Jon Jones (MMA 26-1) chce Jana Błachowicza (MMA 26-8), a słowa te potwierdza jego menedżer, Abe Kawa. W rozmowie z MMA Junkie Radio zdradził on, że to właśnie Polak jest osobą, z którą „Bones” chce stoczyć walkę.

„Powiedział (Jones), że Błachowicz jest następny. Jon nigdy nie unikał pretendenta numer jeden. Przez całe swoje życie walczył z pretendentami, właśnie to cały czas robił. Mogę powiedzieć, że Reyes, Błachowicz, Teixeira, Santos – wszyscy w moich oczach są tacy sami. Nikt z nich nie ekscytuje bardziej niż inni. Błachowicz może, bo to jest jedyny, którego nie widzieliśmy w starciu z Jonem. Widzieliśmy Glovera, widzieliśmy Santosa, widzieliśmy Reyesa. Błachowicz jest jedynym, którego nie widzieliśmy z Jonem i to przez to on może być tym jedynym i właśnie nim jest. Wierzę, że ma największe prawo być numerem jeden. Nigdy wam jednak nie powiem, kogo innego Jones ma w swojej głowie, niż powiedział, a on właśnie powiedział, że jest to Błachowicz.”

Ogłoszenie pojedynku Jonesa z Błachowicz wydaje się więc na ten moment kwestią tygodni. Niewykluczone, że zobaczymy takie starcie na jednej z gal, które będą miały miejsce na „Fight Island”. O tym przekonamy się jednak w najbliższej przyszłości.

Jon Jones w ostatnich starciach pokonywał decyzjami sędziów Anthony’ego Smitha, Thiago Santosa i Dominicka Reyesa. Wcześniej „Bones” zwyciężał z Alexandrem Gustafssonem, Ovince’em St. Preux czy Danielem Cormierem. Pod szyldem organizacji UFC Jones zanotował 20 zwycięstw.

Jan Błachowicz w ostatnich ośmiu pojedynkach przegrał tylko jedno starcie – z Thiago Santosem na UFC on ESPN+ 3. W pozostałych walkach Polak decyzjami sędziów pokonywał Jareda Cannoniera, Jimiego Manuwę, Ronaldo Souzę, poddawał Devina Clarka i Nikitę Krylova, nokautował natomiast Luke’a Rockholda i Coreya Andersona.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.