Jon Jones na swoim koncie na Twitterze, zapytał fanów czy gdyby dostali czas do lipca, to czy zdołaliby się przygotować na jego starcie z byłym mistrzem wagi ciężkiej Stipem Miocicem.

(Nie sądzę, że jesteście gotowi na moją walkę z Miocicem, czy wystarczyłoby gdybym dał wam czas do lipca?)

Na to pytanie szybko zareagowało UFC, które wrzuciło gifa jasno dającego do zrozumienia, że oni też pierwszy raz słyszą o takiej propozycji walki.

Najmłodszy mistrz w historii UFC, nigdy nie stracił pasa w walce. Od 2010 nie przegrał walki a jedynymi rysami na jego bilansie, jest porażka z Mattem Hamillem (której doznał po użyciu nieprzepisowych łokci) oraz no-contest z Danielem Cormierem (po wpadce z turinabolem w 2017 roku). Gdy zawieszenie za używanie sterydów minęło, stoczył walkę rewanżową z Alexandrem Gustafssonem o zwakowany pas po odejściu Cormiera do kat. ciężkiej. Tym razem – w przeciwieństwie do pierwszej walki – udało mu się skończyć „Gusa” w trzeciej rundzie. W marcu tego roku pokazał kolejny raz dlaczego jest królem P4P, dochodząc do decyzji z Anthonym Smithem. W półciężkiej na horyzoncie czeka na niego Thiago Santos, który znokautował Jana Błachowicza w nieoficjalnej walce o miano pierwszego pretendenta. Jednak jak widać, Jones patrzy szerzej i chce migrować do wagi ciężkiej.

Stipe Miocić nie walczył od czasu porażki z Cormierem, którą zaliczył w 2018 roku. Były mistrz ciągle uważa, że należy mu się rewanż, choć UFC i sam Daniel Cormier, jasno dali mu do zrozumienia, że nie są zainteresowani takim pojedynkiem. Czy starcie z Jonem Jonesem byłoby dla niego atrakcyjne? Na pewno bój wzbudziłby ogromne zainteresowanie i pozwolił Miocicowi zarobić godne pieniądze. Odpowiedź UFC na Twitterze Jonesa, może być zmyłką i taki pojedynek faktycznie jest w planach, ale równie dobrze Jon może po prostu się drażnić ze swoimi fanami. Będziemy śledzić informacje napływające o tej super-walce.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.