Konflikt pomiędzy organizacją UFC a Jonem Jonesem (MMA 26-1) zaostrza się. „Bones” po raz kolejny za pośrednictwem Twittera opublikował kilka zdań na temat Dany White’a i ponownie zaapelował o zwolnienie z kontraktu.

Amerykanin odniósł się do konferencji prasowej po ostatniej gali UFC, podczas której White został zapytany o opublikowanie wiadomości tekstowych pomiędzy nim a Jonesem.

„Dziennikarz poprosił Danę, aby pokazał wiadomości tekstowe, a ten zamiast tego odpowiadał przez 55 sekund mówiąc o tym, dlaczego ja miałbym kłamać.”

„Bones” wypomniał White’owi między innymi prowadzenie publicznych negocjacji w sprawie potencjalnej walki z Francisem Ngannou.

„W żadnym momencie nie wymagałem od ciebie czegokolwiek Dana, po prostu poprosiłem o super walkę i zapytałem o odpowiednie wynagrodzenie za to. To ty jesteś tym, który zaczął publicznie prowadzić negocjacje i pokazywać światu, jak często odmawiałeś innym swoim sportowcom przez cały ten czas.”

32-latek odniósł się do słów White’a, który zdradził, że Jones rozmawia aktualnie z jego prawnikiem.

„Hunter i ja odbyliśmy pełną szacunku rozmowę. Uwielbiam to, jak próbujesz przedstawić mnie, jako gniewnego faceta, który bez szacunku domaga się pieniędzy. A potem wyciągając moje sprawy spoza klatki, usprawiedliwiasz, dlaczego przez lata nie dostawałem należnych mi dziesiątek milionów dolarów.”

Reprezentant Jackson Wink MMA po raz kolejny wspomniał o rozwiązaniu kontraktu.

„Mówisz o tym wszystkim, o tym, że cię to nie obchodzi, więc przejdź od słów do czynów i zwolnij mnie z tego kontraktu.”

Aktualny mistrz w wadze półciężkiej stanowczo zaprzeczył informacjom, że wymieniał z White’em wiadomości.

„Nie. Ma. Żadnych. Wiadomości”

Na koniec Jones odpowiedział jednemu z obserwujących, który zasugerował, aby ten przeszedł do boksu, gdzie zarobiłby znacznie więcej.

„Prawdopodobnie zarobiłbym więcej w pierwszej walce bokserskiej, niż w trzech kolejnych pojedynkach UFC łącznie.”

20 KOMENTARZE

 1. Prawda jest taka, że Jones się kończy, więc może iść być niepokonanym mistrzem gdzieś indziej. Danka już chyba nie będzie przymykał oczu na piktogramy – to pamiętliwy typ.

 2. Łysy wie że Jon zarabia dla niego gruby hajs,  ale wie też że może znowu coś odjebac i trzeba będzie go znowu z pierdla wyciągać, niech Jon się cieszy że ma takie UFC w innym przypadku już dawno byłby bezrobotny albo siedział w pierdlu

 3. Jak tacy zawodnicy zaczną tak otwarcie walczyć z UFC to domino wreszcie kiedyś się rozsypie.

  Wreszcie!!! Nie mogę doczekać się tego momentu.

 4. I Bader bez pasów:razz:ociesznymirek:

  Bader już pewnie spamuje smsy do obu "Wierzę, że się dogadacie".

 5. W boksie nie zejdzie pewnie do 90 kg.

  Chociaż jeśli by się udało to wszyscy bokserzy z tej kategorii by się cieszyli.

  Ciekawe jakie byłyby wypłaty za walkę Jon Jones vs Głowacki jeśli Polak miałby tytuł

 6. To znaczy? Chcesz , aby wiele gwiazd pouciekało do innych organizacji?

  Jasne, że nie. Chcę żeby zaczęli im odpowiednio płacić. Od karty wstępnej do karty głównej. 12k $ za walkę w UFC to nieśmieszny żart, a o pieniądzach od Reeboka przy potencjale całej branży to już nie wspomnę.

 7. Pewnie gdyby nie problemy z robieniem gal to by dostał więcej kasy.

  Niech idzie do Bellatora.

  Dostanie z 20% tego co dostaje teraz i wtedy niech idzie po podwyżkę.

 8. 12k $ za walkę w UFC to nieśmieszny żart,

  Zawsze moga isc walczyc do innej organizacji gdzie wiecej zarobia. Nigdy nie rozumiem takich tekstow… Pod przymusem podpisuja te kontrakty czy jak?

 9. Zawsze moga isc walczyc do innej organizacji gdzie wiecej zarobia. Nigdy nie rozumiem takich tekstow… Pod przymusem podpisuja te kontrakty czy jak?

  Nie, co nie zmienia faktu, że cały świat MMA powinien zarabiać więcej, a w UFC zarobki na pewno nie są adekwatne do zysków dla organizacji z wydarzeń (przynajmniej w przeszłości, z publicznością, co wróci).

 10. UFC nie moze ustapic. Jak pokaza, ze jest kasa na podwyzki w tak trudnym okresie, wywolanym pandemia, po tym jak ten caly cyrk sie skonczy co drugi bedzie chcial wiecej kasy. Spodziewam sie, ze Danka podlozy jakies prochy do samochodu Bonsa i bedzie mial z nim spokoj na jakis czas :crazy:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.