Jan Błachowicz na UFC w Rio Rancho udanie zrewanżował się Coreyowi Andersonowi, nokautując go w pierwszej rundzie starcia. Po walce pojawiły się głosy o potencjalnym pojedynku Polaka z mistrzem dywizji, Jonem Jonesem. Były rywal zarównoBłachowicza jak i Jonesa, Thiago Santos, ocenił potencjalne zestawienie obu zawodników. „Marreta” w wywiadzie dla MMA Fighting opowiedział także o swoim powrocie do oktagonu UFC po wyleczeniu kontuzji po walce z Jonesem.

To byłoby ciężkie zadanie dla Błachowicza. Jest zawodnikiem, który może zaskoczyć Cię ciosem i wygrać, tak jak zrobił to z Coreyem Andersonem, ale zestawienie z Jonesem jest naprawdę skomplikowane. Musisz się sporo ruszać w walce z Jonem, a Błachowicz tak nie walczy. Nie możesz stać przed nim. Reyes zrobił to naprawdę dobrze. Dla Janka byłoby to cięższe, ale nie wątpiłbym w niego – mógłby trafić ciosem i zmienić historię.

Chcę rewanżu z Jonesem, ale nie jest to zależne ode mnie. Scenariusz się zmienił. Nie mam na to wpływu.

Chcą dać mi walki, których ja nie zaakceptuję. Nie odmawiam pojedynków z jakimkolwiek rywalem, ale zasłużyłem sobie na szacunek i nie zamierzam robić kroku wstecz. Chcą dać mi walkę, która oznaczałby cofanie się, a ja tego nie zrobię.

Nie mogę powiedzieć nazwiska potencjalnego rywala, bo to mogłoby przysporzyć mi problemów, ale zaoferowali kogoś z poza pierwszej dziesiątki. Nie sądzę, że to sprawiedliwe i chciałbym walczyć z kimś z pierwszej piątki lub szóstki, z kimś kto jest w dobrej formie. Byłem bardzo zły gdy zaoferowali mi kogoś po przegranej. Nie zaakceptuję tego. To nie jest sprawiedliwe. Jeśli tak zamierzają grać to będziemy mieli problem z dograniem kolejnej walki.

Santos zaskoczył wielu specjalistów dając wyrównany bój z Jonem Jonesem. Ostatecznie Brazylijczyk przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Jeśli chodzi o starcie z Błachowiczem, zawodnik znokautował Polaka w trzeciej rundzie pojedynku na UFC w Pradze.

ZOBACZ TAKŻE: SZALONA REAKCJA POLSKICH KOMENTATORÓW NA NOKAUT W WYKONANIU BŁACHOWICZA

ZOBACZ TAKŻE: UFC PYTA FANÓW O KOLEJNEGO RYWALA DLA JONA JONESA

33 KOMENTARZE

 1. No i bardzo dobrze Thiago ! Na jego miejscu starał bym się o walkę ze Smithem , Reyesem albo Coreyem ewentualnie Volkanem a zapomniałem Smith ma już zaklepaną walkę

 2. Obawiam się że jednak Janek będzie musiał się zaopatrzyć w solidna porcje wazeliny, bo spotka go taki los jak Fergusona (przez długi czas).

  Własnie, Tonemu podobno zostało kilka wiader.

 3. Thiago, jak Ty mnie chłopie zaimponowałeś. Prędzej zobaczyłbym rewanz Thiago z Jonem niż z tym Rejsem srejsem, ale Thiago to jest równy gościu i wie że musi chociaż jedna walkę wygrać żeby dostać rewanż z Błachowiczem jak ten już ubije Jona

 4. Thiago chłopie zamiast się cieszyć, że ufc chce cie odbudować po tak ciężkiej kontuzji to ty od razu planujesz wskoczyć na głęboką wodę. Widzę, że hajs chyba się na koncie nie zgadza po opłaceniu kosztów leczenia. Przypomnij sobie jak skończył Velasquez gdy wyszedł świeżo po zaleczonej kontuzji do Juniora Dos Santosa.

