jon jones o USADA

Jon Jones po długiej przerwie od startów powróci do organizacji UFC, by zmierzyć się w drugim starciu z Alexandrem Gustafssonem. Jednak jego powrót budzi kontrowersje w środowisku. Jon otrzymał bowiem zmniejszoną karę (o 2 lata i 6 miesięcy) od Amerykańskiej Agencji Antydopingowej USADA, a w zamian za to, miał informować o przypadkach stosowania nielegalnych substancji przez osoby z jego otoczenia.

Do Jonesa oprócz łatki „sterydziarza” przylgnęła teraz łatka „szpicla”. On sam do żadnej z tych rzeczy się nie przyznaje oraz apeluje o zaufanie wiarygodności jaką ma wspomniana agencja antydopingowa. Podczas programu First Take na ESPN, powiedział:

USADA jest wiarygodną i zaufaną agencją badającą kwestie dopingu w sporcie. Testowali Lance’a Armstronga oraz innych wybitnych sportowców na przestrzeni lat. Oni nie popełniają błędów. Wiec to, że wróciłem i będę walczył oznacza, iż zostałem uznany za niewinnego. Oni nie popełniają błędów jak już mówiłem. Dokonałem wielu wielkich rzeczy w tym sporcie i niestety, ale dostałem czkawki od tej sytuacji ze sterydami. Jestem jednak wdzięczny USADA, że przyszli i udowodnili moją niewinność mówiąc „hej, to było drobne nieporozumienie”.

Przez „nieporozumienie” Jones rozumie wpadki dopingowe po UFC 182, UFC 197 i UFC 214. Amerykanin powołując się na decyzję USADA o skróceniu wyroku, stara się zbagatelizować rolę i wagę tych wpadek. Jak sam zainteresowany tłumaczył już jakiś czas temu:

Sytuacja z tabletkami na potencję – udowodniliśmy, że to był błąd. Kto bierze takie specyfiki aby lepiej walczyć? Raczej nikt. Znaleźliśmy firmę, zamówiliśmy jeszcze raz tabletki i przebadaliśmy je – była tam substancja, która nie powinna się w nich znaleźć. Mała ilość, która na pewno nie pomoże w walce.

Jeśli chodzi o drugą sytuację, sama USADA przyznała, że była to śladowa ilość – jak szczypta soli w basenie. W takim przypadku to oczywiste, że nie wziąłem tego specjalnie. Znaleźli to dwa tygodnie przed walką. W tym okresie na pewno by mi to nie pomogło. To dla mnie jasne, że nie miało to wpływu na znokautowanie Daniela Cormiera.

Na końcu wywiadu dla ESPN, w kontekście walki z Alexandrem Gustafssonem dodał:

Jestem najlepszych zawodnikiem w tym sporcie. Zawsze byłem najlepszy i nic się nie zmieniło.

Walka z Alexem odbędzie się 29 grudnia na UFC 232 w Paradise, Nevadzie. Poniżej aktualna rozpiska tej gali:

Walka Wieczoru:
Jon Jones vs Alexander Gustafsson

Karta Główna:
Cris Cyborg (c) vs Amanda Nunes (c)
Carlos Condit vs Michael Chiesa
Ilir Latifi vs Corey Anderson
Chad Mendes vs Alexander Volkanovski

Karta Wstępna:
Andrei Arlovski vs Walt Harris
Cat Zingano vs Megan Anderson
Douglas Silva de Andrade vs Petr Yan
BJ Penn vs Ryan Hall

Fight Pass
Nathaniel Wood vs TBD
Uriah Hall vs Bevon Lewis
Curtis Millender vs Siyar Bahadurzada

27 KOMENTARZE

 1. Totalne zero moralne, zwykła ściera. Liże teraz dupę tych… których oszukiwał. Fantastyczny zawodnik, ale jako człowiek jest totalną łajzą. Dziwię się że amerykańcy dziennikarze roztaczają nad nim parasol, powinny zadawać mu niewygodne pytania i kwestionować jego moralność.

 2. Totalne zero moralne, zwykła ściera. Liże teraz dupę tych… których oszukiwał. Fantastyczny zawodnik, ale jako człowiek jest totalną łajzą. Dziwię się że amerykańcy dziennikarze roztaczają nad nim parasol, powinny zadawać mu niewygodne pytania i kwestionować jego moralność.

  Niestety świat, w którym zakłamanie i obłuda to standardy, jest idealnym środowiskiem dla tej gnidy. Takich zawodników jak on w ogóle nie powinno się dopuszczać to wypowiedzi publicznych, sporo by mu to pomogło

 3. Spoko, wygra najbliższa walkę z Gusem i zaraz znowu coś odjebie. Ten człowiek jest niereformowalny i jak tylko „poczuje piniondz” znowu zacznie szaleć

 4. Jon powiem to co mówiłem już prawie 2 lata temu na Cohones jesteś pizda nie sportowiec.  #60 o idealny opis

 5. dostałem czkawki od tej sytuacji ze sterydami.

  Nakurwia takie środki, że ma nawet czkawkę jako sajdy.

