jon

Jak informowaliśmy jeszcze przed weekendem, Jon Jones został usunięty z karty walk UFC 200, z powodu potencjalnego naruszenia zasad USADA. Sam „Bones” był zszokowany wpadką, co widzieliśmy na specjalnej konferencji zorganizowanej dla zawodnika. Podczas wywiadu dla MMA Hour jego menadżer, Malki Kawa wypowiedział się na temat całej sytuacji dotyczącej jego klienta.

To było dla nas bardzo smutne. Jon nie wierzył mi gdy informowałem go o wiadomości od USADA. Myślał, że żartuję, nie wiedział o czym w ogóle mówię. Przez długi czas nie wierzył w to co do niego mówiłem.

Wszyscy byliśmy podekscytowani, mieliśmy ciężki tydzień, wszystko szło w porządku, kontrolowaliśmy wagę Jona, był w świetnym humorze. W pewnym momencie musiałem wszystkim powiedzieć o wiadomości od USADA. Zapanowała wtedy głucha cisza, to było przygnębiające, z radości wszystko przeszło w wielki smutek.

Wpadka dopingowa nie spowodowała tylko dramatu w aspekcie sportowym zawodnika, był to też jeden z gorszych momentów w karierze Jonesa jeśli chodzi o biznes. Menadżer opowiedział również o tym w wywiadzie.

Mówimy tutaj o 8-cyfrowej kwocie. 8 cyfr. Conor może mówić co chce, że jest najlepiej opłacanym zawodnikiem, ale to właśnie Jon dostaje największe pieniądze w UFC. „Bones” zarabia więcej, niż wszyscy na tej karcie, wliczając w to Brocka. Ja również straciłem dużo pieniędzy. Nie zarobiłbym na tym tak dużo jak Jon, ale miałem uzyskać z tego dobry procent. Cały nasz team miał dostać dużą zapłatę.

Malki wypowiedział się również na temat zanieczyszczonych suplementów oraz tego jak Jon mógł wziąć zakazaną substancję bez jego wiedzy.

Możesz wziąć odżywkę białkową, BCAA, jakikolwiek suplement, jeśli porcja będzie zanieczyszczona to wpadniesz na dopingu bez swojej wiedzy. Ludzie nie rozumieją, że te odżywki robione są w wielkich fabrykach więc czasem jeśli maszyna nie jest odpowiednio wyczyszczona może w nich znaleźć się coś nielegalnego jak niektóre rodzaje boosterów testosteronu, czy inne specyfiki.

Nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszone jakie substancje znaleziono w organizmie Jonesa oraz jak długo trwać będzie jego zawieszenie.

38 KOMENTARZE

 1. Zanieczyszczony suplement :DC: Na miejscu USADA za samą taką żałosną próbę tlumaczenia dawałbym pól roku zawieszenia wiecej gratis do pakietu

 2. Orest

  Zanieczyszczony suplement :DC: Za samo to zdanie dawałbym pól roku zawieszenia więcej.

  Nie chciałem nawet więcej o tym pisać. Mówiłem, taka będzie ich strategia, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, w szczególności, że dzisiaj o tym Dolce mówił w MMA Hour. Sprawdzenie suplementu jest tak PROSTE w USADA, że to WSTYD mówić tutaj o czymś takim.

 3. Ja słyszałem o 18 milionach.
  Jeśli to prawda to…

  Niby wykryto u niego anty estrogeny.
  Pewnie końcówka pct albo/i zbijał resztki wody z organizmu do ważenia.

  @baju ciekawe co na to GAT, którzy sponsorują Jonesa i sam wielokrotnie wspominał o nich gdy robił dobre wyniki siłowe, a teraz mówi, że to wpadka przez zanieczyszczone suple 🙂

 4. baju

  Bones" zarabia więcej, niż wszyscy na tej karcie, wliczając w to Brocka.

  Co to znaczy "zarabia" skoro nie zarobił? Wcześniej też tyle zarabiał??