  Widziałem filmiki gdy po operacji uczył się chodzić, a już do top5 sapie:arielcry:

 5. Santos stracił mój szacunek,  okazało się że teraz będzie sobie wybierał rywali. Kolejny Mc Gregor .

  Właśnie odwrotnie. cChca mu dac typa do obicia a on ma ambicje rywalizować z kozakami takimi jak Reyes.

 6. Patrząc na dostępnych zawodników bez walki to jedynie Reyes jest sensowną walka dla Santosa i od biedy Anderson albo Volkan.

 7. chciałbym go zobaczyć z Reyesem ale nie tak szybko. Niech mu ktoś z faveli do rozumu przemówi, że przetarcie to dobry pomysł ::(

 8. Ma chłop racje. Janek nie walczy na balansie tylko na refleksie, czekając na cios stoi jak tyka. To woda na młyn dla choco bonsa, szczególnie dla tych jego kopnięć w kolana.

  Ale i tak całym sercem i gardłem za Jankiem!

 9. Mnie też od razu do głowy wpadł Walker albo Rakić, trzeci doszedł Shogun, ale w to wątpię. Chyba ma już walkę.

  Należy zrozumieć sytuację Santosa. On ma w głowie rewanż z Jonesem/walkę o pas. Najszybsza droga do TSa to wygrana z kimś z top 5 rankingu. Wtedy może wystarczyć mu jedna walka. Myśli sobie, że jak teraz weźmie kogoś niżej to rzeczywiście będzie ktoś na "przetarcie", ale można się potknąć a do TSa będzie i tak potrzeba jeszcze jedna wygrana.

  Spokojnie może czekać na rozwój wypadków. Zaleczyć porządnie kontuzje, przygotować się, wziąć dużą walkę w drugiej połowie roku i liczyć, że zapewni ona walkę o pas na początku przyszłego.

  Natomiast UFC widocznie chciało sprawdzić jak jego forma po kontuzji. Dać mu tę walkę na przetarcie, żeby był aktywny i wrzucić go gdzieś na co-main albo main event mniejszej gali.

 10. Ma chłop racje. Janek nie walczy na balansie tylko na refleksie, czekając na cios stoi jak tyka. To woda na młyn dla choco bonsa, szczególnie dla tych jego kopnięć w kolana.

  Ale i tak całym sercem i gardłem za Jankiem!

  Ale jest też taktykiem i stosuje pułapki. Ja sobie wyobrażam że podpuści Jonesa i go skaże. W ogóle wizualizowałem  sobie ta walke w ten sposb że Jon jest wysoki i trzyma dystans. Wiec niema co bic go prostymi w twarz tylko na bebechy. A w zwarciu w splot słoneczny,( kto by się czegoś takiego spodziewał) jak kiedyś na boisku ktos mnie podciął  i upadłem na splot słoneczny to myślałem że umrę, bo nie mogłem dobre 2 minuty oddychać. Są wogole znane w MMA przypadki T.K.O lub K.O po ciosie na splot? Miałem sen że Bones dostał w półdystansie  w splot słoneczny, później prawy podbródkowy  lewy na watrąbe i leci na deski, wciąż przytomny, dobicie jak z Careyem i ratują jego życie.Bo Jones nie oddycha.

  Wielu juz biegało za Jonesem a wciąż jest mistrzem. Rozegrać go trzeba taktycznie. A Janek dobrze sie czuje w taktycznych walkach na dystans.

 11. Ale jest też taktykiem i stosuje pułapki. Ja sobie wyobrażam że podpuści Jonesa i go skaże. W ogóle wizualizowałem  sobie ta walke w ten sposb że Jon jest wysoki i trzyma dystans. Wiec niema co bic go prostymi w twarz tylko na bebechy. A w zwarciu w splot słoneczny,( kto by się czegoś takiego spodziewał) jak kiedyś na boisku ktos mnie podciął  i upadłem na splot słoneczny to myślałem że umrę, bo nie mogłem dobre 2 minuty oddychać. Są wogole znane w MMA przypadki T.K.O lub K.O po ciosie na splot? Miałem sen że Bones dostał w półdystansie  w splot słoneczny, później prawy podbródkowy  lewy na watrąbe i leci na deski, wciąż przytomny, dobicie jak z Careyem i ratują jego życie.Bo Jones nie oddycha.