 6. Już nikt nie pamięta o tym że Jones walczył kiedyś z Belfortem na sterydach a UFC przed to ukryło? Nikt nie pamięta że Jones wszystko osiągnął jako zawodnik czysty?Wszyscy to pamiętają ale grupa psychofanów MCgregora chce za wszelka cene tutaj poprawić sobie humor ( po upadku ich króla) krytykując najwybitniejszego zawodnika MMA w historii. Długo się nie odzywaliście po tym jak wasza ukochana Ruda Dziwka została zgwałcona na oczach ponad 2 mln tych którzy wykupili PPV.  Gdzie byliście od tamtego czasu?

 7. Już nikt nie pamięta o tym że Jones walczył kiedyś z Belfortem na sterydach a UFC przed to ukryło? Nikt nie pamięta że Jones wszystko osiągnął jako zawodnik czysty?Wszyscy to pamiętają ale grupa psychofanów MCgregora chce za wszelka cene tutaj poprawić sobie humor ( po upadku ich króla) krytykując najwybitniejszego zawodnika MMA w historii. Długo się nie odzywaliście po tym jak wasza ukochana Ruda Dziwka została zgwałcona na oczach ponad 2 mln tych którzy wykupili PPV.  Gdzie byliście od tamtego czasu?

  :damjan: człowieku leków dziś chyba nie wziąłeś

 8. Już nikt nie pamięta o tym że Jones walczył kiedyś z Belfortem na sterydach a UFC przed to ukryło? Nikt nie pamięta że Jones wszystko osiągnął jako zawodnik czysty?Wszyscy to pamiętają ale grupa psychofanów MCgregora chce za wszelka cene tutaj poprawić sobie humor ( po upadku ich króla) krytykując najwybitniejszego zawodnika MMA w historii. Długo się nie odzywaliście po tym jak wasza ukochana Ruda Dziwka została zgwałcona na oczach ponad 2 mln tych którzy wykupili PPV.  Gdzie byliście od tamtego czasu?

  Wytłumacz mi, proszę tę korelację między sprawą Jones’a a porażką McGregora? Chyba zgubiłem się w meandrach tej światłej logiki.

 9. Miałem na myśli to że pewna grupa psychofanów Rudego zamknęła się po tym jak przegrał a teraz wrócili by srac na prawdziwego mistrza….już jasne?

 10. Miałem na myśli to że pewna grupa psychofanów Rudego zamknęła się po tym jak przegrał a teraz wrócili by srac na prawdziwego mistrza….już jasne?

  Czy to grupa psychofanów Rudego, widzów "Plebanii" czy fanów Najmana – nie ma to znaczenia.

  Trzymam za JBJ kciuki, trzymałem i dalej będę trzymał za MCG, jeśli kiedyś będzie walczył. Chodzi o to, że JBJ sam narobił wokół siebie gówna, którego do końca nie zmyje. Nawet jak zdobędzie pas i obroni go 69 razy, nie zmieni to tego, że są argumenty pozwalające na podważanie jego wiarygodności i nieskazitelności jako zawodnika.

  Do oczyszczenia całkowitego nie wiem, co by było potrzebne… Zeznania USADA pod przysięgą potwierdzające wpisy JBJ odnośnie tego, że przy pierwszej wpadce to był tylko specyfik na erekcję itd. itd.?

 11. Miałem na myśli to że pewna grupa psychofanów Rudego zamknęła się po tym jak przegrał a teraz wrócili by srac na prawdziwego mistrza….już jasne?

  Skąd przypuszczenie, że to „psychofani Rudego” negatywnie oceniają postępowanie Jones’a? Czy jak jest się fanem Conora, to nie można sympatyzować z Bones’em? Czy kibicując danemu zawodnikowi nie można racjonalnie ocenić jego postępowania w konkretnej sytuacji? I wreszcie, czy Conor faktycznie ma dziecko na boku?

  Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

 12. On już chyba nie stara się w ogóle pozyskać nowych fanów swoją osobą a utrzymać tych zapatrzonych, ślepo wierzących fanów którzy przy nim tkwią, jak tak mi się wydaje np. Navio xDD

  Dla ludzi z zewnątrz to będzie bzdura, dla wiernych celny argument co potwierdza jego "niewinność".

 13. USADA dała się parę razy poznać jako "wiarygodna i nieomylna". Co do tych słów jakoby leki na potencję nie pomagały w walce(przede wszystkim treningu panie Jones) również się nie zgadzam. A już gadanie o wykryciu śladowych ilości jest zupełnie bez sensu, bo pogrąża to zwyczajnie zawodnika. Wykryli śladowe ilości, bo nie do końca "wyleciały" z organizmu.

  Nie wiem dlaczego Jones się pogrążą na każdym kroku. Nie pamiętam, czy ma jakiegoś menadżera, ale powinni uzgodnić takie wypowiedzi.

 14. USADA jest wiarygodną i zaufaną agencją badającą kwestie dopingu w sporcie. Testowali Lance'a Armstronga oraz innych wybitnych sportowców na przestrzeni lat. Oni nie popełniają błędów.

  :eddieconspiracy::korwinwhat:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.