Jak poinformowała właśnie strona MMAFighting, Jon Jones (MMA 26-1, 1NC) ponownie został aresztowany przez policję w Albuquerque. Tym razem za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za posiadanie broni (nie można jej mieć przy sobie będąc nietrzeźwym), za brak ubezpieczenia samochodu oraz otwartą butelkę wódki.

Według raportów, do których dotarł portal, policja zareagowała na strzały w okolicy. Znaleźli Jona Jonesa pijanego w samochodzie. Twierdził, że nic nie wie wystrzałach. Mimo nietrzeźwości, Jones poinformował funkcjonariuszy, że jeździł w tym stanie i zamierza kontynuować przejażdżkę. Przekroczył dozwoloną dawkę alkoholu dwukrotnie. Po przeszukaniu samochodu, znaleziono naładowany pistolet oraz otwartą butelkę wódki marki Recuerdo. Policja otworzyła śledztwo by dowieść czy broń Jonesa została użyta w jakimś przestępstwie.

Mistrz wagi półciężkiej wielokrotnie pakował się w kłopoty. Lista problemów z wymiarem sprawiedliwości Jonesa sięga 2011 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy został złapany za jazdę bez ważnego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów. Rok później wbił się samochodem w latarnię w stanie Nowy Jork, a sąd udowodnił mu jazdę pod wpływem środków odurzających. Jones został wtedy skazany na karę grzywny oraz 90 dni zajęć z programem Victim Impact Panel, który uświadamia sprawcom wypadków, że jazda „na dodatkowym gazie”, może się bardzo źle skończyć.

Największy skandal jednak wybuchł w kwietniu 2015 roku, kiedy to Jones spowodował wypadek drogowy, po czym porzucił swój samochód i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannym.

ZOBACZ: Ucieczka pieszo z miejsca wypadku oraz marihuana – nowe dowody obciążające Jona Jonesa

Sprawa z wykroczenia przerodziła się w przestępstwo, a w samochodzie Jona znaleziono marihuanę. Wobec takich dowodów UFC zdecydowało się odebrać Jonowi tytuł oraz zawiesić go w organizacji. Sprawa ta zakończyła się dla niego zadziwiająco łagodnie, dostał bowiem tylko kuratora oraz zalecono mu rozmawiać z młodzieżą o skutkach „złych decyzji” w życiu.

Niektórzy zawodnicy zaczęli już komentować sprawę tłumacząc, że w sumie to nic się nie zmieniło i Jones nadal jest Jonesem:

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.