20140923013216_IMG_4960

Ustalono datę przesłuchania byłego mistrza UFC, Jona Jonesa i niestety, zamiast przygotowywać się do walki z Danielem Cormierem, spędzi on kolejną noc w areszcie.

Jones stawi się przed sędzią w Nowym Meksyku, w czwartek o 8 rano lokalnego czasu. Do tego momentu będzie przebywać w areszcie po tym, jak dobrowolnie zgłosił się na komisariat policji we wtorek około 10 rano. Teraz przyszłość zawodnika leży w rękach sędziego, Michaela Martineza, który zadecyduje o warunkach zwolnienia, ustalając między innymi wysokość kaucji. Według adwokatów byłego mistrza, są oni przekonani, że Jones opuści areszt chwilę po tym, jak przedstawi swoją sytuację przed sędzia.

Nie wiadomo jeszcze czy kurator byłego mistrza zdecyduje się na krok, w którym oskarży go o złamanie warunków tymczasowego zawieszenia wyroku. Sam zawodnik twierdził w ostatnim wywiadzie, że zaraz po incydencie, w którym otrzymał 5 mandatów, rozmawiał ze swoim kuratorem i nie było zagrożenia aresztem. Wszystko się jednak zmieniło, kiedy policja opublikowała materiał wideo z zatrzymania Jonesa, a do sprawy wkroczył przełożony kuratora.

Przypomnijmy, że zawodnik zawiasy dostał za kraksę samochodową z 26 Kwietnia 2015 roku, w której dość poważnie ucierpiała ciężarna kobieta. Dodatkowo były mistrz ratował się ucieczką z miejsca zdarzenia, a w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę. Za tamten wybryk, byłemu mistrzowi groziło maksymalnie 18 miesięcy w więzieniu. Kara ta została zamieniona na prace społeczne i wyrok w zawieszeniu.

Jones ma zaplanowaną walkę z Danielem Cormierem, na 23 kwietnia w Las Vegas podczas gali UFC 197. Stawką w tej walce jest pas mistrza wagi półciężkiej UFC, który Jones stracił w wyniku problemów z prawem w zeszłym roku.

Update:

Według informacji TMZ, Jones przebywa w odosobnionej celi, odseparowany od reszty osadzonych ze względu na swoje bezpieczeństwo. Jak poinformowali pracownicy aresztu, wszyscy wiedzą kim jest Jon Jones ponieważ był on w tym samym miejscu, kilka miesięcy temu dając motywującą przemowę do osadzonych. Ta wizyta była częścią kary w postaci prac społecznych jakie zostały nałożone na niego przez sędziego.

32 KOMENTARZE

 1. Michael Martinez wypuść chłopaka, wiesz przecież, że to pierwszy i ostatni raz.

 2. Według adwokatów byłego mistrza, są oni przekonani, że Jones opuści areszt chwilę po tym, jak przedstawi swoją sytuację przed sędzia.

  Brzmi intrygująco. Wiadomo coś więcej odnośnie tego, co chcą powiedzieć?

 3. No to samo co mówił do tego policjanta pewnie, że nie ma żadnych dowodów na to że chciał się ścigać i jedyne co zrobił to przygazował silnikiem na światłach ale…policjanci w USA mają kamery w samochodach więc może to wideo, policjant sobie zatrzymał do czasu rozprawy, kto wie. Dodatkowo takie gazowanie silnikiem wystarczy żeby nałożyć mandat na kierowcę w niektórych stanach co udało mi się potwierdzić na forach samochodowych. Sporo osób dostało dość duże mandaty za samo gazowanie na światłach np 200-300 dolarów.

  Takie coś znalazłem, zaraz dodam do newsa

  It probably helps that "Bones," who is expected to headline the UFC 197 pay-per-view (PPV) opposite Daniel Cormier next month in Las Vegas, Nevada, has his own private wing at Metropolitan Detention Center in Bernalillo County.
  "It's for his own protection," authorities told TMZ Sports.

  "From the moment he walked into the jail, everyone knew he was there. It got around fast. Everyone knows who he is because he was just here a few months ago to speak as part of his community service."
 4. Jon Jones kolejną noc spędzi w areszcie, przesłuchanie jutro rano

  "Dzień jak co dzień, dzień po dniu
  Wciąż się dzieje życia cud." :awesome:

 5. defthomas

  Według informacji TMZ, Jones przebywa w odosobnionej celi, odseparowany od reszty osadzonych ze względu na swoje bezpieczeństwo

  Sure, sure, that's the reason

 6. Mam nadzieje ze zostanie ukarany surowa grzywna! Co najmniej taka jak ostatnio gdy wplacil 100 (sto) dolarow na fundacje pomocy zwierzetom.

 7. "Jon Jones ponieważ był on w tym samym miejscu, kilka miesięcy temu dając motywującą przemowę do osadzonych. Ta wizyta była częścią kary w postaci prac społecznych jakie zostały nałożone na niego przez sędziego."

  Karma is a bitch !

  ale tak na powaznie, w ogóle juz mnie to nie smieszy – zalosne i przykre jest to zarazem.

 8. Orest

  Będą potem wymówki jak Jones przegra. @baju nie przyjmuję takich wytłumaczeń!

  ha, nie ma takiej opcji, gość się sam sabotuje, zero wymówek w tym momencie. 🙂

 9. defthomas

  Jones przebywa w odosobnionej celi, odseparowany od reszty osadzonych ze względu na swoje bezpieczeństwo.

  Taa, bo jeszcze złe chłopaki go pobiją… Raczej boją się, żeby go czym nie poczęstowano 🙂

 10. straszny_raptor

  Taa, bo jeszcze złe chłopaki go pobiją… Raczej boją się, żeby go czym nie poczęstowano 🙂

  Chyba kiełbachą

 11. defthomas

  Według informacji TMZ, Jones przebywa w odosobnionej celi, odseparowany od reszty osadzonych ze względu na swoje bezpieczeństwo. Jak poinformowali pracownicy aresztu, wszyscy wiedzą kim jest Jon Jones ponieważ był on w tym samym miejscu, kilka miesięcy temu dając motywującą przemowę do osadzonych. Ta wizyta była częścią kary w postaci prac społecznych jakie zostały nałożone na niego przez sędziego.

  To musiała być wyjątkowa przemowa, skoro teraz boją się o jego bezpieczeństwo.

 12. Masu

  Biedny Daniel, wpierdol od kolesia który przygotowania spedza w areszcie.

  Boyka walczy w 205 ?

 13. Natix

  Pewnie prawnicy dadza rade go jakoś wyciągnąć

  Wyciągną go prawnicy a jak nie to może interim? Nie wiem? #FreeJones #WARJJ

 14. mmawwlfan

  Będzie materiał do zapowiedzi , pewnie już embedded kręcą , UFC tą całą sytuacje przekuje w grubą kaes

  haha 😉

 15. A ja tak czytam o nim i o tym co wywija i jak wygląda w klatce, na konferencjach czy wywiadach i się zastanawiam jaki on jest na prawdę. Czy jest spoko kolesiem, który po prostu za bardzo lubi zabawę i przesadza, czy jest chamem w rozmowie i zachowaniu i umysłowym sebixem stojącym pod trzepakiem i mówiącym do każdego "co się paczysz, wpierdolić ci?"

 16. Najśmieszniejsze jest to że wygra z Cormierem znowu coś odwali i znowu UFC odbierze mu pas i znowu Cormier go zdobędzie :lol::lol:

 17. To kiedy to przesłuchanie Jona? Będzie ta waleczka, czy raczej go będą przecwelowywać w więźniu?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.