 5. baju

  Nie chciałem nawet więcej o tym pisać. Mówiłem, taka będzie ich strategia, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, w szczególności, że dzisiaj o tym Dolce mówił w MMA Hour. Sprawdzenie suplementu jest tak PROSTE w USADA, że to WSTYD mówić tutaj o czymś takim.

  I to jeszcze dwie substancje, jak się komisja wkurwi to Jon wyłapie 2 lata aż go kukle zaswędzą.

 6. HeyPussyRUstillThere

  Ja słyszałem o 18 milionach.
  Jeśli to prawda to…

  Niby wykryto u niego anty estrogeny.
  Pewnie końcówka pct albo/i zbijał resztki wody z organizmu do ważenia.

  Warto zaznaczyć, że to info od Sonnena. :>

  @Masta taki ma kontrakt, taki był sens tego zdania.

 7. Wiedziałem, że to wszystko przez ludzi pracujących na produkcji. Źle umyli maszynę jebani i rozjebali UFC 200.

 8. Ludzie nie rozumieją, że te odżywki robione są w wielkich fabrykach więc czasem jeśli maszyna nie jest odpowiednio wyczyszczona może w nich znaleźć się coś nielegalnego jak niektóre rodzaje boosterów testosteronu, czy inne specyfiki.

  Bo w takich fabrykach chodzi Grażyna z mopem i czyści maszyny.

 9. To że jechał na wspomaganiu jest IMO oczywiste, ale suplementy to nie leki i jak najbardziej może się tam znaleźć różnej maści syf, więc kiedyś komuś rzeczywiście może coś takiego się przydarzyć. Zresztą nawet leki miewają wadliwe partie, które potem wycofywane są z rynku.

 10. baju

  udzie nie rozumieją, że te odżywki robione są w wielkich fabrykach więc czasem jeśli maszyna nie jest odpowiednio wyczyszczona może w nich znaleźć się coś nielegalnego jak niektóre rodzaje boosterów testosteronu, czy inne specyfiki.

  To kurwa takie rzeczy są w środkach czyszczących?

  Spoiler
 11. Masta

  Co to znaczy "zarabia" skoro nie zarobił? Wcześniej też tyle zarabiał??

  Ja czyszczę wagę półciężką w UFC – tyle, że mnie kurwa palec boli i nie startuje.

 12. lekka hipokryzja mówiąc o tym ile stracili skoro oszukiwał, no ale jaki fighter taki menadżer
  #mudżinlogic
  :awesome:

 13. Szkoda że ja w odżywkach z SFD nie znajduję jakiś boosterów teścia:arch: jakie może dostać maksymalne zawieszenie? Te 2 lata to wyłapuje na dzień dobry i nie wywinie się jak Romero.

 14. Huncwot

  Zresztą nawet leki miewają wadliwe partie, które potem wycofywane są z rynku.

  Leki są sprawdzane, praktycznie przy każdej partii która wychodzi. Nawet jeśli trafią do obiegu, to pózniej na koszt producenta są one zwracane i utylizowane. Nie wiem jak to jest z suplami.

 15. Nie chce bynajmniej bronic Jones, bo raz dupek, dwa jest duze prawdopodobienstwa ze jednak swiadomie to przyjmowal, trzy nawet jezeli nie, to na tym poziomie powinien lepiej kontrolowac bierze.Nie zmienia to faktu ze fajnie gdyby ktorys z redaktorow zrobil artykul jak bardzo zanieczyszczone sa suplementy  (szczegolnie na rynku amerykanskim ) – niektore zrodla podaja wartosci nawet rzedu 25% ( zreszta nie dotyczy to tylko suplementow, potrafia to ladowac do witamin itp. ). A z komentarzy wynika ze spora grupa uzytkownikow nie ma takiej swiadomosci

 16. Grubas

  Szkoda że ja w odżywkach z SFD nie znajduję jakiś boosterów teścia:arch: jakie może dostać maksymalne zawieszenie? Te 2 lata to wyłapuje na dzień dobry i nie wywinie się jak Romero.

