Jon Jones na swoim koncie na Twitterze, zapytał fanów czy gdyby dostali czas do lipca, to czy zdołaliby się przygotować na jego starcie z byłym mistrzem wagi ciężkiej Stipem Miocicem.

(Nie sądzę, że jesteście gotowi na moją walkę z Miocicem, czy wystarczyłoby gdybym dał wam czas do lipca?)

Na to pytanie szybko zareagowało UFC, które wrzuciło gifa jasno dającego do zrozumienia, że oni też pierwszy raz słyszą o takiej propozycji walki.

Najmłodszy mistrz w historii UFC, nigdy nie stracił pasa w walce. Od 2010 nie przegrał walki a jedynymi rysami na jego bilansie, jest porażka z Mattem Hamillem (której doznał po użyciu nieprzepisowych łokci) oraz no-contest z Danielem Cormierem (po wpadce z turinabolem w 2017 roku). Gdy zawieszenie za używanie sterydów minęło, stoczył walkę rewanżową z Alexandrem Gustafssonem o zwakowany pas po odejściu Cormiera do kat. ciężkiej. Tym razem – w przeciwieństwie do pierwszej walki – udało mu się skończyć „Gusa” w trzeciej rundzie. W marcu tego roku pokazał kolejny raz dlaczego jest królem P4P, dochodząc do decyzji z Anthonym Smithem. W półciężkiej na horyzoncie czeka na niego Thiago Santos, który znokautował Jana Błachowicza w nieoficjalnej walce o miano pierwszego pretendenta. Jednak jak widać, Jones patrzy szerzej i chce migrować do wagi ciężkiej.

Stipe Miocić nie walczył od czasu porażki z Cormierem, którą zaliczył w 2018 roku. Były mistrz ciągle uważa, że należy mu się rewanż, choć UFC i sam Daniel Cormier, jasno dali mu do zrozumienia, że nie są zainteresowani takim pojedynkiem. Czy starcie z Jonem Jonesem byłoby dla niego atrakcyjne? Na pewno bój wzbudziłby ogromne zainteresowanie i pozwolił Miocicowi zarobić godne pieniądze. Odpowiedź UFC na Twitterze Jonesa, może być zmyłką i taki pojedynek faktycznie jest w planach, ale równie dobrze Jon może po prostu się drażnić ze swoimi fanami. Będziemy śledzić informacje napływające o tej super-walce.

25 KOMENTARZE

 1. ME: DC vs Lesnar, co-ME: JBJ vs Stipek. Lesnar wpada na dopingu/wypada z powodu kontuzji (niepotrzebne skreślić). JBJ wchodzi w jego miejsce. Nowy ME: DC vs JBJ o pas wagi ciężkiej.

  Stipe idzie płakać w kącie i na mediach społecznościowych.

 2. ME: DC vs Lesnar, co-ME: JBJ vs Stipek. Lesnar wpada na dopingu/wypada z powodu kontuzji (niepotrzebne skreślić). JBJ wchodzi w jego miejsce. Nowy ME: DC vs JBJ o pas wagi ciężkiej.

  Stipe idzie płakać w kącie i na mediach społecznościowych.

  Pytanie czy UFC zorganizowało by wtedy walkę „na ostatnią chwilę” między nimi bez osobnej promocji i gali. Całkiem możliwe bo widzów nabił by Lesnar a taka zmiana scenariusza jeszcze mogła by to podkręcić.

 3. ME: DC vs Lesnar, co-ME: JBJ vs Stipek. Lesnar wpada na dopingu/wypada z powodu kontuzji (niepotrzebne skreślić). JBJ wchodzi w jego miejsce. Nowy ME: DC vs JBJ o pas wagi ciężkiej.

  Stipe idzie płakać w kącie i na mediach społecznościowych.

  Obstawiam gorsze

  dla Stipe po tych wszystkich przegranych wojnach na twitterze, ego mogłoby nie wytrzymać takiej próby

 4. Można się przywalać do Jonesa za wszystkie afery, ale w obecnych czasach prezentuje bardziej sportową postawę niż większość gwiazdek UFC i należy mu się za to mega szacunek. Zamiast płakać o lepszy kontrakt i walki z Lesnarami, Diazami i innymi bokserami jak reszta, typ chce trzecie starcie w ciągu kilku miesięcy z niezbyt medialnym i groźnym zawodnikiem. Brawo, Jon, pokazujesz, że masz jaja.

 5. Można się przywalać do Jonesa za wszystkie afery, ale w obecnych czasach prezentuje bardziej sportową postawę niż większość gwiazdek UFC i należy mu się za to mega szacunek. Zamiast płakać o lepszy kontrakt i walki z Lesnarami, Diazami i innymi bokserami jak reszta, typ chce trzecie starcie w ciągu kilku miesięcy z niezbyt medialnym i groźnym zawodnikiem. Brawo, Jon, pokazujesz, że masz jaja.

  A gdzie on był przez ostatnie lata? Najmłodszy Mistrz w historii ufc musi nadrobić czas, który zmarnował.

 6. Można się przywalać do Jonesa za wszystkie afery, ale w obecnych czasach prezentuje bardziej sportową postawę niż większość gwiazdek UFC i należy mu się za to mega szacunek. Zamiast płakać o lepszy kontrakt i walki z Lesnarami, Diazami i innymi bokserami jak reszta, typ chce trzecie starcie w ciągu kilku miesięcy z niezbyt medialnym i groźnym zawodnikiem. Brawo, Jon, pokazujesz, że masz jaja.

  chyba raczej, że potrzebuje łatwego hajsu.

 7. Można się rozejść

  To jest jakiś chory żart,zamiast dac Bonesowi Miocica który nie pęka przed dużymi murzynami i potrafi się napierdalac to oni wysyłają bezbronnego Santosa na kaźń.niech se kurwa obejrzą jeszcze raz walkę ze Smithem i sie dobrze zastanowia czy dobrze robią bo tam wkoncu dojdzie do tragedii.

 8. Nie rozumiem tylko dlaczego Holy Holm na tej samej gali ma walczyć o pas z Andrade skoro jej bilans w ostatnich szesciu walkach to 2-4

 9. Nie rozumiem tylko dlaczego Holy Holm na tej samej gali ma walczyć o pas z Andrade skoro jej bilans w ostatnich szesciu walkach to 2-4

  A andrade to nie ma ubic czasem namahujas??

 10. A andrade to nie ma ubic czasem namahujas??

  Przepraszam za pomyłkę chodziło o  AmandeNunes i Thiago Santos, a nie Thiago Silve

 11. I no jest news :razz:enn:, a nie Conor się zasrał albo conor się nie zasrał…. :jjsmile:

  Ponoć jednak się zesrał. Pomówmy o tym.

 12. Można się przywalać do Jonesa za wszystkie afery, ale w obecnych czasach prezentuje bardziej sportową postawę niż większość gwiazdek UFC i należy mu się za to mega szacunek. Zamiast płakać o lepszy kontrakt i walki z Lesnarami, Diazami i innymi bokserami jak reszta, typ chce trzecie starcie w ciągu kilku miesięcy z niezbyt medialnym i groźnym zawodnikiem. Brawo, Jon, pokazujesz, że masz jaja.

  No bo ile można w chuja walić, swoje trzeba w końcu zarobić.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.