotra gdzie mówił że to już koniec,jak i Daniela.Gdzie cały czas mówił że Polak przegrywa pojedynek i że jest już wykończony.
  Ok kondycja mu siadała ale kurcze tak samo jak Austriakowi !!
  Rozwalił mnie na koniec jego tekst w studiu "wolę nie oglądać pięknych przegranych pojedynków polaków a brzydkie wygrane pojedynki polaków"(jakoś tak to leciało)
  Dla mnie pojedynek Daniela był dobry;parę zwrotów akcji,dramaturgi i co najważniejsze bardzo fajne tko w debiucie !!

 282. Ja punktowałem remis, wyciszyłem stronniczy komentarz. 1 Alex 2 Remis 3 Jon 4 Alex 5 Jones

 283. Marcin zgadzam się z tobą, Gustafsson tą walkę wygrał… zobaczcie sobie na zdjecia ze szpitala jak wygląda Jones a jak Gustaw…  Jones leży podpięty do aparatury a aleks przy nim stoi… Generalnie jak już musieli innym okiem patrzyć na mistrza to bym dał remis, wtedy rewanż sprzedał by się promocyjnie jeszcze lepiej 🙂

 284. od kiedy to bruzdy,siniaki świadczą o tym  kto walkę wygrał!?!  Jon zasłużenie wygrał 3 rundy,a jak się patrzy na walkę jako całość.To wygrana jego jest dla mnie jeszcze bardziej znacząca

 285. Bones przynajmniej nie będzie już ubierał koszulek „not quite human” , widać było po walce że trochę pokory mu przybędzie

 286. Wydaje mi się, że oprócz liczby ciosów powinnismy zwracać uwagę na ich jakość czyli miejsce trafienia i moc. JA nie twierdzę, że wynik walki jest skandaliczny, po prostu uważam, że wynik walki był "okołoremisowy". Natomiast jeśli miałbym wskazać wygranego to byłby to Alex.

   

  To nie jest boks, ludzie! Nie rzucjamy tekstów, że mistrza trzeba pokonać wyraźnie.

 287. Dana White;

  They took Jon out of the Octagon and took him straight to the hospital. He was in an absolute war; he's got a massive cut. I don't know if you've heard, but the doctors were going to stop the fight in the last round because of the cut. Jones begged him not to stop the fight. And from what I understand (referee John) McCarthy did too – pleaded with them not to stop the fight.

 288. Postep jakiego dokonal Szwed jesli chodzi o zapasy sprawia, ze rewanz z Bonsem bedzie teraz zdecydowanie najbardziej wyczekiwana przeze mnie walka. Mimo, ze z calego serca pragnalem wygranej Alexa uwazam, ze Jones minimalnie bo minimalnie, ale jednak wygral te walke. 

 289. @cRe

  Porównaj wklejoną przez Ciebie statystykę z częściową satystyką, którą wkleił gumiak9. Coś tu chyba się nie zgadza.

  Z przyjemnością oglądałem boks Alexandra. W oczach sędziów Jon wygrał tę walkę dzięki kopnięciom, przynajmniej ja tak próbuję sobie wytłumaczyć punktację. Rundy były na tyle wyrównane, że w przypadku wygranej Alexandra nikomu nie stałaby się krzywda. 

 290. I to jest dlatego czemu Jons unika walki z większymi (takimi jak on) w ciężkich, bo by wyglądał gorzej niż po walce z Gussem.

  W cieżkiej dywizji nie widzę go z nikim, Cain i JDS by go po prostu zabili. W sumie nie widzę by komu kolwiek sprawił problem w ciężkich, nawet pewnie Overeem by go zjadł.

 291. Overeem wszystkich by zjadl, JDS w parterze by go poddal w 1 sekundzie, a Cain pierwszym prawym prostym. fluminant chyba celowo troluje, wszystkie rundy dajcie juz Szwedowi, po co Jones'owi cos oddawac. 😉

  zabawne jest to, ze warunkow fizycznych chyba nikt z tej trojki nie ma lepszych niz Gus? (strzelam tutaj troche, Cain na pewno, nie wiem jak Reem, on chyba z nich najwyzszy)

  to starcie jeszcze nie udowodnilo, ze nie mozna z miejsca kogos skreslac? zaskoczyl Mauler z pewnoscia, style tworza walki, powtarzam to tysieczny raz. (Chuck chyba tak zawsze mowil.)

  ta statystyka z 4 rundy byla chyba o piesciach na twarzy, Alex przyjal conajmniej pare(nascie) kopniec na glowe + lokci ktore tam sie nie wlicza. do tego kopniecia na tulow oraz nogi + kontrola oktagonu + ucieczki Szweda (bez placzu, uciekal pare razy w tej walce i to prawie sprintem) wiec 48-47 dla Jones'a nie jest krzywdzace. 

