Wieloletni dominator kategorii półciężkiej UFC, Jon Jones, aktualnie przygotowuje się do debiutu w wadze ciężkiej. Niewykluczone, że mieszkaniec Albuquerque od razu stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego. Na temat słuszności takiego potencjalnego posunięcia wypowiedział się ostatnio były dwukrotny oponent 33–latka, Daniel Cormier, w wywiadzie dla SCMP MMA.

Myślę, że Jones będzie walczył o tytuł. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli ktoś zasługuje na natychmiastowy pojedynek mistrzowski, jest to Jon Jones.

Nie jest tajemnicą, że obaj – delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą. Mimo wszystko, były zapaśnik olimpijski po raz kolejny docenił poziom sportowy, jaki reprezentuje popularny „Bones”.

Rywalizowałem z nim kilka razy. Jestem przekonany, że odniesie wielki sukces w wadze ciężkiej. To inteligentny zawodnik, który ma świetny styl walki oraz umiejętności.

W kategorii ciężkiej dojdzie najpierw do rewanżowego pojedynku mistrzowskiego Stipe Miocicia z Francisem Ngannou, który planowany jest na marzec przyszłego roku. Spekuluje się, że Jones latem miałby skrzyżować rękawice ze zwycięzcą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.