jones-jon

Najmłodszy mistrz w historii UFC Jon Jones, nie raz wypowiadał się o tym, że bardzo chciałby zmierzyć się w dywizji ciężkiej bo w półciężkiej nie ma już dla niego wyzwań (poza trzema zawodnikami). Nie tak dawno mówił, że planuje jeszcze tylko trzy pojedynki w swojej wadze: z  Danielem Cormierem, Anthonym Johnsonem oraz Alexandrem Gustafssonem. Po tych bojach miał przenosić się do wagi wyżej. Obecnie w głowie Jonesa kotłują się już inne myśli, którym upust dał w wywiadzie dla MMAJunkie:

Jeśli mam być szczery, to waga ciężka już mnie tak nie pociąga jak dawniej. Mam już prawie 30 lat i nie rosnę już tak bardzo – to jest prawdopodobnie rozmiar w którym już zostanę i zrobienie limitu półciężkiej jest łatwe dla mnie.

Jones wspomniał też o trójce wyżej wymienionych rywali i potwierdził, że w dalszym ciągu chciałby spotkać się z nimi oktagonie:

Bardzo chciałbym stoczyć walkę rewanżową z Gustafssonem. Walka z Anthonym Johnsonem jest naturalnie walką, którą również trzeba stoczyć. Ponowne pokonanie Cormiera jest także ważne dla mnie i mojego dziedzictwa. Ale naprawdę, tylko z tą trójką chcę walczyć i to wszystko. Nie widzę nikogo poza nimi.

Anthony miał zmierzyć się z Gloverem Teixeirą 23 lipca (bój został przeniesiony), a Alexander podejmować będzie nikogo innego jak naszego Jana Błachowicza 3 września na UFC Fight Night 93. Nagła zmiana nastawienia Jonesa trochę dziwi, gdyż jak sam wspomina, nie potrafi dojrzeć nikogo poza Gustafssonem, Cormierem oraz Johnsonem, a w dywizji ciężkiej pewnie z miejsca mógłby bić się z mistrzem kategorii. Jon zostawił jednak furtkę bezpieczeństwa którą jest pasujący mu stylistycznie rywal lub właśnie mistrz:

Mógłbym przejść do wagi ciężkiej, ale tylko pod warunkiem, że walka tam pasowałaby mi stylistycznie oraz kasa musiałaby też się zgadzać. Lub naturalnie, jeśli walka odbyłaby się z samym mistrzem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. jakby JJ pokonałby DC, AG ,AJ to chciałbym go zobaczyć w ciężkiej ba nawet bym go widział w roli mistrza , mam nadzieje że przejdzie do kat ciężkiej

  2. Już dawno mówiłem, że Jones się "trochę cyka". I co z trzema kolesiami do końca kariery chce walczyć i na tym budować legacy? Mam nadzieję, że go Cormier zmusi do klepania.

  3. Jak Jones nie pójdzie do HW to Miocic będzie jednym z dłużej panujących mistrzów w ciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.