  ogladajcie ile chcecie, werdyktu to raczej nie zmieni. rozumiem doskonale bycie subiektywnym w ta druga strone, hejt napedza rownie mocno. 🙂

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 292. ,,W cieżkiej dywizji nie widzę go z nikim, Cain i JDS by go po prostu zabili. W sumie nie widzę by komu kolwiek sprawił problem w ciężkich, nawet pewnie Overeem by go zjadł.,,

   

  Jak czytam takie zdania to mam banana na twarzy ,JJ po ciezkiej wojnie pokonal Alexa i juz go jakis user nie widzi z NIKIM w HW Facepalm

  Dla mnie nawet przed ta walka z Alexem ,JDS i Cain byliby faworytami ,ale z nikim go nie widziec to gruuuuby joke jest.

 293. Pierwsze trzy rundy daje Szwedowi.

  Patrz, Jones pierwszy raz walczył z kimś z podobną budową ciała, jedyne co zrobił to doszedł do kontrowersyjnej decyzji.

  Jones nie ma szans w wadze królweskiej, nie ma boksu. W drugim starciu już do decyzji nie dojdzie, Guss na to nie pozwoli.

 294. @RIVALDO

  W wadze ciężkiej boks jest mandatowy, jeden silny cios i po walce. Siły nokautowej Jones nie ma, boksować też nie potrafi, jeden cios od Hunta lub Nelsona (już nie pisze o JDSie lub Cainie) i po Jonsie. Boks uczy bardzo dużo, sprawdź.

 295. jeden cios od Hunta lub Nelsona (już nie pisze o JDSie lub Cainie) i po Jonsie

  No fakt, Jones ma szklankę, co potwierdzą Alexander, Lyoto i Rashad. Chłopie, skończ temat, bo się pogrążasz. Cain i Junior byliby (moimi) faworytami w walce z Jonem, ale nikt inny.

  http://www.youtube.com/user/PucziTheFace <- nowy hl

 296. Puczi

  <small>Middleweight
  <small>Joined: Jul '11
  Komentarze:2,129</small></small>

  jeden cios od Hunta lub Nelsona (już nie pisze o JDSie lub Cainie) i po Jonsie

  No fakt, Jones ma szklankę, co potwierdzą Alexander, Lyoto i Rashad. Chłopie, skończ temat, bo się pogrążasz. Cain i Junior być może byliby faworytami w walce z Jonem, ale nikt inny.

  To nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze, czyli o wadze ciężkiej, dziecko czytaj ze zrozumieniem. Myślisz jesteś mądry, ale tylko tak myśl.

 297. Za chwile dowiemy sie, ze Jones powinien rozwazyc zakonczenie kariery bo jest za slaby i do niczego sie nie nadaje Wall

 298. To nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze, czyli o wadze ciężkiej, dziecko czytaj ze zrozumieniem. Myślisz jesteś mądry, ale tylko tak myśl.

  Dziecko, jeśli naprawdę uważasz, że jeden cep Nelsona jest cięższy od celnych kombinacji Machidy, highkicków Evansa, czy setki ciosów Gustafssona to beka z ciebie. Zresztą i tak pewnie tylko trollujesz.

 299. No bez przesady, to nie ta kategoria, po prostu zwracam uwage 🙂

  @Puczi: nie ma co sie nakrecac, poki ja tu jestem przynajmniej 🙂

 300. Edit by Dzihados:

  Ech, dlaczego jak prosze uprzejmie to rzadko kiedy wystarcza? Wez zluzuj.

 301. Właśnie obejrzałem walkę wieczoru. Fantastyczna walka, ale Jones jej nie wygrał. Nie wygrywa się walki prowadząc przez ostatnią minutę 4 rundy i większość 5. Kościej nie mógł obalić, a na każde z trafionych kopnięć czy łokci dostawał 3-4 ciosy na łeb. Gustek jeszcze weźmie ten pas. Niesamowite serducho, bo walczył na pustym baku przez ostatnie minuty. 

  Brendan Schaboszczak piękne poddanie, dla mnie powinno być SOTN.

 302. Mimo wszystko chciałbym, żeby Alex kogoś zlał przed rewanżem. Może Cormiera? Jak Daniel jakimś cudem wygra z Maulerem, to podpisuje się rękami i nogami pod walką z Jonesem. Może być też Teixeira albo (Sonnen/Evans)/(Belfort/Hendo). Ogólnie w tej nudnej ostatnio dywizji zrobiło się bardzo ciekawie, tym bardziej, że wiadomo już, że Jones to nie nadczłowiek. Poza tym czyszczenie dywizji się wydłużyło, bo jak Jones chce zostać dominatorem, to musi potwierdzić swoją przewagę nad Maulerem.