  Ale wiesz, że boostery dostępne w Polsce to gówno?

 17. Ponoć:
  Rashad Evans i Chael Sonnen stwierdzili, że wedle ich wiedzy Jon Jones oblał kontrolę antydopingową przed UFC 200 z powodu blokerów estrogenu.

 18. Nie wierzę w te tłumaczenia,  każdy jeden zawodnik uzupełnia braki suplementacją. Druga sprawa,  czy producenci odżywek produkują sterydy? Nie powiedzieli jeszcze co znaleźli więc można gdybać.

 19. Trance 24 h

  Nie wierzę w te tłumaczenia, każdy jeden zawodnik uzupełnia braki suplementacją. Druga sprawa, czy producenci odżywek produkują sterydy? Nie powiedzieli jeszcze co znaleźli więc można gdybać.

  Producenci suplementów produkują także ph. Niby duże firmy pracuja na magazynach gdzie wszystko pakowane jest ręcznie, nie maszynowo. Poza tym nie raz i nie dwa słyszy się o dosypkach o niby suplementów diety, zwłaszcza pierwszych wypustów, więc wszystko jest możliwe. Nie bronię broń Boże Bonesa.

 20. A i przypominam, że w przypadku Romero faktycznie coś było w suplemencie. Konkretny przykład na to, że czasem zawodnik może dobrze wyczyścić organizm i nie mieć śladów faktycznego dopingu a wpaść na substancji, którą przyjmował nieświadomie. Przy czym Jones ma trochę większego zonka, bo przecież sponsoruje go GAT, firma produkująca suple https://teamgat.com/the-team/jon-bones-jones/ :mamed:

 21. kaczka41

  Ponoć:
  Rashad Evans i Chael Sonnen stwierdzili, że wedle ich wiedzy Jon Jones oblał kontrolę antydopingową przed UFC 200 z powodu blokerów estrogenu.

  I wszystko się rozniosło, a nadal oficjalnie wiemy ZERO. Meh.

 22. baju

  Nie chciałem nawet więcej o tym pisać. Mówiłem, taka będzie ich strategia, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, w szczególności, że dzisiaj o tym Dolce mówił w MMA Hour. Sprawdzenie suplementu jest tak PROSTE w USADA, że to WSTYD mówić tutaj o czymś takim.

  Łapią cię, wpierdalasz szybko do swoich supli to co brałeś i chuj

 23. Bzdura, badane są w takich sytuacjach równocześnie inne opakowania z danej partii produktu, nie ma możliwości, żeby zeszli z kary, gdy tylko opakowanie zawodnika będzie zawierało niedozwolone substancje.

 24. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Jones zarobiłby 8-cyfrową kwotę, skoro Brock zarobił tylko 2,5mln a Cormier zaledwie 700k.

 25. Huncwot

  Bzdura, badane są w takich sytuacjach równocześnie inne opakowania z danej partii produktu, nie ma możliwości, żeby zeszli z kary, gdy tylko opakowanie zawodnika będzie zawierało niedozwolone substancje.

  Dokładnie, partia danego produktu praktycznie jest badana, to nie jest takie łatwe do udowodnienia, że suplement był zanieczyszczony. Jeśli zdołają to zrobić to to po prostu prawda. USADA się nie bawi w gierki.

 26. Wygląda na to próby zabójstwa kobiet w ciąży i kokobansy wychodzą Jonowi na dobre. Po tej zawieszce pewnie dostanie ofertę 3o milionów.

 27. baju

  Podczas wywiadu dla MMA Hour jego menadżer, Malki Kawa wypowiedział się na temat całej sytuacji dotyczącej jego klienta.

  Ja bym tam Kawie nie wierzył:

  Spoiler

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.