Sytuacja w wadze półciężkiej mocno się skomplikowała po tym jak Jon Jones ogłosił, że zrzeka się pasa mistrzowskiego i zaproponował, że powinna zostać zorganizowana walka między Janem Błachowiczem a Dominickiem Reyesem:

Reyes vs. Jan w pojedynku o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Teraz nie mam nic do zyskania walcząc z którymkolwiek z nich.

O tej kwestii oraz prowadzeniu kariery Jana, wypowiedziała się jego narzeczona oraz jego menadżerka, Dorota Jurkowska.

Nie czekamy na rozwój wypadków, choć od tego dużo zależy. Rozmowy o ewentualnej alternatywy z walki z Jonem Jonesem, one się rozpoczęły już grubo ponad dwa tygodnie temu. Janek jest już zniecierpliwiony tą całą sytuacją. Jest to takie wodzenie za nos ze strony Jona Jonesa całej kategorii półciężkiej UFC. Więc tak naprawdę Janek jest obecnie w takiej sytuacji, że wolałby zdecydowanie walczyć z Jonem Jonesem. Jeśli jednak zostałaby mu przedstawiona walka o pas z Dominickiem Reyesem to wiadomo, że to bierze.

(Jon Jones) jest dla mnie mocno niestabilny i niezrównoważony psychicznie. Widać, że ewidentnie ma problem, widać to po jego wpisach. Co pięć minut tweet za tweetem leci. Pierwsze sygnały od UFC do nas pojawiły się gdy Jones zaczął pisać „wrócimy za rok, może za dwa”. Dla mnie to była sytuacja klarowna, że nie ma na co czekać. UFC mnie w tym ubiegło i odezwało się szybciej niż ja i zaczęliśmy już rozmowę na temat ewentualnej alternatywy, która miałaby by być wyłącznie o pas. Żeby jednak walczyć o pas tymczasowy, mistrz musi nie walczyć przez rok, a Jones walczył w lutym, więc ta sytuacja mocno nam komplikuje życie – jednak staramy się zrobić wszystko by ewentualnie doprowadzić do walki o pas tymczasowy.

Na pytanie Pawła Wyrobka „czy Jon Jones jest świętą krową dla UFC?”, Dorota Jurkowska odpowiedziała:

UFC też chyba ma trochę już dosyć sytuacji jaką ma w tym momencie Jon Jones. Gramy do jednej bramki – to na pewno.

Z kolei pytanie o to, z kim w następnej walce zmierzy się Błachowicz, czy dojdzie do walki z Dominickiem Reyesem czy Jonem Jonesem? Menadżerka Jana odpowiedziała, że obecnie jest to rzut monetą:

Pół na pół – ta sytuacja w tym momencie jest tak dynamiczna, że jakby mnie zapytano tydzień temu o to, to bym powiedziała 70 do 30 dla Reyesa. Obecnie 50 na 50. Chodzi o sytuację z pasem i to trzeba wyregulować.

Pełny zapis rozmowy:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.