  A Shauba bym teraz zobaczył z Miocicem. To byłaby fantastyczna bokserska bitka na warunki HW. Nie widzę żadnego z nich sprowadzającego walkę do parteru. Ewentualnie mołoby to być 3 minuty przytulania, ale wątpię, obaj uwielbiają się prać po ryjach.

 303. Ja jestem zdania, ze obydwoje powinni stoczyć jeszcze ze 2 pojedynki z innymi rywalami, a potem rewanż. Nie wiem jakich rywali mieliby dostać, ale nie jestem fanem natychmiastowych rewanży (Edgar – Hendo, JDS – Cain, Pająk – Chris – dla rewanż zaraz po walce jest bez sensu).

 304. Też nie jestem zwolennikiem natychmiastowych rewanży. Hype będzie bardziej nakręcony, jak obaj coś wygrają.

 305. Dopiero co obejrzałem walkę o pas i w mojej opinii Gustafsson wygrał pierwsze 3 rundy. Czwarta runda była zwrotem w całej walce i ten łokiec Jonesa zadecydował o obronie tytułu. Ta runda zaczeła się dobrze dla Szweda kontrolował ją i pewnie by ją wygrał gdyby nie ten łokiec. 48-47 dla Szweda, ale zwycięstwo Bonesa też w moim odczuciu nie jest błędem. Rewanż powinien byc zakontraktowany jak najszybciej, szczególnie, że na ten momet w półciężkiej nie ma innego dobrego kandydata. Może Glover, ale innej opcji nie widzę. Na tą chwilę zrobiłbym natychmiastowy rewanż i Glovera z Cormierem zestawił. Do tego jeszcze przepchac bocznym torem Davisa i mamy walki o pas tej katergorii na rok załatwione.

 306. Dopiero dzisaj oglądałem walkę, mimo że Alex przegrał to dawno nie byłem tak szczęśliwy widząc obitą mordę tego bawełniarza, jeszcze brakuje temu bucowi takiego K.O żeby dochodził do siebie dłuższy czas. ALEX BRAWO!!!!! Europa jest z Ciebie dumna!

 307. Anderson jest już stary i czekanie na rewanż z Weidmanem nie miałoby sensu, Silve w końcu dopadnie kryzys formy. W przypadku Jonesa i Gustaffsona nie widze potrzeby natychmiastowego rewanżu, młodzi w świetnej formie i najlepsze jeszcze przed nimi. Jest gdzieś wywiad z Alexem odnośnie przygotowań? Coś czuję, że 90% sukcesu to sparingi z Davisem, w sumie ciężko znaleźć bardziej podobnego sparingpartnera od niego, silnego zapaśnika i co najważniejsze – czarnego 😀 Coś wiadomo o walkach Davisa? Nie zdziwiłbym się, jakby po jeszcze jednej walce z kimś z czołówki (np rewanżu z Evansem) dopchał się do TSa szybkiej od klubowego kolegi.

 308. ciekawe kogo teraz bąsowi dadzą , czy Teixeira czy Davies , może rewanż z Maulerem ?

 309. btw. czy tylko ja jarałem się bardziej debiutem Piotrka w UFC niż Daniela?

  i  walka Jonesa doskonale pokazała że z kimś o podobnych warunkach to już nie jest taki wataszka

 310. Właśnie obejrzałem pojedynek Healiego. Gdyby Nurmagomedov nie cwaniakował, pewnie jego postawa zrobiłaby na mnie wrażenie. Niestety, biorąc pod uwagę, że on najchętniej by już spróbował się z Pettisem, to niestety nie zachwycił mnie. Jak dla mnie na dzień dzisiejszy bez żadnych szans z Pettisem, Bendo i Melendezem, marne szanse z Grantem i Thompsonem. Fajnie by go było zobaczyć z Dos Anjosem lub wygranym z walki Maynard/Diaz.

 311. Jones vs Gustaff II (jednak ;))

  Nurma vs Dos Anjos

  Schaub vs Miocic

  Carmont vs Boetsch (jeśli wygra z Dollowayem)

   

  takie pojedynki chętnie zobaczyłbym teraz

 312. dopiero teraz obejrzałem main event i naprawdę Gustafsson jest niesamowity. Czwarta runda (pomijając końcówke oczywiście ;)) to największy wpierdol jaki dostał Bones w UFC. I ten styl na pijanego wikinga w wykonaniu Szweda w 5 rundzie… Piękna walka. Wygrana Dżobądżąza zasłużona. Reszty walk (poza Danielem) nie widziałem, taki ze mnie sezonowy fan mma hehehe

 313. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 314. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 315. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 316. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 317. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 318. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 319. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 320. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 321. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 322. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 323. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 324. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 325. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 326. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