  Wielu juz biegało za Jonesem a wciąż jest mistrzem. Rozegrać go trzeba taktycznie. A Janek dobrze sie czuje w taktycznych walkach na dystans.

  W splot słoneczny przy zastosowaniu techniki Bonusa BGC lekko odgiętego środkowego palca, jednocześnie krzycząc „Avada kedavra”. Smierć na miejscu.

 12. Chcą dać mi walki, których ja nie zaakceptuję. Nie odmawiam pojedynków z jakimkolwiek rywalem, ale zasłużyłem sobie na szacunek i nie zamierzam robić kroku wstecz. Chcą dać mi walkę, która oznaczałby cofanie się, a ja tego nie zrobię.

  Nie mogę powiedzieć nazwiska potencjalnego rywala, bo to mogłoby przysporzyć mi problemów, ale zaoferowali kogoś z poza pierwszej dziesiątki.

  A Janek przyjął walkę z Krylovem, kiedy ten drugi nie był nawet w pierwszej piętnastce.

 13. A Janek przyjął walkę z Krylovem, kiedy ten drugi nie był nawet w pierwszej piętnastce.

  To akurat zły przykład, bo to była dla Krylova pierwsza walka po powrocie do UFC, więc to normalne, że był niesklasyfikowany. Krylov wchodził na hajpie po kilku wygranych, więc na pewno nie traktowali go jako gościa poniżej piętnastki.

 14. Daliby się odbudować Walkerowi, bo dobry z niego wariat. A tak widzę, że chcą go wycisnąć jak cytrynę. Kolejna terapia szokowa może uleczyć Walkera z jego szaleństwa, a tego bym nie chciał.

 15. Ale jest też taktykiem i stosuje pułapki. Ja sobie wyobrażam że podpuści Jonesa i go skaże. W ogóle wizualizowałem  sobie ta walke w ten sposb że Jon jest wysoki i trzyma dystans. Wiec niema co bic go prostymi w twarz tylko na bebechy. A w zwarciu w splot słoneczny,( kto by się czegoś takiego spodziewał) jak kiedyś na boisku ktos mnie podciął  i upadłem na splot słoneczny to myślałem że umrę, bo nie mogłem dobre 2 minuty oddychać. Są wogole znane w MMA przypadki T.K.O lub K.O po ciosie na splot? Miałem sen że Bones dostał w półdystansie  w splot słoneczny, później prawy podbródkowy  lewy na watrąbe i leci na deski, wciąż przytomny, dobicie jak z Careyem i ratują jego życie.Bo Jones nie oddycha.

  Wielu juz biegało za Jonesem a wciąż jest mistrzem. Rozegrać go trzeba taktycznie. A Janek dobrze sie czuje w taktycznych walkach na dystans.

  Splot to chyba Silva – Bonnar

 16. Patrzac na dyspozycje Jonesa z dwoch ostatnich walk mozna stwierdzic ze Janek w 100% przygotowany w kazdym aspekcie z glowa wlacznie jest w stanie to zrobic i zdobyc pas

 17. No nie. Kolejny który twierdzi że Błachowicz ma drewnianą stójkę. Oni się wogóle nie znają na MMA. Taki sonnen czy Santos. Kim oni są. Ile mają stażu na cohones?

 18. No nie. Kolejny który twierdzi że Błachowicz ma drewnianą stójkę. Oni się wogóle nie znają na MMA. Taki sonnen czy Santos. Kim oni są. Ile mają stażu na cohones?

  Ale on nie pisze o tym, że Jano ma drewnianą stójkę, ma zarzuty do jego poruszania się w oktagonie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.